Календар

Програмата на ОФД - Русе за месец септември 2008

Сезон 2008 / 2009

◊ ПРОГРАМАТА

05, петък, 19 часа
Зала „Филхармония”

Симфоничен концерт
В рамките на диригентски курс под ръководството  на Йорма Панула

. В програмата: Р. Щраус – Симф. поема ”Тил Ойленшпигел”, Р. Щраус - песни; С. Прокофиев – Симфония N 5
. Солист: Розалина Кушинчанова – сопран (България)

Вход свободен


11, четвъртък, 19 часа
Зала „Филхармония”

Симфоничен концерт
В рамките на диригентски курс под ръководството  на Йорма Панула

. В програмата: М. Равел – „Испанска рапсодия”, Р. Щраус – симф. поема „Смърт и просветление”, М. Равел - „Циганка”; С. Прокофиев – Симфония N 7
. Солист: Клара Або – цигулка (Франция)

Вход свободен


17, сряда, 19 часа
Зала „Филхармония”

Симфоничен концерт
В рамките на диригентски курс под ръководството  на Йорма Панула

. В програмата: С. Прокофиев – Класическа симфония, Концерт за пиано N 3; М. Равел – Сюита от 4 песни ”Гробът на Купрен”; Р. Щраус – симф. поема ”Дон Жуан”, Р. Щраус „Серенада”
. Солист: Олег Рудницкий -  пиано (Украйна)

Вход свободен


19, петък, 19 часа
Зала “Доходно знание”

Аида
Опера в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето Ан. Гисланцони

. Диригент - Найден Тодоров

. Режисьор – Иван Савов
. Възстановка – Симеон Симеонов
. Сценография - Иван Савов
. Хореография – Желка Табакова
. Хормайстор - Христо Стоев
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Концертмайстор – Емил Шейтанов
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Кармен Гурбан, Даниел Дамянов, Андреана Николова, Венцеслав Анастасов, Евгени Ганев, Пламен Бейков, Гиргина Гиргинова, Стилян Минчев


23, вторник, 19 часа
Зала “Опера - фоайе”

Слугинята господарка
Камерна опера от Дж. Перголези

. Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при ОФД – Русе и Божена Петрова - чембало
. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов


24, сряда, 19 часа
Зала “Опера”

Набуко
Опера в 4 действия  от Джузепе Верди
Либрето – Темистокле Солера

. Диригент – Георги Чапразов

. Режисьор – Георги Първанов
. Възстановка – Александър Текелиев
. Сценография и костюми – Иван Савов
. Концертмайстор – Емил Шейтанов
. Хормайстор – Христо Стоев
. Вокален консултант – Георги Делиганев
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Венцеслав Анастасов, Нобору Аомори, Мартин Илиев, Петя Цонева, Евгени Ганев, Пламен  Бейков, Гиргина Гиргинова, Стилян Минчев


26, петък, 19 часа
Зала “Опера”

Кармен
Опера в 4 действия от Жорж Бизе
Либрето – А. Мелиак и Л. Халеви

. Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор – Кристиян Михайлеску
. Сценография – Валентин Топенчаров
. Костюми - Соня Камерата
. Хореограф – Кристине Ута
. Концертмайстор – Емил Шейтанов
. Хормайстори - Христо Стоев
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Габриела Харасян, Мартин Илиев, Венцеслав Анастасов, Цветелина Малджанска, Евгени Ганев, Владимир Попов, Гиргина Гиргинова, Петя Цонева, Стилян Минчев, Димитър Йосифов


29, понеделник, 19 часа
Зала „Опера - фоайе”

Камерен концерт
на Олга Михайлова - мецосопран, и Галина Апостолова -  пиано
. В програмата: творби от Жорж Бизе и клавирна сюита „Песните на Рейн” - първо изпълнение в България


30, вторник, 19 часа
Зала „Филхармония”

Симфоничен концерт

. Диригент – Жан Ив Годен

. В програмата: М. Мусоргски – „Картини от една изложба”, А. Дворжак – Симфония N 9 „Из Новия свят”



Автор: ОФД - Русе
02.09.2008 г. 13:29
Посетено: 886
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/6384-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-septemvri-2008