Календар

Програма на Община Стара Загора и читалищата за 24 май

150 години от първото честване на празника в Стара Загора

◊ ПРОГРАМАТА

16.05.
. 11.30 ч., Регионален исторически музей
Веществена изложба “Уникати от фонда на Регионален исторически музей - Стара Загора”
. 17.30 ч., Регионален исторически музей
Фотоизложба „Музейни сбирки и паметници на културата в Старозагорска област”
. 18.00 ч., Конферентна зала на Регионален исторически музей
Представяне на ”Известия на Старозагорския музей”, т. ІІ и т. ІІІ


19.05.
. 18.00 ч. - Детски пленер „Деца рисуват”


20.05.
. 17.30 ч., Къща музей „Гео Милев”
Откриване на изложба
. 18.00 ч., Художествена галерия
“Майстори на живописта” – Сирак Скитник, Бенчо Обрешков, Кирил Цонев, Иван Ненов – гостуваща експозиция на Националната художествена галерия


21.05.
. 17.00 ч., Куклен театър
Празник “Рожден ден” – 30 години ОДЗ № 34 “Райна княгиня”


22.05.
. 10.00 ч., Драматичен театър
125 години от създаването на Начално училище ”Димитър Благоев”
. 10.00 ч., ЦДГ № 35 ”Свобода”
30 години ЦДГ № 35 ”Свобода”
. 18.00 ч., Художествена галерия
Празничен концерт на Хора на девойките и Смесен хор ”Родина”


23.05.
. 17.30  ч., Фоайе на общината
„Четяща Стара Загора” – фотоизложба от 24-часовия маратон на четенето
. 19.00 ч., Драматичен театър
Празничен концерт на НУМСИ “Хр. Морфова”


24.05.
. 10.00 ч., Площада пред общината, бул. „Цар Симеон Велики”
Тържествен ритуал за издигане на Националното знаме на Република България. Празнично шествие
. 11.00 ч., Площада пред общината
Празнично веселие с участие на детски формации от града
. 13.00 ч., Площада пред общината
Състезание по стрийтбол
. 16.30 ч., Парк ”Пети октомври”
Концерт на Духов  оркестър  
 

25.05.
. 19.00 ч., НЧ “Родина”, етаж ІІ
“Орфей” по Ж. Кокто – премиерен спектакъл на Младежка театрална студия “Сцена 99”


◊ ПРОГРАМА НА НАРОДНИТЕ ЧИТАЛИЩА В ОБЩИНА СТАРА ЗАГОРА

23.05.
. 10.00 ч., НЧ “Христо Ботев”, Старозагорски минерални бани
Празник с участието на учители-ветерани
. 10.30 ч., Залата на НЧ “Развитие”, с. Дълбоки
Обсъждане на книгата ”Дворец от мечти” и среща с авторката й Марушка Ганчева
. 18.00 ч., Залата на НЧ ”Ив. Терзиева”, с. Богомилово 
Надпяване на самодейни читалищни състави от община Стара Загора с участието на деца от ЦДГ ”Звездица”, с. Богомилово
. 20.00 ч., Залата на НЧ “Развитие”, с. Дълбоки
“Върви, народе възродени” – празничен концерт на колективи от НЧ “Развитие”
. 11.00 ч., НЧ ”Възраждане”, с. Калояновец
Празник на училището и читалището в с. Калояновец
.  20.00 ч., НЧ ”Стефан Генчев”, с. Хрищени  
Литературно-музикална програма, посветена на 24 май с участието на местни самодейни колективи, читалищни деятели, местни поети и писатели
    
            
24.05.
.  19.00 ч., Площада, с. Кирилово
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост и празник на село Кирилово – концерт с участието на Фолклорен ансамбъл “Загоре” и Трио за шлагерни песни “Здравец” при  НЧ “Изгрев”


31.05.
. 18.30 ч., НЧ “Кл. Охридски”, с. Могила
Празник по повод 24 май с участието на Фолклорен театър с ръководител Бонка Радкова
Автор: Уляна Кьосева, Община Стара Загора
17.05.2008 г. 14:44
Посетено: 723
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/5897-programa-na-obshtina-stara-zagora-i-chitalishtata-za-24-may