Календар

Програма на Драматичен театър „Сава Огнянов” - Русе за месец март 2021

Сезон 2020 / 2021

Програма на Драматичен театър „Сава Огнянов” - Русе за месец март 2021

 

◊ ПРОГРАМА - МАРТ 2021

1 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Балканска сватба“ от Ивайло Ненов и Ваня Георгиева

Режисьор: Ивайло Ненов
Сценография: Теодор Киряков
Музика: Пламен Мирчев - Мирона
Хореография: Александър Манджуков

Участват: Христо Пъдев, Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Кристиана Ценкова, Любомир Кънев, Мариана Крумова, Тони Тончева, Кадри Хабил

 

2 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Двама съвсем голи мъже” от Себастиан Тиери

Режисьор: Николай Урумов
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Превод: Михаил Билалов

Участват: Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова

 

5 март (19:00 ч.)
Камерна зала "Слави Шкаров"

„Рожден ден“ от Харолд Пинтер

Режисьор: Веселин Петров
Сценография и костюми: Михаела Добрева
Музика: Георги Атанасов

Участват: Ивайло Спасимиров, Кадри Хабил, Косьо Станев, Красимир Ненков, Кристиана Ценкова, Мариана Крумова

 

8 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Рожден ден“ от Харолд Пинтер

Режисьор: Веселин Петров
Сценография и костюми: Михаела Добрева
Музика: Георги Атанасов

Участват: Ивайло Спасимиров, Кадри Хабил, Косьо Станев, Красимир Ненков, Кристиана Ценкова, Мариана Крумова

 

9 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Грамофонът“ с Виктор Калев от Ваня Щерева

Авторски концерт-спектакъл на Виктор Калев
По идея и разкази от живота на Виктор Калев

 

10 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Големанов“ от Ст. Л. Костов

Режисьор: Орлин Дяков
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Музика: Пламен Мирчев - Мирона

Участват: Христо Гърбов, Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Любомир Кънев, Милен Димитров, Надя Банчева, Петя Венелинова, Татяна Цветкова, Тони Тончева, Ясена Господинова, Евгения Явашева

 

12 март (19:00 ч.)
Камерна зала "Слави Шкаров"

„LOVID-19“ от Анна Бужинска

Превод: Марияна Минковска
Постановка и сценография: Евгения Явашева
Музика: Пламен Мирчев - Мирона
Песни: Стоян Роянов -Я-Я
Видео и мултимедия: Асен Николов

Участват: Ивайло Спасимиров, Кристиана Ценкова

 

15 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Когато индийците ни купят“ от Себастиан Тиери

Режисьор: Орлин Дяков
Сценография: Виолета Радкова
Музикална среда: Пламен Мирчев - Мирона
Хореография: Петя Иванова
Фотограф: Димитър Митев / Omi Studio Ltd.
Видео: Венцислав Тодоров
Плакат: Omi Studio

Участват: Михаил Билалов, Николай Урумов, Татяна Цветкова, Тони Тончева, Красимир Ненков

 

16 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Баща ми се казва Мария“ от Иван Ангелов – гостува ДКТ „К. Величков“, Пазарджик

Режисьор: Асен Блатечки
Музика: Христо Намлиев
Сценография: Анелия Райкова
Костюми: Лиляна Гергишанова

Участват: Станимир Гъмов, Румен Угрински, Стефан Рядков, Петьо Петков-Шайбата, Невена Бозукова Неве, Жанина Стоилова

 

17 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Хоро” от Антон Страшимиров

Постановка и драматизация: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Пламен Мирчев - Мирона
Хореография: Богдан Донев
Плакат: Omi Studio
Графичен дизайн: Силвия Чепарова
Фотограф: Димитър Митев
Видео: Венцислав Тодоров

Участват: Александър Узунов, Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Иван Самоковлиев, Йовко Кънев, Красимир Ненков, Кристиана Ценкова, Кадри Хабил, Косьо Станев, Крум Берков, Любомир Кънев, Мариана Крумова, Надя Банчева, Тони Тончева, Ясена Господинова

 

19 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Суматоха“ от Йордан Радичков

Постановка и адаптация: Николай Урумов
Сценография и костюми: Кирил Наумов
Музика: Пламен Мирчев - Мирона

Участват: Асен Блатечки, Венцислав Петков, Йовко Кънев, Косьо Станев, Любомир Кънев, Красимир Ненков, Крум Берков, Милен Димитров, Петя Венелинова

 

25 март (19:00 ч.)
Камерна зала "Слави Шкаров"

„Мъжка задушница” от Емил Бонев по книгата „Видрица" от поп Минчо Кънчев

Режисьор: Емил Бонев
Сценография: Виолета Радкова
Музика на живо в изпълнение на: Светла Петкова

Участва: Николай Урумов

 

26 март (19:00 ч.)
Голяма сцена

„Балканска сватба“ от Ивайло Ненов и Ваня Георгиева

Режисьор: Ивайло Ненов
Сценография: Теодор Киряков
Музика: Пламен Мирчев - Мирона
Хореография: Александър Манджуков

Участват: Христо Пъдев, Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Кристиана Ценкова, Любомир Кънев, Мариана Крумова, Тони Тончева, Кадри Хабил

 

 

Автор: Никола Бенин
03.03.2021 г. 23:00
Посетено: 203
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/32403-programa-na-dramatichen-teatar-sava-ognyanov-ruse-za-mesets-mart-2021