Календар

Програмата на ОФД - Русе за месец април 2009

Сезон 2008 / 2009

◊ ПРОГРАМАТА

01, сряда
Зала „Опера”, 19 ч.

Аида
Опера в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето Ан. Гисланцони

. Диригент - Методи Матакиев
. Режисьор – Иван Савов
. Възстановка – Симеон Симеонов
. Сценография - Иван Савов
. Хореография – Желка Табакова
. Хормайстор - Христо Стоев
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Владислава Гарвалова, Даниел Дамянов, Андреана Николова, Александър Крунев, Пламен Бейков, Гео Чобанов, Даниела Караиванова, Стилян Минчев


03, петък
Зала „Опера”, 19 ч.

Манон Леско
Опера в 4 действия от Дж. Пучини
Либрето – Л. Илика, М. Прага, Д. Олива

. Диригент – Георги Чапразов
. Режисьор – Александър Текелиев
. Сценография и костюми – Валентин Топенчаров
. Хормайстор - Христо Стоев
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Мариана Цветкова, Даниел Дамянов, Александър Крунев, Момчил Миланов, Стилян Минчев, Евгени Ганев, Валерий Георгиев, Мария Стоянова, Гео Чобанов


10, петък
Зала „Опера-фоайе”, 19 ч.

Слугинята господарка
Камерна опера от Дж. Перголези

. Музикален съпровод – Струнен квартет “ЧЕРКИН“ при ОФД – Русе и Божена Петрова – чембало
. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов


16, четвъртък
Зала „Опера”, 19 ч.

Прилепът
Оперета в 3 действия от Йохан Щраус
Либрето – Рихард Жене и Карл Хофнер
По пиесата на Луи Алеви и Анри Мейак „Часовник със звънец”

ПРЕМИЕРА

. Диригент – Найден Тодоров
. Режисьор – Светозар Донев
. Сценография и костюми -  Евгения Раева
. Хореография – Анна Донева
. Хормайстор – Христо Стоев
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Марчо Апостолов, Георгиос Филаделфевс, Мария Цветкова, Даниела Караиванова, Марияна Арсенова, Ани Гемеджиева, Людмила Козарева, Анита Дафинска Момчил  Миланов, Гео Чобанов, Валерий  Георгиев, Петър Костов, Стоян Стоянджов, Евгени Ганев, Владимир Попов, Стилян Минчев


16, четвъртък
Зала „Филхармония”, 18 ч.

Празничен концерт
49 години НУИ „ Проф. Веселин Стоянов”

. С участието на ученици от всички специалности


17, петък
Зала „Филхармония”, 19 ч.

Великденски концерт
„С филмовата музика и песните на Митко Щерев”
 
. С участието на Митко Щерев, Илия Ангелов, Емилия Валенте и камерен оркестър при ОФД – Русе
 . Диригент – Илия Михайлов

   
21, вторник
Зала „Филхармония”   

Симфоничен концерт на оркестъра при ОФД - Русе

. Диригент – Стефан Камиларов
. Солист – Стефан Кропфич - виолончело - Австрия

. В програмата: Михаел Хайдн, Йозеф Хайдн, Райнер Бишоф


22, сряда
Зала „Опера-фоайе”, 19 ч.

Телефонът и Мехове и наковалня
Камерни опери от Джанкарло Меноти и Джорджо Ферари

. Художествен ръководител – Симеон Симеонов
. Сценография и костюми - Боряна Ангелова
. Музикален съпровод – Наталия Радославова, Божена Петрова, Пламен Загоров
. Ас.-режисьор – Елена Бояджиева
. Участват: Гиргина Гиргинова, Владимир Попов, Евгени Ганев, Димитър Кюркчиев, Стилян Минчев, Стоян Стояджов


24, петък
Зала „Филхармония”, 19 ч.

Симфоничен концерт
на оркестъра при ОФД – Русе

. Диригент – Патрик Кинг - Канада
. Солист – Виктор Чучков  - пиано

. В програмата: Менделсон, Моцарт, Бетовен


25, събота
Зала „Опера”, 19 ч.

Русалиа
Със съдействието на Община Русе – „Отдел култура”

Танцов спектакъл по старинен български обичай, представен от Студио за модерен балет “FREEDOM” при ОФД – Русе

. Хореография - Анита Атанасова и Елена Павлова
. Автор на музиката – Пламен Мирчев


26, неделя
Зала „Опера”, 18 ч.

Танцов спектакъл
На випуск 2009 от НУИ „Проф. Веселин Стоянов” от специалност български народни танци и класически танци


27, понеделник
Зала „Опера-фоайе”, 19 ч.

Orpheus Britanicus
350 години от рождението на Британския  Орфей - Хенри Пърсел
Камерен концерт на Пламен Бейков – бас

. На рояла – Божена Петрова
. С участието на  Здравко Бондоев, Ния Минчева, Рая Вуцова, Роберт Панайотов, Юлия Георгиева – ученици от театрална работилничка към АЕГ „Гео Милев” с ръководител Татяна Цветкова
. В програмата: Светски кантати, песни и божествени химни


29, сряда
Зала „Опера”, 19 ч.

Лебедово езеро
Балетен спектакъл по музика на  П. И. Чайковски
Либрето – Владимир Бегичев и Василий Гелцер
 
. Хореография по оригинала на Марио Ив. Петипа
. Хореография и режисура - Калина Богоева

. Сценография – Борис Стойнов
. Художник Костюми – Цветанка Стойнова
. Асистент-балетмайстор - Марияна Захариева
. Репетитор – Силвия Малинова
. Корепетитор – Елена Колева
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Юлия Чолакова, Галина Христова, Валентин Димитров, Христо Ангелов, Йоана Симова, Елена Павлова, Валерия Спасова, Светла Добрева, Аксиния Илиева, Станислава Спасова, Елеонора Стефанова
Ансамбъл при ОФД – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов”


30, четвъртък
Зала „Опера-фоайе”, 19 ч.

Слугинята господарка
Камерна опера от Дж. Перголези

. Музикален съпровод – Струнен квартет “ЧЕРКИН“ при ОФД – Русе и Божена Петрова – чембало
. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов
Автор: ОФД - Русе
01.04.2009 г. 15:59
Посетено: 861
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/7616-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-april-2009