Конкурси

Връчване на награди от национални конкурси за 2010 г.

Конкурси, организирани от НГФ “Българка”

◊ СЪБИТИЕТО

Връчване на награди от национални конкурси, организирани от НГФ “Българка” през 2010 г.:

- за рисунка, есе и стихотворение „Цветовете на моето детство” - за ученици от 7 до 18 г.;
- за есе и стихотворение „Родолюбието днес” - за младежи от 14 до 23 г.

Наградите ще бъдат връчени на тържество с изложба и литературно четене.


Очакваме ви
на 4 декември 2010 г. (събота) от 11.00 часа
в Столичната библиотека – Американски център
(София, пл. “Славейков” № 4)

Нека заедно да поздравим участниците и подкрепим детския талант!


◊ КОНКУРС ЗА РИСУНКА

Участниците в конкурса за рисунка са 404 момичета и момчета от 40 населени места в цялата страна.

Жури под председателството на известния художник проф. Греди Асса – преподавател в Националната художествена академия, един от най-популярните творци в съвременното българско изобразително изкуство, определи следните награди за рисунка:

Специални награди за най-малките участници: Маргарита Стефанова, 6 г., и Анна-Мария Николова, 5 г. – София

Първа възрастова група – от 7 до 10 години

- І награда – Анна Симеонова, 10 г., и Любослав Герасимов, 10 г. – София
- ІІ награда – Даяна Димитрова, 9 г. - Враца
- ІІІ награда – Ивелина Николова, 9 г. - Силистра
- Поощрения – Даяна Димитрова, 7 г. – Добрич; Гергана Мимова, 10 г. – Добрич; Мелиса Кирилова, 7 г. – Търговище

Втора възрастова група – от 11 до 13 години

- І награда – Велизара Манева, 13 г. – Добрич, и Радост Туджарска, 11 г. - Самоков
- ІІ награда – Веселейла Янакиева, 12 г. – София и Вилдан Мюмюн Хълми, 13 г. – с. Карагеоргиево, Айтоско
- ІІІ награда – Цветелина Димитрова, 12 г. – Сливен, и Михаела Михайлова, 12 г. – Полски Тръмбеш
- Поощрения – Милена Ръкльова, 11 г. – Самоков, и Десислава Маринова, 12 г. – Полски Тръмбеш

Трета възрастова група – от 14 до 18 години

- І награда – Пламена Георгиева, 18 г. – Казанлък
- ІІ награда – Агнеса Гамалова, 14 г. – Самоков
- ІІІ награда – не се присъжда
- Поощрение - Йоанна Мембе, 14 г. – Самоков

В изложбата ще бъдат представени и творбите на следните участници в конкурса за рисунка:

Първа възрастова група


Иван Маринов, 7 г. – Търговище
Кристиян Стефанов, 8 г. – Свиленград
Михаела Иванова, 10 г. – Севлиево
Ивана Тончева, 10 г. - София
Божидара Топчиева, 9 г. – с. Просеник, Бургаско
Велизара Мартинова, 7 г. – Карнобат
Георгия Крумова, 7 г. – Варна
Борис Цачков, 8 г. – Варна
Виктория Михайлова, 7 г. – Варна
Боян Недев, 7 г. – Добрич
Гергана Паскова, 8 г. – Търговище
Преслава Петрова, 10 г. – Търговище
Александрия Русимова, 9 г. – Берковица
Яна Биери - София
Магдалена Алсокар, 9 г. – София
Антонио Петров, 9 г. – София
Любослав Герасимов, 9 г. – София
Цветелина Василева, 9 г. – Добрич
Айлея Селимова, 8 г. – Търговище
Светослава Добрева, 7 г. - Търговище
Дениз Хасанова, 7 г. – Търговище

Втора възрастова група


Надежда Димитрова, 11 г. – Пловдив
Роза Елина, 13 г. – Самоков
Златан Милев, 12 г. - Добрич
Десислава Димитрова, 12 г. – Добрич
Михаела Тодорова, 13 г. – Силистра
Йоана Стоянова, 11 г. – Търговище
Виктория Барбова, 11 г. – Добрич
Боряна Димова, 12 г. – Самоков
Станислава Копаранова, 13 г. – Самоков

Трета възрастова група

Александра Митева, 14 г. – Самоков
Мария Фотинова, 17 г. – Варна
Светлозар Лазаров, 14 г. – Самоков
Анита Михайлова, 15 г. – Самоков
Калина Иванова, 17 г. – Полски Тръмбеш


◊ КОНКУРС ЗА ЕСЕ И СТИХОТВОРЕНИЕ

За конкурсите за есе и стихотворение са получени 202 творби от 41 селища.

Изпратените творби са оценени от жури под председателството на Рада Москова – писателка, известна с творчеството си за деца, сценарист на любими детски филми, драматург. Присъдени са следните награди:

„Цветовете на моето детство”


За стихотворение

Първа възрастова група – от 7 до 10 години

- І награда – не се присъжда
- ІІ награда – Мария Веселинова, 9 г. - Ловеч
- ІІІ награда – не се присъжда
- Поощрение – не се присъжда

Втора възрастова група – от 11 до 13 години

- І награда – Мария Стефанова, 13 г. – Сунгурларе
- ІІ награда – не се присъжда
- ІІІ награда – Лия Димитрова, 13 г. – София
- Поощрение – Невена Симеонова, 12 г. – Варна

Трета възрастова група – от 14 до 18 години

- І награда – не се присъжда
- ІІ награда – Натали Василева, 15 г. – Варна
- ІІІ награда – не се присъжда
- Поощрение - не се присъжда


За есе

Първа възрастова група – от 7 до 10 години

- І награда – Полина Николаева, 8 г. – с. Ситово, Силистренско
- ІІ награда – не се присъжда
- ІІІ награда – не се присъжда
- Поощрение – Ния-Сирма Петрова, 9 г. - София

Втора възрастова група – от 11 до 13 години

- І награда – не се присъжда
- ІІ награда – Калина Атанасова, 13 г. - Сунгурларе
- ІІІ награда – не се присъжда
- Поощрение – Елена Пиринска, 12 г. - Пловдив

Трета възрастова група – от 14 до 18 години

- І награда – не се присъжда
- ІІ награда – Лора Велкова, 18 г. - Бургас
- ІІІ награда – Радина Петрова, 16 г. – с. Камен, Великотърновско
- Поощрение – Ралица Иванова, 18 г. - Силистра


„Родолюбието днес”

- І награда – не се присъжда
- ІІ награда – Мирела Занева, 18 г. – София (есе), и Петя Симеонова, 22 г. – София (есе)
- ІІІ награда – не се присъжда
- Поощрения – Владислав Зацов, 19 г. – София (стихотворение) и Мария Гаралова, 14 г. – Ракитово (стихотворение)
Автор: Любомир Ангелов
02.12.2010 г. 13:34
Посетено: 1821
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/7/news/11292-vrachvane-na-nagradi-ot-natsionalni-konkursi-za-2010-g