Календар

Програмата на ОФД - Русе за периода 4-18 ноември 2008

Сезон 2008 / 2009

◊ ПРОГРАМАТА

04, вторник
Зала „Опера”, 19 часа

Травиата
Опера в 3 действия от Дж. Верди
Либрето – Ф. Пиаве

. Диригент - Михаил Ангелов
. С участието на хор ”Дунавски звуци”

. Режисьор – Георги Димитров
. Сценография – Иван Попов
. Концертмайстор - Румен Какамъков
. Ас.-режисьор – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Евгения Ралчева, Йоланта Николаева, Мария Стоянова, Петър Костов, Божидар Василев, Даниел Острецов, Стоян Стоянджов, Евгени Ганев, Петър Енчев, Гео Чобанов


07, петък
Зала „Опера”, 19 часа

Спящата красавица - балетен спектакъл в пролог и 2 действия
Музика П. И. Чайковски
Либрето Иван Ал. Всеволжски
по едноименната приказка на Шарл Перо

. Хореография по оригинала на Марио Иванович Петипа
. Хореография и режисура - Калина Богоева
. Сценография и костюми - Иван Савов
. Асистент-балетмайстор - Марияна Захариева
. Пом.–режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Валентин Димитров, Юлия Чолакова, Весела Василева, Галина Христова, Йоанна Симова, Милен Харалампиев, Елена Харалампиева, Христо Ангелов,
Ансамбъл при ОФД - Русе и ученици от НУИ ”Проф. Веселин Стоянов


10, понеделник
Зала „Опера”, 19 часа

Островът на свободата
Танцов спектакъл в едно действие по музика на рок групата Guns N’ Roses

. Хореография - Ясен Стоянов
. Участват: Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Христо Ангелов, Елена Харалампиева, Весела Василева, Йоана Симова и балета при ОФД - Русе


11, вторник
Зала „Филхармония”, 19 часа

Камерен концерт
С участието на оркестъра при ОФД Русе

. Диригент – Владимир Ганчев
. В програмата: В. А. Моцарт - Дивертименти  KV 136, 137, 138


14, петък
Зала „Опера”, 19 часа

Севилският бръснар
Комична опера в 3 действия от Дж. Росини
Либрето - Ч. Стербини

. Диригент - Георги Чапразов
. С участието на хор ”Дунавски звуци”
 
. Режисьор – Иван Савов
. Сценография  и костюми – Иван Савов
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Даниел Острецов, Стоян Стоянджов, Анита Дафинска, Божидар Василев, Момчил Миланов, Йоланта Николаева, Евгени Ганев


17, понеделник
Зала “Опера – фоайе”, 19 часа

Клавирен концерт
на Ромео Смилков и Велислава Карагенова

. В програмата: Гершуин, Бърнстейн, Болкъм, Нокс


18, вторник
Зала ”Опера”, 19 часа

Вечер на индийската музика
Представена от „Romanian Sahaja Group” - Букурещ

. В програмата: Класическа индийска музика в ритмичните стилове Кавали и Баджани
. С участието на Нафиса Кавлакова - класически индийски танц в стил Кучпуди
Автор: ОФД - Русе
31.10.2008 г. 15:56
Посетено: 695
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/6738-programata-na-ofd-ruse-za-perioda-4-18-noemvri-2008