Календар

Програмата на ОФД - Русе за периода 20-30 май 2008

Сезон 2007 / 2008

◊ ПРОГРАМАТА

20, вторник, 19 часа
Зала “Опера”

Вълшебната флейта
Опера  в 2 действия от В. А. Моцарт
Либрето Емануел Шиканедер

. Диригент – Найден Тодоров
. Режисьор–постановчик - Александър Текелиев
. Сценограф – Димо Костадинов
. Художник на костюмите – Лили Костадинова
. Концертмайстор - Велиана Денчева
. Хормайстор – Христо Стоев
. Пластика - Григор Роглев
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Пламен Бейков, Георги Султанов, Ана Гемеджиева, Даниела Караиванова, Стоян Стоянджов, Гиргина Гиргинова, Стилян Минчев, Евгени Ганев, Даниел Дамянов, Владислава Гарвалова, Йоланта Николаева, Петя Цонева, Момчил Миланов, Стелияна Димитрова, Венета Димова, Ася Русева


21, сряда
Зала “Опера”

Алиса в страната на чудесата
Детски мюзикъл по едноименната приказка на Луис Карол

. Музика и либрето - Александър Йосифов
. Драматургичен и сценичен вариант – Симеон Димитров
. Художник – Иван Савов
. Хореография – Йоана Симова
. Ас.-режисьор – Мария Димитрова
. Корепетитор – Йоанна Маринова
. Суфльор – Стела Генкова
. Участват: Петя Вардева, Стоян Стоянджов, Мирослав Христов, Евгени Ганев, Мария Стоянова, Стилян Минчев, Балет при ОФД - Русе, и деца от НУИ „Проф. Веселин Стоянов"


21, сряда, 19 часа
Зала “Опера-фоайе”

Тайната на познанието
Камерен концерт на Пламен Бейков - бас
На рояла - Божена Петрова
 

. В програмата: В. А. Моцарт, Фр. Шуберт, М. Мусоргски, Н. Римски-Корсаков, Й. Брамс, Х. Волф, Ал. Гречанинов, Х. Пърсел, Хенри VIII, Дж. Дауланд


23, петък, 19 часа
Зала “Филхармония”

Симфоничен концерт
С участието на ученици от НУИ “Проф. Веселин Стоянов”
Диригент - Жан-Ив Годен


26, понеделник, 19 часа
Зала “Опера-фоайе”

Камерен концерт
Квартет “Черкин” при ОФД - Русе
. В програмата: Й. Хайдн, В. А. Моцарт, Л. В. Бетовен


27, вторник,  19 часа
Зала “Опера”

Спящата красавица
балетен спектакъл в пролог и 2 действия

. Музика П. И. Чайковски
. Либрето Иван Ал. Всеволжски, по едноименната приказка на Шарл Перо
. Хореография по оригинала на Марио Иванович Петипа
. Хореография и режисура - Калина Богоева
. Сценография и костюми - Иван Савов
. Асистент-балетмайстор - Марияна ЗАХАРИЕВА
. Пом.-режисьор - Елена Бояджиева
. Участват: Валентин Христов, Юлия Чолакова, Весела Василева, Галина Христова, Йоанна Симова, Христо Ангелов, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, Силвия Малинова, Малина Арнаудова, Светлана Добрева, Валерия Спасова, Пламен Петров, Светослав Маринов, Милкана Домусчиева, Десислава Ангелова, Михаела Димова и ученици от СУИ ”Проф. Веселин Стоянов”


28, сряда, 19 часа
Зала “Опера-фоайе”

Слугинята господарка
Камерна опера от Дж. Перголези
. Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при ОФД – Русе и Божена Петрова - чембало
. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов


30, петък, 19 часа

Зала “Опера”

Бохеми
Опера в 4 действия от Джакомо Пучини
Либрето Луиджи Илика и Джузепе Джакоза

. Диригент – Найден Тодоров
. Режисьор – Карина Босковски
. Сценография и костюми - Валентин Топенчаров
. Хормайстор – Христо Стоев
. Концертмайстор -  Емил  Шейтанов
. Вокален консултант – Георги Делиганев
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Петър Костов, Александър Крунев, Александър Тинков, Момчил Миланов, Стоян Стоянджов, Евгени Ганев, Цветелина Малджанска, Мария Цветкова, Стилян Минчев, Стефан Пенчев
Автор: ОФД - Русе
20.05.2008 г. 18:34
Посетено: 788
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/5923-programata-na-ofd-ruse-za-perioda-20-30-may-2008