Календар

16-26 март - Софийски театрален салон 2008

Столични и извънстолични постановки с номинации Икар

◊ ПРОГРАМАТА

16 март от 19 ч.,
Младежки театър

Ритъм едн блус
Музикално-танцов спектакъл на Румен Цонев


17 март от 19.30 ч,
Театър 199 Валентин Стойчев

Старицата от Калкута от Ханох Левин
. Номинация главна женска роля на Снежина Петрова
. Номинация за поддържаща женска роля на Вяра Коларова
. Номинация за режисура на Явор Гърдев
. Номинация за главна мъжка роля на Малин Кръстев
. Номинация за главна мъжка роля на Захари Бахаров
. Номинация за музика на Калин Николов


18 март от 19 ч,
Народен театър Иван Вазов

Макбет от Уилям Шекспир
Родопски драматичен театър Николай Хайтов

. Номинация за представление
. Номинация за сценография на Николина Богданова и Диана Добрева
. Номинация за музика на Петя Диманова
. Номинация за майсторско техническо осъществяване


19 март от 19 ч,
Младежки театър Николай Бинев

Заболяване на младостта от Фердинанд Брукнер
. Номинация за дебют за режисура на Биляна Петрова
. Номинация за поддържаща женска роля на Ярослава Павлова


20 март от 19 ч.,
Театър Българска армия

Чайка от Антон Чехов
. Номинация за спектакъл
. Номинация за режисура на Крикор Азарян
. Номинация за главна женска роля на Бойка Велкова
. Номинация за поддържаща мъжка роля на Мирослав Косев
. Номинация за поддържаща мъжка роля на Георги Новаков


20 март от 19 ч.,

Младежки театър Николай Бинев

Театър „Никой" Студено по Йордан Радичков - авторски спектакъл на Мила Коларова
. Номинация за куклено изкуство


21 март от 19 ч,

Театрална Работилница Сфумато

Мъртвешки танц от Аугуст Стриндберг
. Номинация за главна женска роля на Светлана Янчева
. Номинация за главна мъжка роля на Владимир Пенев


21 март от 19 ч.,
Младежки театър Николай Бинев

Лазарица
от Йордан Радичков
. Номинация за куклено изкуство


22 март от 19 ч.,
Театрална Работилница Сфумато

Жюли, Жан и Кристин
от Аугуст Стриндберг
. Номинация за сценография на Даниела Ляхова
. Номинация за майсторско техническо осъществяване


22 март от 19 ч.,
Младежки театър Николай Бинев

VIA театър Жажда - авторски спектакъл на Велимир Велев
. Номинация за дебют на актьорския екип


22 март от 19.30 ч.,
Театър 199 Валентин Стойчев

Театър Кредо Каквото направи дядо... по Ханс Андерсен
. Награда ИКАР за Нина Димитрова и Васил Василев - Зуека за принос в популяризирането на Българското изкуство по света и във връзка с 15-годишнината от основаването на театър Кредо


23 март от 19 ч.,
Младежки театър Николай Бинев

Драматичен театър - Ловеч Арт от Ясмина Реза
. Номинация за дебют за режисура на Атанас О'Махони


24 март от 19 ч.,
Младежки театър Николай Бинев

Драматичен театър Стефан Киров – Сливен
С любовта шега не бива от Алфред дьо Мюсе
. Номинация за сценография на Вячеслав Парапанов


24 март от 19.30 ч.,
Театър 199 Валентин Стойчев

Малка пиеса за детска стая от Яна Борисова
. Номинация за спектакъл
. Номинация за режисура на Галин Стоев


25 март от 11 ч.,
Столичен куклен театър - сцена Гурко

Държавен куклен театър – Бургас
Ян Бибиян по Елин Пелин
. Номинация за куклено изкуство


25 март от 19 ч.,
Младежки театър Николай Бинев

Драматичен театър Н. О. Масалитинов - Пловдив
Общественъ врагъ от Хенри Ибсен и Артър Милър
. Номинация за поддържаща мъжка роля за Стефан Попов


26 март от 19 ч.,

Театър София - Голяма сцена

Ужасните родители от Жан Кокто
. Номинация за поддържаща женска роля на Лилия Маравиля
. Номинация за музика на Петър Дундаков


27 март от 19 ч.,
Национална Опера и балет - София

Официално награждаване

Автор:
13.03.2008 г. 12:33
Посетено: 730
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/5455-16-26-mart-sofiyski-teatralen-salon-2008