Календар

Програмата на ОФД - Русе за периода 1-18 февруари

Сезон 2007 / 2008

◊ СЪБИТИЕТО

01, петък, 18 часа

Зала "Филхармония"

Закриване на фестивала "Зимни музикални вечери" - Симфоничен концерт

. Диригент – Алексей Измирлиев
. В програмата: увертюра от "Дон Жуан", Симфония No 40 от Моцарт, Концерт за пиано, цигулка, виолончело и оркестър от Бетовен
. Солисти: Илиана Тодорова-Байчева – пиано, Божидара Кузманова - цигулка, Анатоли Кръстев – виолончело


05, вторник, 18 часа

Зала „Опера - фоайе”

Телефонът и Мехове и наковалня - камерни опери от
Джанкарло Меноти и Джорджо Ферари

. Художествен ръководител - Симеон Симеонов
. Сценография и костюми - екип студенти от класа на доц. М. Диманова, НАТФИЗ
. Музикален съпровод – Наталия Радославова, Божена Петрова, Пламен Загоров
. Ас. режисъор – Елена  Бояджиева
. Вокален консултант – Георги Делиганев
. Участват: Гиргина Гиргинова, Владимир Попов, Евгени Ганев, Димитър Кюркчиев, Стилян Минчев, Стоян Стоянджов


08, петък, 18 часа
Зала „Филхармония”

Юбилеен  концерт

Посветен на 75-тата годишнина на Маестро Михаил Ангелов

. С участието на хор „Дунавски звуци“ и Симфоничния оркестър на ОФД – Русе
. Солисти: Цветелина Малджанска, Ана Гемеджиева, Стелияна Димитрова, Диана Василева, Мария Стоянова, Олга Михайлова, Анита Дафинска, Стилиян Минчев, Мартин Илиев, Божидар Василев, Йордан Христозов, Александър Носиков  
. В програмата творби от: Х. Пърсел, В. А. Моцарт, Дж. Росини, В. Белини, Дж.Верди, Ж. Офенбах, Дж. Пучини, Умб. Джордано, Фр. Лехар


11, понеделник, 18 часа
Зала „Опера”

„Кармен” - опера в 4 действия
 Музика - Жорж Бизе
 Либрето - А. Мейак и Л. Халеви

. Диригент - Георги Чапразов
. Режисъор – Кристиан Михайлеску
. Сценография – Валентин Топенчаров
. Костюми – Соня Камерата
. Хореограф - Кристине Ута
. Ас. режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Хормайстори – Христо Стоев, Весела Тодорова
. Вокaлен  консултант – Георги Делиганев
. Концертмайстор – Емил Шейтанов, Мария Пенева

. Участват: Петя Цонева, Даниел Дамянов, Мартин Илиев, Александър Крунев, Момчил Миланов, Йордан Христозов, Владимир Попов, Стилян Минчев, Даниела Караиванова, Йоланта Николаева
Балет, хор и оркестър при ОФД - Русе, хор ”Дунавски звуци” и детски хор „Дунавски вълни”


13, сряда, 18 часа
Зала „Опера - фоайе”

Слугинята-господарка
камерна опера от Джовани Перголези

. Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при ОФД – Русе и Божена Петрова - чембало
. Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов


15, петък, 18 часа
Зала „Опера”

Вълшебната флейта
Опера в 2 действия от В. А. Моцарт
Либрето – Емануел  Шиканедер
. Съвместен спектакъл със студенти от нов български университет

. Диригент – Веселин Байчев
. Режисъор – Симеон  Симеонов
. Хормайстор – Христо Стоев
. Асистент-режисъори – Мария Димитрова, Елена Бояджиева, Елена Стоянова (НБУ)
. Асистент-диригент и корепетитор – Драгомир Тодоров
. Сценографска визия – Мила Савова
. Корепетитори: Цветомира Михайлова, Лилия Минчева
. В ролите - студенти от НБУ


18, понеделник, 18 часа
Зала „Опера”

Улично цвете - танцов спектакъл по мотиви от „Травиата” на Дж. Верди

. Хореография и режисура - Марияна Крънчева
. Художник на декора и костюмите – Екатерина Енева
. Музикално оформление – Петко Манчев
. Участват: Милен Харалампиев, Весела Василева, Галина Христова, Светослав Маринов
Автор: ОФД - Русе
27.01.2008 г. 18:12
Посетено: 605
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/5225-programata-na-ofd-ruse-za-perioda-1-18-fevruari