Календар

Програмата на ОФД Русе за месец април 2010

Сезон 2009 / 2010

◊ ПРОГРАМАТА

01, четвъртък
Зала „Опера”, 19 часа    

Турандот
Oпера в три действия от Джакомо Пучини
Либрето – Джузепе Адами и Ренато Симони

Диригент – Владимир Кираджиев

Режисьор – Нина Найденова
Художник на декори – Борис Стойнов
Художник на костюми – Цветанка Петкова-Стойнова
Хормайстор – Христо Стоев
Помощник-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Марияна Цветкова, Мартин Илиев, Мария Цветкова, Пламен Бейков, Венцеслав Анастасов, Димитър Кюркчиев, Стилян Минчев


02, петък
Зала „Филхармония”, 19 часа                                  

Великденски концерт
Диригент – Славил Димитров
С участието на хор „Дунавски звуци”
 
Солисти – Петя Цонева, Стилияна Димитрова
В програмата: Джовани Перголези - Стабат Матер, В. А. Моцарт – „Аве Верум”


08, четвъртък
Зала „Опера”, 19 часа   

Дон Жуан
Опера в 2 действия от В. А. Моцарт
Либрето Лоренцо да Понте

Диригент – Христо Игнатов

Режисьор - Велизар Генчев
Сценография и костюми - Иван Савов
Хормайстор - Христо Стоев,
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Божидар Василев, Пламен Бейков, Мария Цветкова, Анита Дафинска, Владимир Попов, Момчил Миланов, Гиргина Гиргинова


09, петък
Бална зала, Доходно здание, 19 часа

Пролетен бал
Представен от оркестъра и балета на ОФД - Русе

Диригент – Георги Чапразов
В програмата – Моцарт, Росини, Бизе, Маскани, Щраус


10, събота
Доходно здание, 19 часа   

Пролетен концерт
Диригент – Найден Тодоров

Солисти – Георги Черкин – пиано, Звезделина Йорданова - цигулка
В програмата – Л. ван Бетовен, Ж. Масне, Й. Хайдн, Ерьод


13, вторник
Зала „Опера”, 19 часа   

Риголето
Опера в три действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо М. Пиаве
По адаптираната драма на Виктор Юго „Кралят се забавлява“

Диригент – Олег Солдатов
Режисьор – Павел Герджиков
Сценография и костюми – Иван Савов
Хормайстор – Христо Стоев
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Венцеслав Анастасов, Даниел Дамянов, Диана Василева, Момчил Миланов, Петя Цонева, Мария Стоянова, Стоян Стоянджов, Стилян Минчев, Евгени Ганев и др.


14, сряда
зала „Опера – фоайе”, 11 часа                           

В света на оперетата
Образователна програма за юноши
Фрагмeнти из популярни оперетни произведения


14, сряда
зала „Опера – фоайе”, 19 часа   

Камерен концерт
Клавирен рецитал на Ромео Смилков
В програмата: Ф. Шопен, Н. Стойков, Г. Арнаудов


15, четвъртък
Зала „Опера”, 19 часа     

Шехерезада
Балет по едноименната сюита на Николай Римски-Корсаков  

Хореография и режисура – Боряна Сечанова
Сценография – Борис Стойнов
Художник костюми – Цветанка Петкова-Стойнова


16, петък
Зала „Филхармония”, 19 часа   

Оперен концерт
Съвместно с възпитаници на НУИ „Проф. Веселин Стоянов”
 
Диригент - Георги Димитров

Солисти - Петя Иванова, Венцеслав Анастасов, Ива Йонова, Раду Пинтиле, Николай Моцов
В програмата: Росини, Доницети, Верди, Пучини, Моцарт


19, понеделник
Зала „Филхармония”, 19 часа   

Симфоничен концерт
Диригент – Славил Димитров

Солисти: Карин Лайтнер - флейта, Маргарете Бабински - пиано 
Програма: Бах, Лайтнер 


20, вторник
Зала „Опера”, 19 часа 
   
Сватбата на Фигаро
Комична опера в 4 действия от В. А. Моцарт
Либрето - Лоренцо да Понте

Диригент - Веселин Байчев

Режисьор – Джан Джаноти
Сценография – Борис Стойнов
Костюми - Цветанка Петкова-Стойнова
Хормайстор – Христо Стоев
Хореография – Ангелина Гаврилова
Ас.-режисьор – Елена Бояджиева

Участват: Пламен Бейков, Мария Цветкова, Божидар  Василев, Гиргина Гиргинова, Петя Цонева, Даниела  Караиванова, Момчил  Миланов, Стилян Минчев, Лили Харизанова, Стефан Пенчев


21, сряда
зала „Опера – фоайе”, 11 часа                           

В света на оперетата
Образователна програма за юноши
Фрагмeнти из популярни оперетни произведения


21, сряда
Зала „Опера”, 11 и 15 часа
   
Мечо Пух
Детски мюзикъл
Музика и либрето - Александър Йосифов
Диригент - Георги Чапразов
Режисьор – Стефан Донев
Сценография – Димо Костадинов
Костюми – Лили Костадинова
Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Мария Стоянова, Ана Гемеджиева, Стоян Стоянджов, Анна Динева, Анита Дафинска, Даниела Караиванова, Христина Николова, Йоланта Николаева, Ирена Стоянова


23, петък
Зала „Опера”, 19 часа
   
Балетен спектакъл
50 години НУИ „Проф. Веселин Стоянов”
Хореография и режисура – Хикмет Мехмедов и Марияна Захариева


26, понеделник
Зала „Опера”, 19 часа
 
Тоска
Опера в 3 действия от Джакомо Пучини
Либрето – Дж. Джакоза и Л. Илика
По едноименната драма на Викториен Сарду

Диригент – Герит Присниц
Режисура и сценография – Иван Савов
Хормайстор – Христо Стоев
Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Марияна Цветкова, Даниел Дамянов, Михаил Пулиев, Пламен Бейков, Стоян Стоянджов, Стилян Минчев, Момчил Миланов, Иван Дяков, Даниела Караиванова


28, сряда
Зала „Опера”, 19 часа   

Дон Жуан
Опера в 2 действия от В. А. Моцарт
Либрето Лоренцо Да Понте

Диригент – Кийт Маршал
Режисьор - Велизар Генчев
Сценография и костюми - Иван Савов
Хормайстор - Христо Стоев,
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Божидар Василев, Пламен Бейков, Мария Цветкова, Николай Моцов, Анита Дафинска, Момчил Миланов, Владимир Попов, Гиргина Гиргинова


30, петък
Зала „Опера”, 19 часа                                                                  
Фауст
Опера в 5 действия от Шарл Гуно
Либрето Ж. Барбие и М. Каре

Диригент – Найден Тодоров

Режисьор – Бойко Богданов
Сценография – Борис Стойнов
Худ. костюми – Цветанка Петкова-Стойнова
Мултимедия – Цвета Богданова
Хормайстор – Христо Стоев
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Винченцо Сансо, Светозар Рангелов, Божидар  Василев, Вера Гиргинова, Даниела Караиванова, Йоланта Николаева, Стоян Стоянджов

Автор: ОФД - Русе
31.03.2010 г. 15:41
Посетено: 1486
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/9623-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-april-2010