Календар

Програма на Държавна опера - Русе за месец април 2021

Събитието на месеца - премиерата на „Баядерка" на 29 април

Програма на Държавна опера - Русе за месец април 2021

 

◊ ПРОГРАМА АПРИЛ 2021

1 април (19:00 ч.)
Зала Филхармония

Концерт на Русенска филхармония: Моцарт - любими шедьоври

Диригент: Максим Ешкенази
Солист: Георги Черкин – пиано
Концертмайстор: Анна Фурнаджиева
В програмата: избрани произведение от Волфганг Амадеус Моцарт

 

3 април (19:00 ч.)
Варна, Фестивален и конгресен център

Концерт на Русенска филхармония: Моцарт - любими шедьоври

Диригент: Максим Ешкенази
Солист: Георги Черкин – пиано
Концертмайстор: Анна Фурнаджиева
В програмата: избрани произведение от Волфганг Амадеус Моцарт

 

7 април (19:00 ч.)
Доходно здание, Голяма Зала

Камджалов дирижира Прокофиев и Шостакович

Диригент: Йордан Камджалов
Участват: Русенска филхармония
Александър Сомов – виолончело

 

8 април (19:00 ч.)
Стара Загора, Сцена Опера

Камджалов дирижира Прокофиев и Шостакович

Диригент: Йордан Камджалов
Участват: Русенска филхармония
Александър Сомов – виолончело

 

10 април (19:00 ч.)
Зала Филхармония

„Слугинята господарка“ от Джовани Батиста Перголези

Либрето: Дженаро Федерико
Диригент: Вилиана Вълчева
Режисьор: Аделаида Якимова Фурнаджиева
Хореография: Весела Василева
Сценография: Мария Анастасова
Концертмайстор: Ефтима Евтимова

 

14 април (19:00 ч.)
Зала Филхармония

Празничен спектакъл

Русенска филхармония и ученици от НУИ "Проф. Веселин Стоянов"
Диригент: Димитър Косев

 

17 април (19:00 ч.)
Зала Филхармония

Кларинетни фантазии

Композитори: Николай Римски-Корсаков, Микеле Мангани, Христо Йоцов, Ангел Заберски
Диригент: Димитър Косев
Концертмайстор: Мария Павлова
Участват: Русенска филхармония
Солисти: Борислав Йоцов – кларинет, Преслав Петков – кларинет и Велизар Проданов – цигулка

 

19 април (19:00 ч.)
Голяма зала, Доходно здание

„Кабаре“ – мюзикъл

Композитор: Джон Кaндер
Либрето: Джо Мастероф
Текст: Фред Ебб

Диригент: Страцимир Павлов
Режисьор: Борис Панкин
Сценография: Иван Токаджиев
Хореограф: Боряна Сечанова
Костюми: Анна-Мария Токаджиева
Мултимедия: Агенция ХОРН
Превод: Даня Доганова

 

22 април (19:00 ч.)
ОЗК Арена

„Бъркотии в операта“

Диригент: Димитър Косев
Режисьор и сценарист: Симеон Симеонов

Със специалното участие на: Милица Гладнишка и Ненчо Балабанов
Участват: солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе

 

23 април (19:00 ч.)
Доходно здание, зала Европа

STABAT MATER

Композитор: Джовани Батиста Перголези
Диригент: Вилиана Вълчева
Солисти - Владислава Гарвалова и Андреана Николова
Оркестър на Държавна опера – Русе

 

28 април (19:00 ч.)
Зала Филхармония

Реквием – Моцарт

Диригент: Димитър Косев
Солисти:
Даниела Караиванова - сопран
Петя Цонева - мецосопран
Александър Баранов - тенор
Момчил Миланов – бас

Оркестър и хор на Държавна опера - Русе
Концертмайстор: Анна Фурнаджиева
Хормайстор: Стелияна Димитрова-Хернани

 

29 април (19:00 ч.)
Голяма зала, Доходно здание

„Баядерка“ – балет в две действия от Лудвиг Минкус - премиера

Либрето: Мариус Петипа,  Сергей Худеков
Хореография: Мариус Петипа
Режисьорска версия и постановка: Калина Богоева
Художествен ръководител: Весела Василева
Балетмайстор: Марияна Захариева
Сценография: Иван Токаджиев
Костюми: Яна Дворецка
Мултимедия: Стефан Матеев
Осветление: Боян Георгиев
Помощник режисьор: Елена Колва

Участват солисти и кордебалет на Държавна опера – Русе и ученици от НУИ "Проф. Веселин Стоянов", с ръководител Деница Анчева

 

Автор: Никола Бенин
30.03.2021 г. 22:59
Посетено: 221
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/32520-programa-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-april-2021