Календар

Програмата на ОФД Русе за месец ноември 2009

Сезон 2009 / 2010

◊ ПРОГРАМАТА

02, понеделник
Зала „Опера - фоайе”, 19 часа   

Камерен концерт
Австрийски и български композитори
Първи изпълнения

Ромео Смилков – пиано
В програмата: Иван Спасов, Николай Стойков, Кристиян Уц, Георги Арнаудов


05, четвъртък
Букурещ   

Симфоничен концерт на оркестъра при ОФД – Русе

С участието на Джон Лорд – клавишни инструменти
В програмата: пиеси от репертоара на Deep Purple и Джон Лорд


10, вторник
Зала „Опера”, 19 часа   

Риголето
Опера в три действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо М. Пиаве
По адаптираната драма на
Виктор Юго „Кралят се забавлява“

Диригент – Марк Кикес
Режисьор – Павел Герджиков
Хормайстор – Христо Стоев
Участват: Венцеслав Анастасов, Даниел Дамянов, Даниела Караиванова, Пламен Бейков, Петя Цонева, Мария Стоянова, Момчил Миланов, Стоян Стоянджов, Стилян Минчев, Евгени Ганев, Цветелина Стоева, Лили Харизанова


12, четвъртък
зала „Опера”, 11 часа

19, четвъртък
зала „Опера“, 19 часа   

Лешникотрошачката
Балет-феерия в 2 действия по муизка на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа
По едноименната приказка на Ернс Теодор Амадеус Хофман

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен
Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова
Репетитор – Силвия Малинова
Корепетитор – Елена Колева
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Валентин Христов, Галина Христова, Йоанна Симова, Светла Добрева, Валерия Спасова, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, кордебалет при ОФД – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“
С любезното съдействие на Мегахим – Русе, Винпром – Русе, Аптеки „Астра“ 


16, понеделник
зала Опера - фоайе, 19 часа

19, четвъртък
зала “Култура”, 17.30 часа   

Международно дружество “Елиас Канети”

Близката Виена
Камерен концерт
, посветен на 200-годишнината от смъртта на Франц Йозеф Хайдн

Солисти – Пламен Бейков – бас
Божена Петрова – пиано
В програмата: Й. Хайдн, В. А. Моцарт, Хуго Волф, Г. Малер


17, вторник
Зала „Опера“, 11 и 15 часа   

Мечо Пух
Детски мюзикъл по приказния роман на
А. А. Милн
Музика и либрето – Александър Йосифов

Диригент – Георги Чапразов
Режисьор – Стефан Донев
Сценография – Димо Костадинов
Костюми – Лили Костадинова
Ас.-режисьор – Мария Димитрова
Участват: Мария Стоянова, Лили Харизанова, Стоян Стоянджов, Христина Николова – Гост, Ася Русева, Даниела Караиванова, Анна Динева – Гост, Йоланта Николаева, Ирена Стоянова


18, сряда
Зала „Филхармония“, 19 часа

Премиера
Концертно изпълнение  
 

Ловци на бисери
Опера от Жорж Бизе
Либрето – М. Каре и Е. Кормон

Диригент – Славил Димитров
Хормайстор – Христо Стоев
Солисти: Стефан Чифолели, Даниела Караиванова, Владимир Попов, Момчил Миланов


20, петък
Доходно здание, 19 часа   

VII международен конкурс „Франц Шуберт“
Откриване
Концерт на Симфоничния оркестър на ОФД – Русе

Диригент – Йоханес Майсл
Солисти: Мария Принц – пиано, Красимира Джордан – пиано, Атанас Куртев – пиано, Георги Спасов - флейта
В програмата: Шуман, Гершуин, Брамс, Райнеке


28, събота
Зала „Опера“, 19 часа
   
Дъщерята на полка
Комична опера в 2 действия от Гаетано Доницети
Либрето - Жорж Анри Верной дьо Сен Жорж и Жан-Франсоа Баяр

Диригент – Рикардо Маресо
Режисьор – Павел Герджиков
Сценография – Радостин Чомаков
Костюми – Бояна Чомакова
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева и Мария Димитрова
Изпълнители: Aндреана Николова, Стоян Стоянджов, Момчил Миланов, Мария Цветкова, Стилян Минчев, Мария Стоянова


30, понеделник
Зала “Опера”, 19 часа   

Лебедово езеро
Балетен спектакъл по музика на  П. И. Чайковски
Либрето – Владимир Бегичев и Василий Гелцер

Хореография по оригинала на Марио Ив. Петипа
Хореография и режисура - Калина Богоева
Сценография – Борис  Стойнов
Художник костюми – Цветанка Стойнова
Ас.-балетмайстор - Марияна Захариева
Репетитор – Силвия  Малинова
Корепетитор – Елена  Колева
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
Участват: Весела  Василева,  Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Юлия Чолакова, Галина Христова, Валентин Димитров, Христо Ангелов, Йоана Симова, Елена Павлова, Валерия Спасова, Светла Добрева, Аксиния Илиева, Станислава Спасова, Елеонора Стефанова
Ансамбъл при ОФД – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов

Автор: ОФД Русе
30.10.2009 г. 14:12
Посетено: 1043
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/8764-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-noemvri-2009