Календар

Програмата на ОФД - Русе за месец януари 2009

Сезон 2008 / 2009

◊ ПРОГРАМАТА

10, събота
„Доходно здание”, 19 часа

Празничен  концерт

Посветен на 60-годишнината от създаването на Русенска филхармония
Със съдействието на Община Русе – отдел "Култура" и фондация „Лира”

. Диригент – Найден Тодоров
. С участието на: Орлин Горанов, Мария Цветкова, Петя Цонева
 
. В програмата: Калман, Щраус, Бизе, Верди, Лехар, Динику - Владигеров, Брамс


21, сряда
Зала „Опера”, 11 и 15 часа

Мечо Пух
Детски мюзикъл

. Музика и либрето - Александър Йосифов
. Диригент -  Георги Чапразов
. Режисьор – Стефан Донев
. Сценография – Димо Костадинов
. Костюми – Лили Костадинова

. Участват: Мария Стоянова, Ана Гемеджиева, Стоян Стоянджов, Анна Динева, Анита Дафинска, Даниела Караиванова, Христина Николова, Йоланта Николаева, Ирена Стоянова


21, сряда
Зала „Опера - фоайе”, 18 часа

Сонатна вечер
Камерен концерт на Божидара Кузманова – цигулка и Илиана Тодорова-Байчева - пиано

. В програмата: Брамс – сонати за пиано и цигулка


23, петък
Зала „Филхармония”, 18 часа

Зимни музикални вечери
Годишни времена

Симфоничен концерт
С участието на хор „Дунавски звуци”

. Диригент – Владимир Кираджиев
. Солисти: Марио Хосен – цигулка, Ана Гемеджиева – сопран, Андрей Найденов - тенор, Венцеслав Анастасов - баритон

. В програмата: Вивалди – „Годишни времена”, Карл Орф – „Кармина Бурана”


26, понеделник
Зала „Опера - фоайе”, 18 часа

Зимни музикални вечери
Пианистични времена

Камерен концерт на Ромео Смилков - пиано

. В програмата: Д. Ненов, П. Владигеров, Ив. Спасов, Ник. Стойков



27, вторник
Зала „Опера”, 18 часа

Сватбата на Фигаро
Комична опера в 4 действия от В. А. Моцарт
Либрето - Лоренцо да Понте

Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор – Джан Джаноти
. Сценография – Борис Стойнов
. Костюми - Цветанка Стойнова
. Хореография – Ангелина Гаврилова
. Ас.-режисьор – Елена Бояджиева

. Участват: Пламен Бейков, Мария Цветкова, Божидар Василев, Ана Гемеджиева, Андреана Николова, Петя Цонева, Момчил Миланов, Стилян Минчев, Гео Чобанов, Флора Търпоманова


28, сряда
Зала „Опера – фоайе”, 18 часа

Зимни музикални вечери
Камерен концерт на струнен квартет ФРОШ

Негина Стоянова - цигулка
Ивайло Данаилов - цигулка
Мария Вълчанова - виола
Виктор Трайков - виолончело

. В програмата: М. Пеков - Струнен квартет N19, Й. Хайдн - Квартет оп. 64, N5 - "Чучулигата", А. Дворжак - Квартет оп. 96 - "Американски"


30, петък
Зала „Филхармония”, 18 часа

Зимни музикални вечери
Годишни времена

Симфоничен концерт

. Диригент - Георги Димитров
. Солисти: Антоний Попов – обой и Кирил Грозданов – флейта

. В програмата: Чайковски – Симфония N 4; Жан Франсе – „Часовникът на цветята”, Жак Ибер – Концерт за флейта


31, събота
Зала „Опера”, 17 часа и 18.30 часа

Русалиа
Танцов спектакъл по старинен български обичай, представен от Студио за модерен балет “FREEDOM” при ОФД Русе
Със съдействието на Община Русе – отдел "Култура”

. Хореография - Анита Атанасова и Елена Павлова
. Автор на музиката – Пламен Мирчев
. Сценично оформление – Илиян Трифонов
. Мултимедия - Арена Медия



Автор: ОФД - Русе
03.01.2009 г. 14:35
Посетено: 1109
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/7106-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-yanuari-2009