Календар

Програма на Държавна опера Русе за месец март 2021

Сезон 2020 / 2021

Програма на Държавна опера Русе за месец март 2021

 

◊ ПРОГРАМА МАРТ

06 март (19:00 ч.)
Доходно здание, Голяма Зала

„Ян Бибиян“

Композитор: Атанас Косев
Либрето: Александър Малчев
Хореография: Силвия Томова
Режисьор: Силвия Томова
Сценография: Първолета Чавдарова
Костюми: Първолета Чавдарова
Художествен ръководител на балета: Весела Василева
Балетмайстор: Марияна Захариева
Асистент режисьор: Елена Колева

Участват: Антон Иванов, Шоичи Еино, Цветелина Катрин Иванова, Михаил Дамянов, Малина Арнаудова

 

13 март (19:00 ч.)
Доходно здание, Голяма Зала

Симфоничен концерт на Русенска филхармония

Диригент: Владимир Шейко

Солист: Генадий Демянчук - пиано

В програмата: Концерт за пиано и оркестър в ла минор, оп. 54 от Роберт Шуман и Симфония №9 "Из Новия свят"  в ми минор, оп. 95 от Антонин Дворджак

 

22 март (19:00 ч.)
Доходно здание, Голяма Зала

„Мефистофел“ - премиера

Опера в четири действия с пролог и епилог от Ариго Бойто
Либрето: Ариго Бойто
по мотиви на "Фауст" от Йохан Волфганг фон Гьоте

Диригент: Сунай Муратов
Режисьор-постановчик: Жан Франсоа Д'Онт
Сценограф: Иван Токаджиев
Художник на костюмите: Анна-Мария Токаджиева
Хореография: Весела Василева

Солисти:
Мефистофел - Мартин Цонев
Фауст - Борис Луков
Маргарита - Светла Кръстева
Марта - Пета Цонева
Вагнер - Иван Пенчев
Елена - Светла Кръстева
Панталис - Андреана Николова
Нерео - Иван Пенчев

 

26 март (19:00 ч.)
Зала Филхармония

Концерт на Русенска филхармония „Моцарт – любими шедьоври“

Диригент: Максим Ешкенази

Солист: Георги Черкин - пиано

В програмата: Творби от Волфганг Амадеус Моцарт

 

31 март (19:00 ч.)
Доходно здание, Голяма Зала

„Бал с маски“ от Джузепе Верди

Либрето: Антонио Сома

Диригент: Вилиана Вълчева
Режисьор: Орлин Анастасов
Сценография: Иван Савов
Костюми: Иван Савов
Хореография: Детелина Кремакова
Хормайстор: Стелияна Димитрова - Хернани
Концертмайстор: Ефтима Евтимова

Участват:

Рикардо – Борис Луков
Амелия – Цвeтeлина Василева
Ренато – Александър Крунев
Улрика – Петя Цонева
Оскар - Мария Анастасова
Силвано -Стоян Стоянджов
Самуел - Момчил Миланов
Том - Пламен Бейков
Съдия - Иван Пенчев
Слуга на Амелия - Владимир Буриянов

 

 

Автор: Никола Бенин
06.03.2021 г. 21:43
Посетено: 228
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/32414-programa-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-mart-2021