Календар

Програма на Оперно-филхармонично дружество - Русе

16-30 ноември, сезон 2007/2008

◊ ПРОГРАМАТА

16, петък
Зала Филхармония, 19 часа

Откриване на VI Международен конкурс Франц Шуберт 2007


Вход свободен

Концерт на симфоничния оркестър при ОФД - Русе
. Диригент - Роберт Канети
. Солисти: Мария Принц, Тамара Поддубная и Атанас Куртев - пиано, Роберт Канети - цигулка, Георги Спасов - флейта
. В Програмата: творби от Моцарт, Бетовен, Менделсон


21, сряда
Зала "Опера", 19 часа

Островът на свободата
Танцов спектакъл в едно действие по музика на Рок Група Guns N Roses
. Хореография Ясен Стоянов
. Участват: Светослав Маринов, Михаил Дамянов, Христо Ангелов, Галина Христова, Весела Василева, Йоана Симова, Елена Петрова-Харалампиева и Балет при ОФД - Русе


22, четвъртък
Зала “Филхармония“, 18 часа

Заключителен концерт на лауреатите на
VI Международен конкурс Франц Шуберт 2007
. с участието на Симфоничния оркестър при ОФД - Русе
. Диригент - Георги Чапразов

Вход свободен


23, петък
Зала "Опера", 19 часа

Кармен
Опера в четири действия от Жорж Бизе
Либрето: А. Мейак и Л. Халеви

. Диригент - Георги Чапразов
. Режисьор - Кристиян Михайлеску
. Сценография - Валентин Топенчаров
. Костюми - Соня Камерата
. Хореография - Кристине Ута
. Хормайстори - Христо Стоев и Весела Тодорова
. Концертмайстор - Мария Пенева
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Асистент режисьори - Елена Бояджиева и Мария Димитрова
. Участват: Андреана Николова, Мартин Илиев, Божидар Василев, Цветелина Малджанска, Пламен Бейков, Йордан Христозов, Димитър Кюркчиев, Стилян Минчев, Ана Гемеджиева, Анита Дафинска


26, понеделник
Зала "Опера" - фоайе, 19 часа

Телефонът от Меноти и Меховете от Ферари - Едноактни опери - Премиера

. Режисьор - Симеон Симеонов
. Асистент Режисьор - Елена Стоянова
. Сценография И Костюми Студенти от III курс СЕД - НАТФИЗ - от класа На доц. Мария Диманова

. Музикален съпровод: Наталия Радославова и Божена Петрова - пиано
. Йоанна Маринова - синтезатор
. Пламен Загоров - ударни
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Асистент режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова
. Участват: Гиргина Гиргинова, Владимир Попов,
Димитър Кюркчиев, Евгени Ганев, Стоян Стоянджов, Стилян Минчев



28, сряда
Зала "Опера" - фоайе, 19 часа

Камерен концерт на Квартет "Черкин“ при ОФД - Русе
и Антони Чорбаджийски - виолончело, Силвана Петкова - контрабас
. В програмата: творби от Корели, Бокерини, Паганини, Росини


30, петък
Зала "Опера", 19 часа

Турандот
Лирична драма в три действия
. Музика Джакомо Пучини
. Либрето: Джузепе Адами и Ренато Симони
(По мотиви от пиесата на Шилер, Гоци и Бернар)

. Диригент - Найден Тодоров
. Режисьор - Нина Найденова
. Сценограф - Борис Стойнов
. Костюми - Цветанка Петкова
. Хореография - Боряна Сечанова
. Хормайстор - Христо Стоев
. Концертмайстор - Емил Шейтанов
. Вокален консултант - Георги Делиганев
. Асистент режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

. Участват: Баясгалан Дашням - гост, Мартин Илиев, Мария Цветкова - гост, Пламен Бейков, Александър Крунев - гост, Димитър Кюркчиев, Стилян Минчев, Петър Костов

Автор: ОФД - Русе
02.11.2007 г. 16:00
Посетено: 729
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/4774-programa-na-operno-filharmonichno-druzhestvo-ruse