Сцена / екран / ефир

Програма на Варненската опера

Ноември - Сезон 2006 / 2007

◊ ПРОГРАМАТА

1 ноември – сряда – 18.00 часа

“Българи от старо време" – оперета от Асен Карастоянов
Диригент Станислав Ушев 

С участието на: 
Дядо Либен – Стефан Рядков; Дела – Валентина Шунелска; Павлин – Пламен Долапчиев; Хаджи Генчо – Руслан Мъйнов; Цона – Светла Димитрова; Лиляна – Даниела Иванова – Димова; Янка – Благовеста Статева; Иван – Петър Генов; Ерчо – Георги Корбаков; Герчо – Людмил Петров; Циганка – Антоанета Маринова; Баба Тодора – Георги Дивери



3 ноември
– петък – 19.00 часа
 
Симфоничен концерт
Диригент: Боян Виденов
Солист: Фиделе Антоничели – пиано

В програмата:
. Ян Сибелиус – “Тъжен валс”;
. Лудвиг ван Бетовен - Концерт за пиано № 3 в до минор опус 37;
. Симфония № 7 в ла мажор опус 92.


6 ноември
– понеделник – 18 часа

“Риголето” – опера от Джузепе Верди
Диригент: Христо Игнатов

С участието на:
Херцог – Калуди Калудов; Риголето – Нико Исаков; Джилда – Мариана Панова; Спарафучил – Евгений Станимиров; Мадалена – Бойка Василева;
Джована – Даниела Рабчева; Монтероне – Михаил Матеев; Маруло – Георги Койчев; Борса – Светослав Методиев; Граф Чепрано – Росен Рангелов; Графиня Чепрано – Светла Димитрова; Офицер – Валентин Грандев Паж – Антоанета Маринова


9 ноември
– четвъртък – 18.00 часа

“Уестсайдска история”
– мюзикъл
по концепцията на Джеръм Робинс

Автор: Артър Лорентс
Музика: Ленард Бърнстейн
Стихове: Стивън Зондхайм
Диригент: Ганчо Ганчев

С участието на Варненската детска опера


12 ноември
– неделя – 17.00 часа

Премиера
Инстинкти
– танцов спектакъл на студио за експериментален балет Ракурси
с художествени ръководители: Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев
Вход свободен!


15 ноември
– сряда – 18.00 часа

“Лучия ди Ламермур” – опера от Гаетано Доницети
Диригент: Христо Игнатов

С участието на:
Лорд Хенри Астон – Свилен Николов; Лучия – Цветелина Малджанска; Сър Едгард Равенсвуд – Бойко Цветанов; Лорд Артур Бъклоу – Даниел Дамянов; Раймонд Байдбенд – Евгений Станимиров; Норман – Пламен Долапчиев; Алис – Даниела Рабчева.


17 ноември
– петък – 18.00 часа 

“Кармен” – опера от Жорж Бизе
Диригент: Христо Игнатов

С участието на:
Кармен – Бойка Василева; Дон Хозе – Хон Лий (Корея);  Ескамилио – Венцеслав Анастасов; Цунига – Евгений Станимиров; Моралес – Свилен Николов; Данкайро – Антон Радев; Ремендадо – Даниел Дамянов; Микаела – Линка Стоянова; Фраскита – Даниела Иванова-Димова; Мерцедес – Даниела Рабчева.


20 ноември
– понеделник – 18.00 часа

“Един американски уикенд" (Историята на Том и Беки) по романа на Марк Твен “Том Сойер” - мюзикъл за деца от Александър Йосифов

Диригент: Ганчо Ганев
Режисьор: Николай Априлов
Художник: Иван Токаджиев
Хореография: Екатерина Чешмеджиева, Константин Илиев
С участието на Варненската детска опера


22 ноември – сряда – 18 часа

“Севилският бръснар"
– опера от Джоакино Росини
Диригент: Христо Игнатов

С участието на:
Граф Алмавива – Арсений Арсов; Доктор Бартоло – Михаил Матеев; Розина – Яница Нешева; Фигаро  – Венцеслав Анастасов; Дон Базилио – Евгений Станимиров; Фиорело – Свилен Николов; Берта – Алис Багдасарян; Офицер – Росен Рангелов


24 ноември – петък – 18,00 часа

“Стената" – танцов спектакъл по музика на Пинк Флойд

Хореограф-постановчик: Тарек Асам – Германия
Копродукция с Театъра в Гизен, Германия
Балетна трупа при ОФД – Варна с художествен ръководител: Екатерина Чешмеджиева


29 ноември – сряда – 18.00 часа

“Българи от старо време" – оперета от Асен Карастоянов
Диригент: Станислав Ушев

С участието на:
Дядо Либен – Стефан Рядков; Дела – Валентина Шунелска; Павлин – Пламен Долапчиев; Хаджи Генчо  – Руслан Мъйнов; Цона – Светла Димитрова; Лиляна  – Даниела Иванова – Димова; Янка – Благовеста Статева; Иван – Анатоли Романов; Ерчо – Закар Гостанян; Герчо – Людмил Петров; Циганка – Антоанета Маринова; Баба Тодора – Георги Дивери
Автор: operavarna.bg
02.11.2006 г. 15:23
Посетено: 601
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/3/news/2941-programa-na-varnenskata-opera