Издания / премиери

Представяне на новата поетична книга на Стефан Икога „Наведнъж”

„Наведнъж” е втората книга с поезия на Стефан Икога

Представяне на новата поетична книга на Стефан Икога „Наведнъж”

 Представяне на новата поетична книга на Стефан Икога „Наведнъж”

„Заглавието е инструкция, съдържанието липсва, думите са измислица и са написани, само защото вярвам в тях. Това е „Наведнъж“.

Втората ми стихосбирка се появява седем години след първата и в това няма абсолютно никаква символика. Има отлагане на неизбежното, няколко „аре, бе, що не я издадеш вече?“ и досаждане посредством „кога ще излиза втората ти книга?“

Корицата и оформлението са на Мартин Атанасов, снимката на корицата е на Любов Череш, текстовете и желанието да ги покаже пред света са на Стефан Икога, което съм аз. А издателството е Кота 0, което сме ние.

Както препоръчва Стефан Иванов – поезията в тази книга е за четене на глас. Затова на 16 май, в 18.30 часа, елате в One Book Bookstore (София, ул. "Върбица" 8), за да я чуете с моя, преди да досаждате на съседите, гаджетата си, децата и родителите си със своя.

Ще има пет бройки от предишната ми книга и много бройки от „Наведнъж“.
Ще ви ги подпиша и продам с удоволствие.
Очаквам ви. Очакваме ви. Очаквайте го” Стефан Икога

Повече за книгата:

„Книга за любов. Към човек, котка, свобода, непринуденост, игра, хумор, парадокси, съмнения, категоричност, колебания, храна и към още много неща и човеци, наведнъж. Поезия за четене на глас.”
- Стефан Иванов

„Наведнъж" са текстове, събирани в продължение на седем години след дебюта на Стефан Икога - „Непукистика". Задъхани, разхвърляни между кварталите и улиците на София u българското Черноморие, стиховете му рисуват картини на хармонично съществуване, на споделеност, както и картини на истерията, гнева и Ненавистта като отговор на всичко, което ни заобикаля. Препоръчва се да се четат накуп.”
- Йордан Д. Радичков

Повече за автора:

Стефан Икога (София, 1990) пише поезия, проза, а професионално се занимава с реклама. Любопитен към човека във всичките му проявления – в слабостите му, в жестокостите, в несправедливостта и абсурдите, които го превръщат в човек. Дебютната му книга “Непукистика” излиза през 2018 г.

 ..............

Книгата можете да откриете на адрес:  https://knigabg.com/i 

Автор:
Владислав Христов
Публикация:
14.05.2025 г. 14:32
Посетено:
211
Линк:
https://kulturni-novini.info/sections/4/news/41273-predstavyane-na-novata-poetichna-kniga-na-stefan-ikoga-navednazh