Общество
15 юни е крайният срок за записване за безплатната лятна академия на “Заедно в час”
Повече от 500 ученици вече се записаха за летните занимания, които ще се проведат в две училища в София
◊ ПОКАНА
До 15 юни продължава записването за деветата безплатна лятна академия на фондация “Заедно в час” в София. Лятната академия за успех и забавления е насочена към ученици от I до XII клас и ще се проведе от 29 юли до 15 август всеки делничен ден от 9:00 ч. до 12:30 ч. Тя ще се проведе в две столични училища – 90 СУ „Ген. Хосе де Сан Мартин“ в кв. "Люлин" и 125 СУ „Боян Пенев“ в кв. "Младост".
Целта на академията е да повиши мотивацията за учене на учениците, да подобри подготовката им по изучаваните предмети и да им помогне да не изостанат по време на дългата ваканция. По този начин децата и младежите могат да прекарат част от лятото си в смислени и забавни преживявания, да създадат нови контакти и да развият ключови умения.
До момента за академията са се записали повече от 500 ученици от цяла София и близки населени места. Записването за ученици е отворено до 15 юни на сайта на “Заедно в час”.
“През ваканцията е много важно децата да не спират да учат, а да развиват своите знания и умения по неформални и забавни начини, за да бъдат по-уверени и мотивирани през учебната година. България е една от страните с най-дълга лятна ваканция, а уроците през лятото помагат за по-лесната адаптация към новата учебна година през есента”, споделя Мариян Ранков, старши специалист “Въвеждащо обучение” в “Заедно в час”, който отговаря за организацията на Лятната академия.
Часовете по време на академията са напълно безплатни за учениците и са водени от новите мотивирани учители в програмата на “Заедно в час”. Те са специалисти по различни учебни дисциплини и имат разнообразен професионален опит. Всички те са обучени по международния модел „Преподавай като лидер“, създаден с фокус върху успеха на всеки ученик. За тях Лятната академия е финалният етап от предварителната им подготовка преди да влязат да преподават в класните стаи на училища партньори на “Заедно в час” в 11 региона на страната.
По време на Академията “Заедно в час” осигурява на учениците напълно безплатно обучение и учебни материали, индивидуални и групови занимания с учениците, специални забавни събития, игри и сертификат за успешно участвалите ученици.
“За много родители платените летни занимания не са вариант, затова и се радваме, че благодарение на партньорите ни имаме възможност да осигурим качествено, забавно и смислено преживяване на децата, които имат най-голяма нужда и полза от академията”, допълва Мариян Ранков.
Академията се провежда с основната подкрепа на Фондация “Америка за България”, “Банкя”, Dundee Precious Metals, Международния клуб на жените – София, Титан Златна Панега Цимент, Lidl и много други индивидуални партньори. Инициативата подкрепят и редица НПО партньори, сред които “Каритас”, Фондация “Здраве и социално развитие” и други.
Допълнителна информация за Академията може да се следи на сайта на "Заедно в час.
* * *
За "Заедно в час"
“Заедно в час” работи за това всяко дете в България да получи достъп до качествено образование – независимо къде живее, в кое училище учи и какви са финансовите възможности на семейството му. Организацията открива, обучава и развива уменията на способни и мотивирани професионалисти от различни сфери, които имат желание да работят за подобряване на образованието в страната. Те стават учители за период от две години в български училища, в които учениците показват по-ниски резултати от средните за страната. След това участниците в програмата на “Заедно в час” продължават професионалното си развитие в различни области – много от тях остават да преподават в училище, други работят по политики в сферата на образованието, трети създават собствени инициативи в социалното предприемачество. Целта на организацията е участниците в програмата й да са дългосрочно ангажирани с каузата качествено образование за всяко дете в България.
“Заедно в час” е създадена по инициатива и с щедрата финансова подкрепа на Фондация „Америка за България“ и е част от Международната мрежа Teach For All, чийто подход успешно се прилага в 50 други държави на шест континента.