Календар

Програмата на ОФД - Русе за периода 1-14 април 2008

Сезон 2007 / 2008

◊ ПРОГРАМАТА

01. вторник, 19 часа
Зала “Опера “

Дон Карлос
Опера в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето Жозеф Мери и Камий Дю Локл

. Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор - Кристиян Михайлеску - Румъния,
. Сценография и костюми - Виорика Петрович - Румъния
. Хормайстор - Христо Стоев,
. Концертмайстор - Емил Шейтанов,
. Вокален консултант - Георги Делиганев,
. Ас.-режисьори - Мария Димитрова, Елена Бояджиева
. Участват: Ивайло Джуров, Мартин Илиев, Божидар Василев, Емил Желев, Владислава Гарвалова, Андреана Николова, Гео Чобанов, Гиргина Гиргинова, Даниела Караиванова, Петър Костов


04. петък, 19 часа
Зала “Опера”

Вълшебната флейта
Опера в 2 действия от В. А. Моцарт
Либрето Емануил Шиканедер

. Диригент - Веселин Байчев

. Режисьор - постановчик - Александър Текелиев
. Сценограф - Димо Костадинов
. Художник на костюмите - Лили Костадинова
. Концертмайстор - Велиана Денчева
. Хормайстор - Христо Стоев
. Пластика - Григор  Роглев
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Калоян Христов, Георги Султанов, Ана Гемеджиева, Даниела Караиванова, Стоян Стоянджов, Гиргина Гиргинова, Даниел Острецов, Евгени Ганев, Александър Баранов, Владислава Гарвалова, Йоланта  Николаева, Анита Дафинска, Момчил Миланов, Стелияна Димитрова, Венета Димова, Ася Русева


05. събота, 19 часа
Зала “Филхармония”

Сонатите на Бетовен
Камерен концерт на Марио Хосен - цигулка
и Милена Моллова - пиано


08. вторник, 19 часа
Зала “Опера”

Дон Жуан
Опера в 2 действия от В. А. Моцарт
Либрето Лоренцо Да Понте

. Диригент - Георги Чапразов

. Режисьор - Велизар Генчев
. Сценография и костюми - Иван Савов
. Хормайстор - Христо Стоев,
. Концертмайстор - Мария Пенева
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Божидар Василев, Пламен Кумпиков, Светла Кръстева, Николай Моцов, Анита  Дафинска, Евгени Станимиров, Гео Чобанов, Гиргина Гиргинова


09. сряда, 19 часа
Зала “Опера”

Слугинята-господарка
камерна опера от Джовани Перголези

. Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при ОФД – Русе и Божена Петрова - чембало
. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо  Ангелов


11. петък, 19 часа
Зала “Опера”

Бохеми
Опера в 4 действия от Джакомо Пучини
Либрето - Л. Илика и Дж. Джакоза

. Диригент - Леонардо Куадрини

. Режисьор - Карина Босковски
. Сценография и костюми - Валентин Топенчаров
. Концертмайстор - Мария Пенева
. Хормайстор - Христо Стоев
. Вокален Консултант - Георги Делиганев
. Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Петър Костов, Марк Антонио Де Силва, Александър Тинков, Момчил Миланов, Стоян Стоянджов, Евгени Ганев, Цветелина  Малджанска, Даниела Караиванова, Мирослав Христов, Стефан Пенчев


14. понеделник, 19 часа
Зала “Опера-фоайе”

Телефонът и Мехове и наковалня
камерни опери от Джанкарло Меноти и Джорджо Ферари

. Художествен ръководител - Симеон Симеонов
. Сценография и костюми - екип студенти от класа на доц. М. Диманова, НАТФИЗ
. Музикален съпровод – Наталия Радославова, Божена Петрова, Пламен Загоров
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Ас.-режисъор – Елена  Бояджиева
. Участват: Гиргина Гиргинова, Владимир Попов, Евгени Ганев, Димитър Кюркчиев, Стилян Минчев, Стоян Стоянджов
Автор: ОФД - Русе
29.03.2008 г. 17:02
Посетено: 1025
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/5552-programata-na-ofd-ruse-za-perioda-1-14-april-2008