Календар

Програма на Държавна опера Русе за месец април 2017

Сезон 2016 / 2017

◊ ПРОГРАМАТА

1 април, 19.00 часа
 сцена Опера
Световете на града - танцов спектакъл
Студио за модерен балет „Фрийдъм” към Държавна опера Русе
Хореография Анита Асенова
Музика и медия Алекс Асенов
 

2 април, 19.00 часа
 сцена Опера
„Катерина Исмаилова”, опера от Дмитрий Шостакович
Диригент: Найден Тодоров
Режисьор: Вера Немирова
Сценография и костюми: Димана Латева
Сценична пластика: Силвия Томова
Хормайстор: Стелияна Димитрова
Концертмайстор: Емил Шейтанов
Асистент режисьор Елена: Илиева
В главните роли: Мария Цветкова, Пламен Бейков, Петър Костов, Александър Баранов, Теодора Чукурска, Георгиос Филадeлфвес, Стоян Стоянджов, Момчил Миланов, Калоян Христов, Петя Цонева и др.
Оркестър и хор на Държавна опера Русе
 

07 април, 19:00 часа

 зала Опера
„Севилският бръснар”, опера от Джоакино Росини
Диригент: Антъни Арморе
Режисура, сценография и костюми: Иван Савов
Асистент режисьор: Елена Илиева
Хормайстор: Стелияна Димитрова
Участват: Теодора Чукурска, Венцеслав Анастасов, Стоян Стоянджов, Николай Моцов, Калоян Христов, Йоланта Николаева, Владимир Попов и др.
Оркестър и хор на Държавна опера Русе
 

09 април, 19:00 часа
 зала Филхармония
Симфоничен концерт на Русенска Филхармония
Диригент: Владимир Бошнаков
Солисти: проф. Жени Захариева и Фидоси Керчев (пиано)
В програмата Чайковски - Концерт за пиано и оркестър No.1; Шуман - Концерт за пиано и оркестър
 

10  април, 19 часа
зала Опера
Да споделим многообразието на танца - балетен спектакъл
Съвместен танцов проект на Държавна опера Русе и Танцова академия „Минков“ - Германия
 

10 април, 19 часа
зала Филхармония
„Стабат Матер” от Джовани Батиста Перголези
Диригент: Роберто Рега (Италия)
Хормайстор: Стелияна Димитрова
Солисти: Владислава Гарвалова и Андреана Николова
Хор „Дунавски звуци“
Солисти и камерен оркестър на Държавна опера – Русе
 
15 април, 19 часа
зала Опера
„Аида”, опера от Джузепе Верди
Диригент: Роберто Рега (Италия)
Режисьор: Огнян Драганов
Художник: Салваторе Русо (Италия)
Хореография: Мариана Захариева, Йордан Кръстев
Хормайстор: Стелияна Димитрова
Асистент режисьор: Елена Илиева
Участват:  Анна Девяткина, Стоян Даскалов, Андреана Николова, Венцеслав Анастасов, Пламен Бейков, Калоян Христов, Диана Василева и др.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе
 

17 април, 11 часа
Доходно здание
Заключителен концерт „Фортисимо в клас“
Диригент: Максим Ешкенази
Оркестър на Държавна опера Русе
 

20 април, 19 часа
зала Опера
„Царицата на чардаша”, оперета от Имре Калман
Диригент: Владимир Бошнаков
Режисьор: Марио Николов
Сценография и костюми: Иван Савов
Хореография: Марияна Захариева
Хормайстор: Стелияна Димитрова
Участват: Мария Цветкова, Марио Николов, Даниела Караиванова, Йоланта Николаева, Димитър Кюркчиев, Стоян Стоянджов, Стефан Пенчев, Красимир Величков, Иван Атанасов, Калоян Христов и др.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе
 

21  април, 19:00 часа
зала Опера
„Ромео и Жулиета” и „Полет към светлината”
Балет по музика на П. Й. Чайковски, Дж. Гершиун, Жул Масне, А. Пиацола и Дж. Росини
Хореография: Силвия Томова
Художник: Салваторе Русо (Италия)
Репетитори: Силвия Томова, Милен Харалампиев
Участват Солисти и кордебалет на Държавна опера Русе
 

23 април, 19 часа

зала Опера    
„Кармен”, опера от Жорж Бизе
Диригент: Владимир Бошнаков
Сценична адаптация: Огнян Драганов
Хореография: Силвия Томова
Хормайстор: Стелияна Димитрова
Асистент режисьор: Елена Илиева
Участват: Стоян Даскалов, Петя Цонева, Мария Цветкова, Александър Крунев, Ивайло Йовчев, Владимир Попов, Йоланта Николаева, Момчил Миланов и др.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе
 
29 април, 19 часа
зала Опера
Международен ден на танца
Вечер на съвременната хореография
Хореографи: Анна Донева, Ангелина Гаврилова, Асен Наков, Християн Бакалов
Участват солисти и кордебалет на Държавна опера Русе
 

30 април, 19 часа
зала Филхармония
Симфоничен концерт на Русенска филхармония
в рамките на Австрийски музикални седмици
Диригент: Найден Тодоров
Солист: Божидара Кузманова цигулка
В програмата: Ерих Корнголд, Карл Голдмарк, Иван Ерьод
 
Спектакли и концерти извън Русе
 
06 април, 19:00 часа
гр. Плевен
„Севилският бръснар”, опера Джоакино Росини
Диригент: Антъни Арморе
Режисура, сценография и костюми: Иван Савов
Асистент режисьор: Елена Илиева
Хормайстор: Стелияна Димитрова
Участват: Теодора Чукурска, Венцеслав Анастасов, Стоян Стоянджов, Георгиос Филаделфевс, Калоян Христов, Йоланта Николаева, Владимир Попов
Оркестър на Държавна опера Русе и Общински хор „Гена Димитрова“, гр. Плевен
 

07 април, 20:00 часа
Франция
„Травиата” опера от Дж.Верди
Диригент: Найден Тодоров
Режисьор: Георги Димитров
Участват: Станислава Иванова, Борис Тасков, Добромир Момеков, Петя Цонева, Момчил Миланов
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе
 

09 април, 20:00 часа
Франция
„Турандот”, опера от Дж.Пучини
Диригент: Найден Тодоров
Режисьор: Нина Найденова
Сценография: Борис Стойнов
Костюми: Цветанка Стойнова
Участват Елена Баръмова, Борис Тасков, Мария Цветкова, Добромир Момеков, Иван Кабамитов, Александър Баранов, Момчил Миланов
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе
 

10 април, 20:00 часа
Франция
„Травиата”, опера от Дж. Верди
Диригент: Найден Тодоров
Режисьор: Георги Димитров
Участват: Станислава Иванова, Борис Тасков, Добромир Момеков, Петя Цонева, Момчил Миланов
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе
 

29 април, 19:00 часа
гр. Добрич
Цигулката в киното, концерт филмова музика
Диригент: Владимир Бошнаков
Солист: Чавдар Вълков - цигулка
В програмата: музика от филмите „Червената цигулка“, „Списъкът на Шиндлер”,  „Кръстникът”, „Дами в лилаво”, „Гладиатор”,  „Хари Потър”, „Мисията невъзможна”, „Карибски пирати” и др.
Оркестър на Държавна опера Русе
 

30 април, 19 часа
гр. Велико Търново
Вечер на съвременната хореография
Хореографи: Анна Донева, Ангелина Гаврилова, Асен Наков, Християн Бакалов

Автор: Никола Бенин
07.04.2017 г. 12:14
Посетено: 807
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/25440-programa-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-april-2017