Конкурсни резултати

Излязоха резултатите от Първия литературен конкурс за творчество на деца и юноши от Източните Родопи

Грамотите, паричните и поощрителните награди бяха връчени снощи в зала "Хасково".

Излязоха резултатите от Първия литературен конкурс за творчество на деца и юноши от Източните Родопи

 

◊ СЪБИТИЕТО

Снощи в зала „Хасково“ беше представен четвъртият брой на списанието за общество, култура и литература „Южно утро“, който се реализира с финансовата подкрепа на общините, библиотеките и училищата от региона на Източните Родопи и с неуморната дейност на Гражданско сдружение „Родопско утро“.

По същото време и на същото място писателката Маргарита Павлова, поетът Петко Каневски, председателят на Съюза на българските писатели Боян Ангелов и председателят на сдружението Стойка Мариновска връчиха грамотите, паричните и поощрителните награди от Първия литературен конкурс за творчество на деца и юноши от Източните Родопи.  

Ето и резултатите:

Първа възрастова група – от 1. до 4. клас

Раздел „Стихотворения“

Първо място – София Шукерска от СУ „Йордан Йовков“ – Кърджали

Второ място – Елиф Абдула от СУ „П. Р. Славейков“ – Кърджали

Трето място – Мелек Бекир от СУ „Йордан Йовков“ – Кърджали

Поощрителна награда – Александра Чолакова от СУ „П. Р. Славейков“ – Кърджали

Поощрителна награда – Дилек Бекир от СУ „П. Р. Славейков“ – Кърджали

Втора възрастова група – от 5. до 8. клас

Раздел „Стихотворения“

Първо място – Елица Войнова от СУ „П. Р. Славейков“ – Кърджали

Второ място – Стайко Стайков от ОУ „Васил Левски“ – с. Ябълково, община Димитровград

Трето място – Димитър Тумбалов от ОУ „Алеко Константинов“ – Димитровград

Раздел „Есета и разкази“

Първо място – Марая Велчева от ОУ „Васил Левски“ – с. Ябълково, община Димитровград

Второ място – Жулиде Муталибова от СУ „П. Р. Славейков“ – Кърджали

Трето място – Дефне Риза от СУ „П. Р. Славейков“ – Кърджали

Поощрителна награда – Пламена Йорданова от ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Хасково

Поощрителна награда – Йешим Садула от ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ – Хасково

Трета възрастова група – от 9. до 12. клас

Раздел „Стихотворения“

Първо място – Йоана Аврамова от ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Хасково

Второ място – Ангел Ангелов от ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ – Хасково

Трето място – Кристина Величкова от ЕГ „Христо Ботев“ – Кърджали

Поощрителна награда – Айлин Гюджен от ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Хасково

Поощрителна награда – Алек Иванов от СУ „Неофит Рилски“ – Харманли

Раздел „Есета и разкази“

Първо място – Паулина Любомирова от СУ „Отец Паисий“ – Кърджали

Второ място – Мария Сиракова от СУ „Йордан Йовков“ – Кърджали

Трето място – Ниляй Шериф от ЕГ „Христо Ботев“ – Кърджали

Поощрителна награда – Благовеста Георгиева от ПЕГ „Д-р Иван Богоров“ – Димитровград 

Поощрителна награда – Ивайло Николов от ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Хасково

Специалната награда на Гражданско сдружение „Родопско утро“ – Нели Генова от ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Хасково

 

 

Автор: Антон Атанасов
18.09.2021 г. 11:00
Посетено: 467
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/21/news/33377-izlyazoha-rezultatite-ot-parviya-literaturen-konkurs-za-tvorchestvo-na-detsa-i-yunoshi-ot-iztochnite-rodopi