Сцена / екран / ефир

В Сатиричния театър през ноември

Творчески сезон 2015/2016

◊ ПРОГРАМАТА ПРЕЗ НОЕМВРИ


01, неделя, 19:30 ч.

Не всеки крадец е мошеник от Дарио Фо

Постановка – Андрей Калудов
Сценография – Стоян Чифлички - Танани
Танци и сценична пластика – Татяна Соколова
Участват: Александра Сърчаджиева, Ернестина Шинова, Албена Павлова, Кирил Бояджиев, Явор Борисов, Божидар Попчев, Веселин Цанев
Съвместна продукция с ОДТ „Боян Дановски” - Перник
 

02, понеделник, 19:30 ч.

На другата сутрин от Питър Куилтър

Постановка – Красимир Ранков
Режисура – Веселин Ранков
Сценография – Николай Николов
Хореография – Маргарита Будинова
Участват: Александра Сърчаджиева, Явор Борисов, Нона Йотова, Красимир Ранков, Александра Иванова, Петя Димитрова
 

04, сряда, 19:30 ч.

Bella Donna от Щефан Фьогел

Режисьорски екип – OFFENSICHT Щефан Флеминг / Борислав Петранов
Сценография – Петър Митев
Участват: Нона Йотова, Роберт Янакиев, Кирил Ефремов, Милена Аврамова, Михаил Сървански, Красимир Куцупаров
 

05, четвъртък, 19:30 ч.

Дакота
от Жорди Галсеран
Режисьор – Владимир Пенев
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Александра Василева
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”
 

06, петък, 19:30 ч.
 
Арт от Ясмина Реза

Постановка – Антон Угринов
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”
 

07, събота, 19:30 ч.
 
Столетие мое от Мишел Лоранс

Постановка – Владимир Петков
Декор – Петър Митев
Костюми – Анна Пелтекова
Музика – Мартин Каров
Пластика – Татяна Соколова
Участват: Стоянка Мутафова, Йорданка Стефанова, Росица Александрова, Полин Лалова, Тодор Беров
 

08, неделя, 19:30 ч.

Скакалци от Ст. Л. Костов

Постановка – Богдан Петканин
Декор – Петьо Начев
Костюми – Елица Георгиева
Участват: Христо Гърбов, Христина Апостолова, Десислава Бакърджиева, Ненчо Илчев, Любомир Нейков, Албена Павлова, Стоянка Мутафова, Маргарита Хлебарова, Васил Драганов, Август Попов, Петьо Петков-Шайбата
Съвместна продукция с “Дрийм тийм прадакшънс”
 

09, понеделник, 19:30 ч.

Спанак с картофи от Золтан Егреши

Постановка – Богдан Петканин
Сценография – Петьо Начев
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
Съвместна продукция с Продуцентска къща „Артишок”
 

10, вторник, 19:30 ч. 

Безумна нощ по Рей Куни
 
Гостува ДКТ „Иван Димов” - Хасково    
 

11, сряда, 19:30 ч.

Иванов от А. П. Чехов

Гостува ДТ „Гео Милев” – Стара Загора
 

12,  четвъртък, 19:30 ч.

Волпоне от Бен Джонсън

Сценична версия, постановка и музикална среда – Здравко Митков
Сценография – Невяна Кавалджиева и Лилия Бабунова
Участват: Георги Мамалев, Димитър Живков, Мартин Каров, Стефан Щерев-Чечо, Антон Радичев, Нона Йотова, Жанет Иванова, Михаил Сървански, Добрина Гецова, Кирил Ефремов
 

13, петък, 19:30 ч.

Цената на истината от Стефан Цанев

Гостува ДТ „Невена Коканова” – Ямбол
 

14, събота, 19:30 ч.

Рейс от Станислав Стратиев

Сценична версия и постановка – Здравко Митков
Сценография – Петър Митев
Музикална среда – Мартин Каров
Участват: Тончо Токмакчиев, Александра Сърчаджиева, Мартина Вачкова, Михаил Сървански, Красимир Куцупаров, Светломир Радев, Петър Лъджев
 

15, неделя, 11:30 ч. 

Шумът на върбите по Кенет Греъм
          
Адаптация – Алън Бенет
Постановка – Здравко Митков
Композитор и музикален педагог – Данко Йорданов
Декор и костюми – Васил Рокоманов и Силва Бъчварова
Пластична картина – Петя Попова
Участват: Пламен Великов, Светломир Радев, Михаил Сървански, Явор Борисов, Мартин Каров, Йорданка Стефанова, Кирил Ефремов, Пламен Сираков, Жанет Иванова, Нона Йотова, Александра Сърчаджиева и студентите от НАТФИЗ: Бистра Окереке, Василена Кънева, Поля Йорданова, Стефан Петров, Давид Крумов, Антоан Петров
 

15, неделя, 19:30 ч.

Бурунданга от Жорди Галсеран

Постановка – Петър Денчев
Сценография – Теодора Лазарова
Участват: Александра Сърчаджиева, Надя Стефанова, Петър Лъджев, Пламен Великов, Тодор Близнаков
 

16, понеделник, 19:30 ч. 

Вляво от асансьора от Жерар Лозие
 
Гостува ОДТ ”Боян Дановски” - Перник
 

17, вторник, 19:30 ч.
 
Титанично
 
Музикален спектакъл на Милица Гладнишка
 

18, сряда, 19:30 ч.

Спанак с картофи от Золтан Егреши
 
Постановка – Богдан Петканин
Сценография – Петьо Начев
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
Съвместна продукция с Продуцентска къща „Артишок”
 

20, петък, 19:30 ч.

Тенор под наем от Кен Лудвиг

Постановка – Венцислав Асенов
Сценография – Невяна Кавалджиева
Асистент-сценограф – Лилия Бабунова
Композитор – Павел Васев
Вокален педагог – Мария Коровешова
Хореография – Валери Кондратцев
Участват: Пламен Великов, Полин Лалова, Стефан Щерев-Чечо, Веселин Ранков, Ана Вълчанова, Петър Лъджев, Маргарита Хлебарова, Янина Кашева
 

21, събота, 16:00 ч.

Дакота от Жорди Галсеран

Режисьор – Владимир Пенев
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Александра Василева
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”
• С това представление Сатиричният театър и „3 BEARS Entertainment ltd” участват в инициативата Нощ на театрите
 

21, събота, 21:00 ч.

Рейс от Станислав Стратиев

Сценична версия и постановка – Здравко Митков
Сценография – Петър Митев
Музикална среда – Мартин Каров
Участват: Тончо Токмакчиев, Александра Сърчаджиева, Мартина Вачкова, Михаил Сървански, Красимир Куцупаров, Светломир Радев, Петър Лъджев
• С това представление Сатиричният театър участва в инициативата Нощ на театрите
 

22,  неделя, 19:30 ч.

Убийство в експреса от Габор Гьоргеи

Постановка – Петър Денчев
Сценография – Петър Митев
Участват: Никола Анастасов, Александра Сърчаджиева, Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Росица Александрова, Ивайло Калоянчев,  Кирил Бояджиев, Константин Икономов
 

23, понеделник, 19:30 ч.
 
Дакота от Жорди Галсеран

Режисьор – Владимир Пенев
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Александра Василева
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”
 

25, сряда, 19:30 ч.

Вечеря за тъпаци от Франсис Вебер

Постановка – Иржи Менцел
Декор – Чайка Петрушева
Костюми – Петя Стойкова
Участват: Христо Гърбов, Иван Бърнев, Ана Вълчанова, Жанет Йовчева/Йорданка Стефанова, Веселин Ранков, Калин Сърменов
 

28, събота, 19:30 ч.

Рейс от Станислав Стратиев

Сценична версия и постановка – Здравко Митков
Сценография – Петър Митев
Музикална среда – Мартин Каров
Участват: Тончо Токмакчиев, Александра Сърчаджиева, Мартина Вачкова, Михаил Сървански, Красимир Куцупаров, Светломир Радев, Петър Лъджев
 

29, неделя, 19:30 ч.
 
Едно малко радио от Мая Новоселска, Теди Москов и Борислав Стоилов

Постановка – Теди Москов
Асистент-режисьор – Борислав Стоилов
Декор – Теди Москов (по Алберто Джакомети)
Сътрудници на сценографа - Ивайло Николов, Ива Гикова
Костюми – Свила Величкова
Музикална картина – Антони Дончев
Моноспектакъл на Мая Новоселска
Съвместна продукция с Продуцентска къща „Артишок”
           70-то представление
 

30, понеделник, 19:30 ч.

Скакалци от Ст. Л. Костов

Постановка – Богдан Петканин
Декор – Петьо Начев
Костюми – Елица Георгиева
Участват: Христо Гърбов, Христина Апостолова, Десислава Бакърджиева, Ненчо Илчев, Любомир Нейков, Албена Павлова, Стоянка Мутафова, Маргарита Хлебарова, Васил Драганов, Август Попов, Петьо Петков-Шайбата
Съвместна продукция с “Дрийм тийм прадакшънс”
 
 
Камерна зала „Методи Андонов”

 
09, понеделник, 19:30 ч.     

ПРЕМИЕРА
Случайна среща от Ерик Чапъл

Постановка – Бойко Илиев
Сценография – Нина Пашова
Участват: Албена Павлова, Кирил Ефремов, Жанет Иванова, Кирил Бояджиев
 

13, петък, 19:30 ч.
 
Танго за теб от Виктор Лану

Постановка – Владимир Петков
Сценография – Чайка Петрушева
Участват: Йоанна Попова, Янина Кашева, Мартин Каров, Тодор Близнаков
 

15, неделя, 19:30 ч.

Тиква! от Александър Урумов

Постановка – Димитър Стефанов
Сценография – Димитър Димитров
Композитор – Михаил Шишков
Моноспектакъл на Димитър Живков
 

16, понеделник, 19:30 ч.
 
Случайна среща от Ерик Чапъл

Постановка – Бойко Илиев
Сценография – Нина Пашова
Участват: Албена Павлова, Кирил Ефремов, Жанет Иванова, Кирил Бояджиев
 

20, петък, 19:30 ч.
 
Прах в очите от Дьорд Шпиро

Постановка – Владлен Александров
Сценография – Петьо Начев
Участват: Росица Александрова и Николай Урумов
 

21, събота, 19:00 ч.

Танго за теб от Виктор Лану

Постановка – Владимир Петков
Сценография – Чайка Петрушева
Участват: Йоанна Попова, Янина Кашева, Мартин Каров, Тодор Близнаков
• С това представление Сатиричният театър участва в инициативата Нощ на театрите
 

26, четвъртък, 19:30 ч.

Лека форма на тежка депресия по Станислав Стратиев

Постановка – Йонко Цонев и Светослав Пеев
Сценография  - Елица Андреева
Композитор – Юри Ступел
Движение – Ива Караманчева
Участват: Светослав Пеев, Веселин Цанев, Ивайло Калоянчев, Никола Анастасов, Росица Александрова, Петко Каменов, Милена Аврамова, Мартин Каров, Константин Икономов, Красимир Куцупаров
 

27, петък, 19:30 ч.

Волпоне от Бен Джонсън

Постановка – Здравко Митков
Сценография – Невяна Кавалджиева
Участват: Георги Мамалев, Димитър Живков, Мартин Каров, Стефан Щерев-Чечо, Антон Радичев, Нона Йотова, Жанет Иванова, Михаил Сървански, Кирил Ефремов, Добрина Гецова 
 

28, събота, 19:30 ч.

Тиква! от Александър Урумов

Постановка – Димитър Стефанов
Сценография – Димитър Димитров
Композитор – Михаил Шишков
Моноспектакъл на Димитър Живков
 


29, неделя, 19:30 ч.

Случайна среща от Ерик Чапъл

Постановка – Бойко Илиев
Сценография – Нина Пашова
Участват: Албена Павлова, Кирил Ефремов, Жанет Иванова, Кирил Бояджиев



Автор: Сатиричен театър "Алеко Константинов"
20.10.2015 г. 13:04
Посетено: 648
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/3/news/22160-v-satirichniya-teatar-prez-noemvri