Календар

Програма на Мартенски музикални дни

Русе 15-30 март 2008

◊ ПРОГРАМАТА

15 март, събота,
зала Доходно здание, 19 ч.

Симфоничен концерт

Русенска филхармония и Хор Дунавски звуци
. В програмата:
Й. Брамс – Gesang der Parzen, оп. 89
Ян Сибелиус – Концерт за цигулка и оркестър
В. Казанджиев – Симфония № 5 (първо изпълнение в Русе)
Р. Щраус – Танц на седемте воала из оп. Саломе
. Диригент – Алексей Измирлиев
. Солист – Ваня Миланова – цигулка 
 
 
16 март, неделя,
Пленарна зала, 11 ч.

Клавирно трио
Биляна Вучкова – цигулка
Ага Дзюбак – виолончело, Полша
Антони Дончев – пиано
. Програма:
М. Равел, М. Кагел, Д. Шостакович
 
 
16 март, неделя,
зала Доходно здание, 19 ч.

Israel contemporary string quartet
. Програма:
Д. Шостакович – Струнен квартет № 3, оп. 73
Й. Барданашвили – Струнен квартет № 1
С. Райх - Different Trains   
 
 
17 март, понеделник,
зала Доходно здание, 19 ч.

Гидон Кремер & Кремерата Балтика
. Програма:
Й. Хайдн – Седемте последни думи на Христос
Л. Десятников - Като стария латернаджия
А. Пиацола – Сюита Punta del Este
. Солисти
Гидон Кремер – цигулка
Андрей Пушкарьов – вибрафон

 
18 март, вторник,
Пленарна зала, 19 ч.

Камерни ансамбли
Ерих Шагерл – цигулка, Австрия
Рафаел Флидер – виолончело, Австрия
Янку Вадува – тромпет, Румъния
Георги Спасов – флейта
Мария Принц – пиано
. Програма:
Й. Хайдн, Ф. Шуберт, Т. Албинони
 
 
19 март, сряда,
зала Доходно здание, 19 ч

Фестивален оркестър
. Програма:
Й. С. Бах – Бранденбургски концерти № 4 и № 5
К. Илиев – Темпи кончертати II 
Б. Спасов – Концерт за флейта, 13 струнни и челеста
. Диригент – Драгомир Йосифов
. Солисти
Ваня Миланова – цигулка
Явор Желев - флейта
Ивона Недева – флейта
Цветана Иванова - чембало
 
 
20 март, четвъртък,
фоайе Доходно здание, 19 ч.

Гласовете
Вси язици воспойте Господа...
Хилиaрд Ансамбъл – Великобритания
. Програма: музика от римокатолическата, презвитерианската, руската, гръцката и арменска църковна традиция
 

21 март, петък,

Зала Доходно здание, 19 ч.

Let’s Play Orchestra
Международен Младежки Оркестър
. Програмата:
Дж. Росини – Увертюра Италианката в Алжир
Л. ван Бетовен – Концерт за пиано и оркестър № 1, оп. 15
Ф. Менделсон – Симфония № 4 Италианска, оп. 90
. Диригент – Сър Невил Маринър, Великобритания
. Солист – Мария Принц - пиано

 
22 март, събота,
Пленарна зала, 11 ч.

Спонтанното пиано
BassoModernoDuo - САЩ в състав:
Алън фон Шенкел – соло бас
Кристен Уилямс – пиано
и Любомир Денев – пиано
. Програма:
Л. Бел, С. Лопес, У. Ортис, Йоко Оно, Л. Денев, П. Оливерос, Р. С. Клер и джаз импровизации върху музика от Хендел, Шопен, Дебюси, Скрябин, Г. З. Черкин 
 
 
22 март, събота,
Пленарна зала, 17 ч.

Заключителен концерт на майсторския клас по дирижиране на ансамбли
   
 
22 март, събота,
зала Доходно здание, 19 ч.

Музика за четири ръце
Клавирно дуо
Аглика Генова & Любен Димитров
. Програма:
М. Равел, Ж. Бизе, Й. Брамс, С. Рахманинов
 
  
23 март, неделя,
Пленарна зала, 11 ч.

Нови имена
Айлен Притчин – цигулка, Русия
Носител на Първа награда от Международния конкурс за пианисти и цигулари „П. Владигеров” – Шумен, 2007
Кейко Хатори – пиано, Япония
Носител на Втора награда от Международния конкурс за пиано “Л. ван Бетовен” -  Бон, 2007
. Програма:
Е. Изаи, Ф. Лист, Хл Виенявски, Л. ван Бетовен
  

23 март, неделя,
фоайе Доходно здание, 19 ч.

Гласовете
75 години от рождението на Васил Арнаудов

Концерт на Камерен оркестър при ОФД - Русе и Смесен хор Проф. Васил Арнаудов - Русе
. Диригент – Драгомир Йосифов
. Програма:
Г. Форе, Джезуалдо, А. Шнитке, С. Рахманинов, В. А. Моцарт
 

24 март, понеделник,
Пленарна зала, 17 ч.

Заключителен концерт на майсторския клас по пиано
 
  
24 март, понеделник,
зала Доходно здание, 19 ч.

Симфоничен оркестър Нова Русия
. Програмата:
П. И. Чайковски – Увертюра Франческа да Римини
С. Рахманинов – Рапсодия върху тема от Паганини
Н. Р. Корсаков – Шехеразада
. Диригент – Юри Башмет
. Солист – Катя Сканави – пиано
  
  
25 март, вторник,
Пленарна зала, 17 ч.

Заключителен концерт на майсторския клас по цигулка
  
  
25 март, вторник,
зала Доходно здание, 19 ч.

Симфоничен оркестър Нова Русия
. Програмата:
Е. Табаков – Ad infinitum
А. Шнитке – Концерт за виола и оркестър
П. И. Чайковски – Симфония № 6
. Диригент и солист – Юри Башмет 
  
  
26 март, сряда,
Пленарна зала, 19 ч.

Ensemble Recherche – Германия
. Програма:
Х. В. Хенце, С. Шарино, Л. Николов, В. Рим, Ф. Донатони, С. Скоданибио
  
  
27 март, четвъртък,
Пленарна зала, 19 ч.

Рецитал

Милчо Левиев – пиано 


28 март, петък,

зала Опера, 18 ч.

Русенска опера
Дон Карлос – опера от Дж. Верди - Премиера
. Режисьор – Кристиян Михайлеску, Румъния
. Сценография и костюми – Виорика Петрович, Румъния
. Хормайстор – Христо Стоев
. Диригент-постановчик – Найден Тодоров
. Солисти – Ивайло Джуров, Мариана Цветкова, Марио Маланини – Италия, Андреана Николова, Александър Крунев, Пламен Бейков 
  

29 март, събота,
Пленарна зала, 11 ч.

Музика за четири ръце
Клавирно дуо
Марио Ангелов & Златка Златкова 
. Програма: П. И. Чайковски, И. Стравински
  
  
29 март, събота,
зала Доходно здание, 19 ч.

Симфоничен оркестър на БНР
. Програмата
Д. Лигети – Concert romanesc
Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър, оп. 77
Л. ван Бетовен – Симфония № 5
. Диригент – Хоря Андрееску, Румъния
. Солист – Елмар Оливейра – цигулка, САЩ
  
  
30 март, неделя,
Пленарна зала, 11ч.

Камерен концерт
Елмар Оливейра – цигулка
Лилия Бояджиева – пиано
. Програма:
В. А. Моцарт, Е. Елгар, К. Дебюси, С. Прокофиев
 
  
30 март, неделя,
зала Доходно здание, 19 ч.

З а к р и в а н е

Оперно-филхармонично дружество - Пловдив

. Програмата
Л. ван Бетовен – Троен концерт
Г. Малер – Симфония № 1
. Диригент – Георги Димитров
. Солисти:
Светлин Русев – цигулка
Елена Розанова – пиано

Себастиан ван Кьойк – виолончело
Автор:
16.03.2008 г. 15:42
Посетено: 705
Етикети: Програма
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/5467-programa-na-martenski-muzikalni-dni