Последни новини

Представяне на книгата „О, спомняте ли си Лейля“
Издания / премиери
20.11.2025 г. 14:41
Книгата съдържа събраните от Мария Боришева спомени и свидетелства на хора, преживели лично т. нар. „Голяма екскурзия”
Обратно

◊ ПОКАНА

Заповядайте на представянето на „О, спомняте ли си Лейля“ – албумно двуезично издание на български и турски език, част от поредицата на Веселин Боришев „О, спомняте ли си“.
 https://www.rivapublishers.com/leyla

Книгата съдържа събраните от Мария Боришева спомени и свидетелства на хора, преживели лично т. нар. „Голяма екскурзия”.

Текстовете на Антонина Желязкова и Румен Аврамов, дългогодишни и утвърдени изследователи на периода, разказват за предисторията на „Възродителния процес“, проследяват идеологическата рамка, в която се случва, и описват икономическите последствия, както и предизвикания хаос и разлом в обществото.

Събитията са документирани от всевиждащия и неумолим обектив на Иван Григоров. Фотографиите, подбрани в изданието, са сред първите, появили се в публичното пространство през 1989 г. Те допълват историите по един въздействащ и вълнуващ начин.

 Дата и час: 4 декември 2025 от 18:30 часа
 Място: Национален етнографски музей – БАН
София, пл. Княз Александър I № 1
(Зимна градина на Двореца)
 Вход: Свободен

Заповядайте:

 Да се срещнете с авторите и преводача.
 Да чуете истории, които не трябва да бъдат забравени.
 И да поговорим за паметта, прошката и връзките между хората.

Очакваме ви

 

Представяне на книгата „О, спомняте ли си Лейля“: 1
Автор:
Организаторите
Публикация:
20.11.2025 г. 14:41
Етикети:
двуезично изданиеПредставяне на книга
„Възродителен процес“
„Голяма екскурзия”
Веселин Боришев
„О спомняте ли си Лейля“
Посетено:
65
Линк:
https://kulturni-novini.info/sections/4/news/42339-predstavyane-na-knigata-o-spomnyate-li-si-leylya
Обратно