Календар

Програмата на ОФД Русе за месец октомври

Сезон 2009 / 2010

◊ ПРОГРАМАТА

01.10., четвъртък
Зала „Филхармония“, 19 часа   

Симфоничен концерт
на Оркестъра при ОФД – Русе

Диригент – Жан Ив Годен
В програмата: Берлиоз, Форе, Офенбах, Дебюси


08.10., четвъртък
Зала „Опера-фоайе”, 19 часа   

Камерен концерт
на
Даниела Караиванова, Момчил Миланов, Мартин Илиев

На рояла – Йоанна Маринова
В програмата: Дж. Верди, Г. Доницети, В. Белини, Дж. Пучини, Дж. Росини


13.10., вторник
Зала „Опера-фоайе”, 19 часа   

Лешникотрошачката
Балет-феерия в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа
По едноименната приказка на Ернс Теодор Амадеус Хофман

Премиера

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен

Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова
Репетитор – Силвия Малинова
Корепетитор – Елена Колева
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Валентин Христов, Галина Христова, Йоанна Симова, Светла Добрева, Валерия Спасова, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, кордебалет при ОФД – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“


15.10., четвъртък
Зала „Опера”, 19 часа

Лешникотрошачката
Балет-феерия в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа
По едноименната приказка на Ернс Теодор Амадеус Хофман

Премиера

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен

Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова
Репетитор – Силвия Малинова
Корепетитор – Елена Колева
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Валентин Христов, Галина Христова, Йоанна Симова, Светла Добрева, Валерия Спасова, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, кордебалет при ОФД – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов"



27.10., вторник
Зала „Филхармония”, 19 часа

Концертно изпълнение 
 
 
Риголето
Опера в три действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо М. Пиаве
По адаптираната драма на
Виктор Юго „Кралят се забавлява“

Диригент – Нийлс Боргсанд

Хормайстор – Христо Стоев

Участват: Даниел Дамянов, Даниела Караиванова, Пламен Бейков, Петя Цонева, Мария Стоянова, Момчил Миланов, Стоян Стоянджов, Стилян Минчев, Евгени Ганев, Цветелина Стоева, Лили Харизанова


28.10., сряда
зала „Опера-фоайе“, 19 часа   

Камерен концерт
на
Пламен Бейков – бас и Божена Петрова – пиано

В програмата: Йоханес Брамс, Хенри Пърсел, Сергей Рахманинов, Димитър Ненов


30.10., петък
Зала „Филхармония“, 19 часа   

Симфоничен концерт
на Оркестъра при ОФД – Русе

Диригент – Волфганг Зелингер
Солист – Илиана Тодорова-Байчева – пиано
В програмата: Цезар Франк, Лудвиг ван Бетовен

Автор: ОФД - Русе
28.09.2009 г. 14:56
Посетено: 821
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/8505-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-oktomvri