Календар

Програмата на ОФД - Русе за месец декември 2008

Сезон 2008 / 2009

◊ ПРОГРАМАТА

01, понеделник
Зала „Опера”, 11 часа и 15 часа

Мечо Пух
Детски мюзикъл
Музика и либрето - Александър Йосифов
Премиера

. Диригент - Георги Чапразов
. Режисьор – Стефан Донев
. Сценография – Димо Костадинов
. Костюми – Лили Костадинова

 . Участват: Мария Стоянова, Ана Гемеджиева, Стоян Стоянджов, Анна Динева, Анита Дафинска, Даниела Караиванова, Христина  Николова, Йоланта Николаева, Ирена Стоянова


03, сряда
Зала „Опера”, 18 часа

Дон Паскуале
Комична опера от Гаетано Диницети
Либрето - Джовани Руфини и Гаетано Доницети
По пиесата на Стефано Павези “Сър Марк Антонио”

. Диригент - Георги Чапразов
. Режисьор и сценография - Джан Джаноти, 
. Хормайстор - Христо Стоев,
. Пластика - Ангелина Гаврилова
. Ас.-режисьори - Е. Бояджиева, М. Димитрова

. Участват: Пламен Бейков, Божидар Василев, Георгиос Филаделфевс, Ана Гемеджиева, Стефан Пенчев


05, петък
Зала „Опера”, 18 часа

Сватбата на Фигаро
Комична опера  в 4 действия от В. А. Моцарт
Либрето - Лоренцо да Понте

. Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор – Джан Джаноти
. Сценография – Борис Стойнов
. Костюми - Цветанка Стойнова
. Хореография – Ангелина Гаврилова
. Ас. режисьор – Елена Бояджиева

. Участват: Пламен Бейков, Мария Цветкова, Божидар Василев, Гиргина Гиргинова, Андреана Николова, Даниела Караиванова, Момчил Миланов, Стилян Минчев, Гео Чобанов, Флора Торпоманова


07, неделя
Зала „Опера”, 18 часа

Лебедово езеро
Балетен спектакъл по музика на  П. И. Чайковски
Либрето – Владимир Бегичев и Василий  Гелцер
Премиера

С любезното съдействие на „Грънчаров и син”

Хореография по оригинала на Марио Ив. Петипа
. Хореография и режисура - Калина Богоева

. Сценография – Борис Стойнов
. Художник костюми – Цветанка Стойнова
. Асистент-балетмайстор - Марияна Захариева
. Репетитор – Силвия Малинова
. Корепетитор – Елена Колева
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Весела  Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Юлия  Чолакова, Галина Христова, Валентин Димитров, Христо Ангелов, Йоана Симова, Елена Павлова, Валерия Спасова, Светла Добрева, Аксиния Илиева, Станислава Спасова, Елеонора Стефанова,
Ансамбъл при ОФД – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов”


08, понеделник

Зала „Опера - фоайе”, 18 часа

Камерен концерт
на Олга Михайлова - мецосопран и Венцислав Динов - баритон
 
. На рояла - Светлана Максимова
. В програмата: Арии и дуети из творби на Калман, Лехар и Гершуин


10, сряда
Зала „Опера - фоайе”, 18 часа

„Репетиция”
Камерен концерт на Пламен Бейков - бас и Божена Петрова – пиано

. В програмата: Импровизация на репетиционен процес по песни на Ал. Гречанинов, Й. Брамс, М. Мусоргски, Х. Волф, С. Рахманинов, Ц. Кюи


11, четвъртък
Зала „Опера - фоайе”, 18 часа

„Моцарт и другите”
Камерен концерт на Квартет „Черкин” при ОФД - Русе

. С участието на: Светлана Анчева – обой, Божена Петрова - пиано, Росица Симеонова - контрабас,  Евгени Евтимов – фагот, Волен Генчев -  валдхорна, Георги Стайков - валдхорна
. В програмата: Моцарт, Чайковски, Гуно

12, петък
Зала „Опера - фоайе”, 18 часа

Слугинята господарка
Камерна опера от Дж. Перголези

. Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при ОФД – Русе и Божена Петрова - чембало

. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов


19, петък
Зала „Опера”, 18 часа

Манон Леско
Опера в 4 действия от Дж. Пучини
Либрето – Л. Илика, М. Прага, Д. Олива
Премиера

. Диригент – Валери Вачев

. Режисьор – Александър Текелиев
. Сценография и костюми – Валентин Топенчаров
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Марияна Цветкова, Мартин Илиев, Александър Крунев, Момчил Миланов, Стилян Минчев, Евгени Ганев, Димитър Кюркчиев, Петя Цонева, Гео Чобанов


22, понеделник
Зала „Опера”, 18 часа

Спящата красавица
Балетен спектакъл в пролог и 2 действия
Музика П. И. Чайковски
Либрето Иван Ал. Всеволжски
По едноименната приказка на Шарл Перо

Хореография по оригинала на Марио Иванович Петипа
Хореография и режисура - Калина Богоева

. Сценография и костюми - Иван Савов
. Асистент-балетмайстор - Марияна Захариева
. Пом.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Валентин Димитров, Юлия Чолакова, Весела Василева, Галина Христова, Йоанна Симова, Милен Харалампиев, Елена Харалампиева, Христо Ангелов
Ансамбъл при ОФД - Русе и ученици от НУИ ”Проф. Веселин Стоянов”


23, вторник
Зала „Филхармония”, 18 часа

Празничен концерт
С участието на хор „Дунавски звуци”

. Диригент – Михаил Ангелов

. Солисти: Диана  Василева, Ивайло Джуров, Ана Гемеджиева, Даниел Дамянов, Мартин Илиев, Анита Дафинска, Божидар Василев, Гео Чобанов,
хор на ОФД - Русе и хор „Дунавски звуци”

. В програмата: Моцарт, Росини, Белини, Верди, Пучини, Чайковски, Й. Щраус, Офенбах, Хренников, Шостакович
Автор: ОФД - Русе
24.11.2008 г. 15:59
Посетено: 955
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/6898-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-dekemvri-2008