Музика

Програма на Оперно-филхармонично дружество - Русе

Юни 2007

◊ ПРОГРАМАТА

1 юни, петък, 19.00 часа
зала “Филхармония”

Концерт на Симфоничния оркестър при ОФД - Русе
Диригент: Роберт Канети - гост
Солист: Мария Принц - пиано – гост

В програмата:
. Йохан Себастиан Бах - Бранденбургски концерт № 3
. Волфганг Амадеус Моцарт – Концерт за пиано и оркестър № 23, ла мажор и KV 488, 1786 г.
. Йоханес Брамс – Симфония № 2, ре мажор, 1877 г.


3 юни, неделя, 19.00 часа
зала “Култура”

Цикъл “Юбилеи”

Посветен на 160-годишнината от смъртта на Феликс Менделсон Бартолди

Концерт на
. Олга Михайлова – мецосопран
. Галина Апостолова – пиано

В програмата:
Песни


03 юни, неделя,
Зала “Драматичен театър”
Гр. Стара Загора

40. Национален фестивал на оперното изкуство, Стара Загора - 2007

Човешкият глас
Лирична трагедия (моноопера) в едно действие от Франсис Пуленк

. Либрето от Жан Кокто  
. Изпълнява – Виолета Шаханова – сопран
. Музикален съпровод – Еевгени желязков – пиано
. Постановка – Теодор Стамболиев
. Сценография – Виолета Радкова
. Видео – Арена медиа

Първо изпълнение на 6 февруари 1959, Опера Комик, Париж


05 юни, вторник, 19.00 часа
зала “Опера”

Набуко
Опера в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето от Темистокле Солера

Спектакълът се посвещава на 80-годишнината на Анастас Анастасов – оперен певец

. Диригент – Найден Тодоров
. Режисьор – Георги Първанов
. Концертмайстор – Емил Шейтанов
. Сценография и костюми – Иван Савов
. Хормайстор – Христо Стоев
. Възстановка – Александър Текелиев
. Вокален консултант – Георги Делиганев

Участват:
Венцеслав Анастасов, Йоланта Николаева, Диман Панчев – гост,  Стилян Минчев, Петя Цонева, Евгени Ганев, Ана Гемеджиева, Димитър Кюркчиев


08 юни, Петък, 19.00 часа
зала “Опера”

Бохеми 

Опера в 4 действия  от Джакомо Пучини
Либрето – Луиджи Илика и Джузепе Джакоза

. Диригент – Георги Чапразов
. Хормайстор - Христо Стоев
. Вокален консултант - Георги Делиганев 
. Концертмайстор - Емил  Шейтанов 

Участват:
Петър Костов, Венцеслав Анастасов, Александър Тинков, Момчил Миланов, Стоян Стоянджов, Евгени Ганев, Владислава Гарвалова, Гиргина Гиргинова, Стилян Минчев, Стефан Пенчев


11 юни, понеделник, 19.00 часа
зала “Култура”

Концерт на духов квинтет “Формантик” при ОФД - Русе

. Нора Димитрова - флейта
. Светлана Анчева – обой
. Здравко Саралиев – кларинет
. Евгени Евтимов – фагот
. Васил Влайков – валдхорна

. С участието на Евгени Желязков - пиано

В програмата:

. В. А. Моцарт – Квинтет за пиано, обой, кларинет, валдхорна и фагот KV 452
. Соната за пиано B dur KV 570
. Паул Хиндемит – Соната за обой и пиано
                              Малка камерна музика за пет духови инструменти № 2


13 юни, сряда, 19.00 часа
зала “Опера”

“Улично цвете”
Танцов спектакъл по мотиви от “Травиата” на Джузепе Верди

. Хореография и режисура – Мариана Крънчева
. Художник на декора и костюмите – Екатерина Енева
. Музикално оформление – Петко Манчев

Участват:
Милен Харалампиев, Весела Василева, Галина Христова, Милен Петров – гост, Светослав Маринов


15 юни, петък, 19.00 часа
зала “Филхармония”

Концерт на симфоничния оркестър при ОФД – Русе

. Диригент: Жан Ив Годен – гост
. Солист – Жени Захариева – пиано – гост

В програмата
Брамс - Концерт за пиано и оркестър № 2, си-бемол мажор, 1881 г.
            Симфония №1, до минор, 1876



18 юни, понеделник, 19.00 часа
Фоайе, зала “Опера”            

Слугинята господарка
Опера от Джовани Перголези

. Музикален ръководител: Евгени Димитров
. Режисура, сценография и костюми: Иван Савов

Участват:
Kита Бончева, Евгени Ганев, Христо Ангелов

. Музикален съпровод – Струнен квартет при ОФД – Русе:
Емил Шейтанов – цигулка
Велиана Денчева – цигулка
Елизабета Николова – виола
Богдана Пенева – виолончело
Божена Петрова - чембало


19 юни, вторник, 19.00 часа
зала “Опера”

Гостуване на Балет Арабеск

Вечер на английската хореография
Със съдействието на Британския съвет, София, България

В програмата:
Вечност
. Музика – Марен Маре
. Хореография – Уейн Макгрегър
. Постановка – Одет Хюз   
. Репетитор – Олеся Пантикина
. Художник на костюмите - Цветанка Петкова–Стойнова

Видимо и невидимо
. Музика – Либерти и БиСи
. Хореография – Лиз Лий
. Художник на костюмите - Цветанка Петкова-Стойнова
. Светлинен дизайн - Емма Бануел

Двойнственост
. Музика – Астор Пиацола
. Хореография – Балет “Арабеск” и Лиз Лий
. Художник на костюмите - Цветанка Петкова-Стойнова

Участват:
Теодора Стефанова, Даниела Иванова, Марина Попова, Десислава Мъркова, Стефка Табакова, Кристине Енков, Асен Наков, Петър Петков, Светослав Велинов, Станислав Димитров, Чан Тхе Чунг, Николай Илиев


22 юни, петък, 19.00 часа
зала “Култура”

Вокален цикъл “Обединена Европа”


Солисти:
. Пламен Бейков – бас
. Божена Петрова – пиано

"О, чуден остров!" - Музика от Великобритания

В програмата:
Песни от Крал Хенри VІІІ, Х.Пърсел, Дж.Дауланд, Р.Куилтер,  Е.Елгар, Г.Финци, Р. Вон Уилиамс,  Б.Бритън
по народни текстове и поезия от Шекспир, Стивънсън и Бингам


29 юни, петък, 19.00 часа
зала “Опера

П  р  е  м  и  е  р  а

Кармен
Опера в 4 действия

Музика – Жорж Бизе
Либрето – А. Мелиак и Л. Халеви
(Операта се изпълнява на френски език)

. Диригент: Найден Тодоров
. Режисьор: Енрико Кастелионе
. Сценография и костюми: Соня Минарели
. Асистент режисьори: Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Хормайстор: Христо Стоев
. Концертмайстор: Емил Шейтанов
. Вокален консултант: Георги Делиганев

Автор: ОФД - Русе
31.05.2007 г. 16:19
Посетено: 745
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/15/news/4067-programa-na-operno-filharmonichno-druzhestvo-ruse