Календар

Програмата на ОФД - Русе за месец февруари 2009

Сезон 2008 / 2009

◊ ПРОГРАМАТА

01, неделя
Зала „Опера – фоайе”, 11 часа

Зимни музикални вечери
Камерен концерт
на Трио „Арденца”:
Галина Койчева – цигулка, Джефри Дийн – виолончело, Даниела Дикова - пиано

. В програмата: Панчо Владигеров, Антонин Дворжак, Астор Пиацола


03, вторник
Зала „Опера”, 18 часа

Дон Паскуале
Комична опера от Гаетано Доницети
Либрето Джовани Руфини и Гаетано Доницети
По пиесата на Стефано Павези “Сър Марк Антонио”

. Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор и сценография - Джан Джаноти
. Хормайстор - Христо Стоев, Пластика - Ангелина Гаврилова
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Пламен Бейков, Божидар Василев, Георгиос Филаделфевс, Ана Гемеджиева, Стефан Пенчев

                                                          
04, сряда
Зала „Опера-фоайе”, 18 часа

Зимни музикални вечери
Руски сезони
Песенна вечер посветена на Александър Гречанинов
. С участието на Пламен Бейков - бас и Божена Петрова - пиано


05, четвъртък
Зала „Опера”, 18 часа

Лебедово езеро
Балетен спектакъл по музика на  П. И. Чайковски
Либрето – Владимир Бегичев  и Василий  Гелцер
С любезното съдействие на „Грънчаров и син”

Хореография по оригинала на Марио Ив. Петипа
Хореография и режисура - Калина Богоева

. Сценография – Борис  Стойнов
. Художник костюми – Цветанка Петкова-Стойнова
. Асистент-балетмайстор - Марияна Захариева
. Репетитор – Силвия  Малинова
. Корепетитор – Елена  Колева
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Весела  Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Юлия Чолакова, Галина Христова, Валентин  Димитров, Христо Ангелов, Йоана Симова, Елена Павлова, Валерия Спасова, Светла Добрева, Аксиния Илиева, Станислава Спасова, Елеонора Стефанова
Ансамбъл при ОФД – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов”


06, петък
Зала „Филхармония”, 18 часа

Зимни музикални вечери
Симфоничен концерт
С участието на хор „Дунавски звуци”

. Диригент – Жан Ив Годен
. Солисти – Стоян Стоянджов, Гиргина Гиргинова, Стилян Минчев

. В програмата: Ф. Менделсон - Увертюра „Сън в лятна нощ”, Й. Хайдн „Годишните времена”, П. И. Чайковски – Симфония № 1 ”Зимни мечти”


09, понеделник
Зала „Опера – фоайе”, 18 часа

Слугинята господарка
Камерна опера от Дж. Перголези

. Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при ОФД – Русе и Божена Петрова – чембало
. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов


11, сряда
Зала „Опера”, 18 часа

Манон Леско
Опера в 4 действия от Дж. Пучини
Либрето – Л. Илика, М. Прага, Д. Олива

. Диригент – Георги Чапразов

. Режисьор – Александър Текелиев
. Сценография и костюми – Валентин Топенчаров
. Хормайстор - Христо Стоев
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Йоланта Николаева, Мартин Илиев, Александър Крунев, Момчил Миланов, Стилян Минчев, Евгени Ганев, Димитър Кюркчиев, Петя Цонева, Гео Чобанов


13, петък
Зала „Опера”, 18 часа

Сватбата на Фигаро
Комична опера в 4 действия от В. А. Моцарт
Либрето - Лоренцо да Понте

. Диригент - Найден Тодоров

. Режисьор – Джан Джаноти
. Сценография – Борис Стойнов
. Костюми - Цветанка Петкова–Стойнова
. Хормайстор – Христо Стоев
. Хореография – Ангелина Гаврилова
. Ас.-режисьор – Елена Бояджиева

. Участват: Пламен Бейков, Мария Цветкова, Божидар Василев, Ана Гемеджиева, Андреана Николова, Даниела  Караиванова, Момчил  Миланов, Стилян Минчев, Гео Чобанов, Флора Търпоманова


17, вторник
Зала „Опера”, 18 часа

Севилският  бръснар
Комична опера в 3 действия от Дж. Росини
Либрето - Ч. Стербини
С участието на хор „Дунавски звуци”

. Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор – Иван Савов
. Сценография и костюми – Иван Савов
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Даниел Острецов, Стоян Стоянджов, Олга Михайлова, Венцеслав Анастасов, Момчил Миланов, Йоланта Николаева, Владимир Попов


20, петък
Зала „Опера”, 18 часа

Сватбата на Фигаро
Комична опера в 4 действия от В. А. Моцарт
Либрето - Лоренцо да Понте

. Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор – Джан Джаноти
. Сценография – Борис Стойнов
. Костюми - Цветанка Петкова–Стойнова
. Хормайстор – Христо Стоев
. Хореография – Ангелина  Гаврилова
. Ас.-режисьор – Елена Бояджиева

. Участват: Пламен Бейков, Мария  Цветкова, Божидар Василев, Ана Гемеджиева, Анита Дафинска, Андреана  Николова, Даниела  Караиванова, Момчил Миланов, Стилян Минчев, Гео Чобанов, Флора Търпоманова


25, сряда
Зала „Филхармония”, 18 часа

Симфоничен концерт

. Диригент – Стефан Камиларов

. В програмата: Г. Вагензаил – Симфония, Й. Хайдн – Симфония № 49, В. А. Моцарт – Симфония № 1


27, петък
Зала „Опера”, 18 часа

Така правят всички
Опера в 2 действия от В. А. Моцарт
Либрето – Лоренцо да Понте
. По съвременна трактовка на постановъчния екип от Нов български университет
Съвместна продукция

. Диригент - Конрад Лайтнер

. Режисьор - Симеон Симеонов
. Сценография И Костюми – Боряна Ангелова
. Хормайстор – Христо Стоев
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Вера Гиргинова, Анита Дафинска, Владимир Попов, Стилян Минчев, Стоян Стоянджов, Даниела Караиванова


Автор: ОФД - Русе
25.01.2009 г. 13:04
Посетено: 1024
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/7193-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-fevruari-2009