Конкурсни резултати

Тържество за връчване на наградите от Националните конкурси – 2011

Резултати от конкурсите „Mясто под небето” и „Памет и вяра”

◊ СЪБИТИЕТО

Приключиха традиционните Национални конкурси – 2011

„Mясто под небето” – за рисунка, есе, стихотворение (6-18 години)
и
„Памет и вяра” – за есе, разказ, стихотворение (14-23 години)

Национален граждански форум „Българка” има удоволствието да Ви покани на

Тържество за връчване на наградите от националните конкурси – 2011

С литературно четене и откриване на изложба с отличените рисунки

На 21 ноември 2011 г. (понеделник) от 16.00 часа
в Столичната библиотека – Американски център
(София, пл. “Славейков” № 4а)

Очакваме Ви!

Нека заедно да поздравим участниците и подкрепим детския талант!



◊ НАГРАДИТЕ

В регламентирания срок са получени 139 литературни творби и 320 рисунки от над 40 селища. 

Литературните творби са оценени от жури с председател проф. д-р Надежда Драгова – писател и драматург, университетски преподавател.

Рисунките са оценени от жури с председател доц. Валентин Ангелов – художник, преподавател в Българо-датския колеж – София.

Присъдени са следните награди:


Стихотворения, разкази, есета

Конкурс "Място под небето"

Първа възрастова група – от 7 до 10 години

. І награда – Александър Стоянов, 7 г. – гр. Мездра;  Елица Ганева, 8 г. – гр. София
. ІІ награда – не се присъжда
. ІІІ награда – Десислава Николова, 8 г. – гр. Бургас
. Поощрение – Сияна Карагьозова, 8 г. – гр. Бургас

Втора възрастова група – от 11 до 13 години

. І награда – Християн Трифонов, 11 г. – гр. Варна; Георги Ставрев, 12 г. – гр. Пловдив
. ІІ и ІІІ награди – не се присъждат

Трета възрастова група – от 14 до 18 години

. І награда – Христина Увалиева, 15 г. - Пловдив
. ІІ награда – Пламен Димитров, 17 г. – гр. Варна
. ІІІ награда – Севдалина Бояджиева, 16 г. – гр. Горна Оряховица
. Поощрения – Неврие Мехмедова, 15 г. – гр. Асеновград; Спас Крайнин, 17 г. – гр. Пазарджик

 
Конкурс "Памет и вяра"

. І награда – Томислав Господинов, 15 г. – гр. Харманли
. ІІ награда – Димитрина Димитрова, 16 г. – гр. Тутракан
. ІІІ награда – Владимир Владимиров, 16 г. – гр. Търговище; Георги Янев, 13 г. – гр. Пазарджик
. Поощрение – Драга Георгиева, 23 г. – гр. Шумен

 
Рисунки


Конкурс "Място под небето"

Най-малки участници – 6-годишни

. Специална награда - София-Елена Спасова - гр. Търговище
. Поощрения - Виктория Николаева – гр. Търговище; Дария Пламенова – гр. Търговище; Сияна Стелиянова – гр. Търговище                       

Първа възрастова група – от 7 до 10 години

. І награда – Радина Димитрова, 7 г. – гр. Попово
. ІІ награда - Ивана Иванова, 8 г. – гр. Попово
. ІІІ награда – Мари Пантева, 10 г. – гр. София
Поощрения - Гамзе Медханова, 8 г. – гр. Попово; Михаела Вукова, 9 г. – гр. Самоков

Втора възрастова група – от 11 до 13 години

. І награда – Даниела Конакчийска, 13 г. – гр. Самоков                                
. ІІ награда – Веселейла Янакиева, 13 г. – София
. ІІІ награда – Мелани Пиргова, 13 г. – гр. Самоков
. Поощрения – Ивета Попова, 12 г. – гр. Самоков; Мерал Моамерова, 13 г. - гр. Летница

Трета възрастова група – от 14 до 18 години

. І награда – Ралица Славчева, 16 г. – гр. Шумен
. ІІ награда – Даниела Караиванова, 17 г. – гр. Бургас
. ІІІ награда – Георги Тачев, 14 г. – гр. Никопол
. Поощрение - Йолина Илиева, 14 г. – гр. Пазарджик

 
• За представяне на изложбата са класирани и рисунките на следните участници:

Кристо Тонков, 6 г. – гр. Търговище                  
Наталия Гергова, 6 г. – гр. Търговище

Първа възрастова група – от 7 до 10 години

Мария-Десислава Панайотова, 9 г. – гр. Варна
Ана Ефендулова, 9 г. – гр. Варна
Микаел Тертерян, 7 г. – гр. Варна
Йоана Христова, 8 г. – гр. Варна
Александра Янева, 7 г. – гр. Пловдив
Диляна Тодорова, 8 г. – гр. Попово
Габриела Димитрова, 10 г. – гр. София
Йоана Желязкова, 10 г. – гр. София            
Даниел Мирославов, 7 г. – гр. Търговище
Меглена Манчева, 9 г. – гр. София
Велизара Андреева, 8 г. – гр. Карнобат

Втора възрастова група – от 11 до 13 години

Веселина Кръстева, 13 г. – гр. Монтана    
Благовест Ракитов, 12 г.- гр. Самоков        
Радостина Иванова, 12 г. – гр. Самоков    
Диана Йовичина, 12 г. – гр. Самоков         
Любослава Граховска, 13 г. – гр. Самоков
Гергана Генчева, 13 г. – гр. Търговище     
Симеон Митрев, 13 г. – гр. Самоков          
Аделина Калоянова, 11 г. – гр. София        
Екатерина Вършилова, 11 г. - с. Брестник, общ. Родопи, обл. Пловдив

Трета възрастова група – от 14 до 18 години

Петя Балева, 17 г. – гр. София                       
Ангелина Маринкова, 14 г. – гр. Самоков
Беатрис Тодорова, 17 г. – гр. Монтана

Автор: Любомир Ангелов
19.11.2011 г. 14:38
Посетено: 1585
Етикети: Национални конкурси, конкурсни резултати, НГФ Българка, Памет и вяра, Mясто под небето
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/21/news/13594-tarzhestvo-za-vrachvane-na-nagradite-ot-natsionalnite-konkursi-2011