Календар

Програма на Държавна опера Русе за месец декември 2016

Сезон 2016 / 2017

◊ ПРОГРАМАТА

 

5 декември (19:00)

Зала Филхармония

 

Симфоничен концерт

 

Заключителен концерт на диригентски майсторски клас с преподаватели: Кристоф Бруннер и Иван Василевски.

 

Диригенти: Рут Вефлер – Швейцария, Йоахим Пфлегинг – Германия, Изора Кастийя – Испания, Франческо Канясо – Швейцария, Мирко Капра – Италия, Жером Фалер и Йонас Бюргин – Швейцария, Изора Кастийя – Испания

 

П. И. Чайковски – Концерт за цигулка и оркестър,

А. Дворжак – Симфония No.9


Александър Иванов, цигулка, Оркестър и хор на Държавна опера – Русе

 

 

7 декември (14:00) 

Зала Опера

 

„Лешникотрошачката“ – балет от П. И. Чайковски

 

Хореография: Лев Иванов и Василий Вайнонен

Адаптация: Марияна Захариева

Сценография и костюми: Елица Попова

 

 

9 декември (19:00)

Зала Филхармония

 

Симфоничен концерт на Русенска филхармония

 

Диригент: Геворг Гарабекян

 

Ф. Менделсон – Увертюра Хибриди, Ф. Менделсон – Симфония No. 5, Й. Брамс – Симфония No. 4

 

 

12 декември (20:00)

Зала Опера

 

„Лешникотрошачката“ – балет от П. И. Чайковски

 

Хореография: Лев Иванов и Василий Вайнонен

Адаптация: Марияна Захариева

Сценография и костюми: Елица Попова

 


13 декември (20:30) 

Зала Опера

 

„Лешникотрошачката“ – балет от П. И. Чайковски

 

Хореография: Лев Иванов и Василий Вайнонен

Адаптация: Марияна Захариева

Сценография и костюми: Елица Попова

 


16 декември (19:00)

Зала Опера

 

Премиера „Сестра Анджелика“

 

Диригент: Георги Димитров

Режисьор: Татяна Соколова

Сценография и костюми: Яна Дворецка

Хормайстор: Стилияна Димитрова

 

Участват: Владислава Гарвалова, Теодора Чукурска, Стилияна Димитрова, Ребека Старлинг, Цветелина Стоева, Ася Русева, Даниела Караиванова, Венета Димова, Аксиния Спирова, Лиляна Харизанова.

Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Русе

 


20 декември (18:00)

Зала Опера

 

„Заедно“ – благотворителен спектакъл на Студио за модерен балет „Фрийдъм“ при Държавна опера – Русе 

Хореография: Анита Асенова

 

Музика и мултимедия: Александър Асенов

 

Участват дацета от „Фрийдъм“, Деница Дончева – Ден Ка Та, Детска театрлана школа при Куклен Театър – Русе, Габриела Йорданова, Виктория Мицова

 


20 декември (19:00)

Зала Филхармония

 

Симфоничен концерт

 

Диригент: Владимир Бошнаков

 

В програмата популярни арии и дуети от опери и оперети

 


23 декември (19:00)

Зала Филхармония

 

Коледен концерт 

 

Диригент: Свилен Димитров

 

Оркестър на Държавна опера – Русе и хор „Проф. Васил Арнаудов“ 

 


27 декември (19:00)

Зала Опера

 

„Скрудж“ – детски мюзикъл по „Коледна песен“ на Чарлз Дикенс

 

Оркестър на Държавна опера – Русе

 


29 декември (19:00)

Зала Опера

 

Ace Place Opera

 

Концерт. Китара и Симфоничен оркестър.

 

Диригент Владимир Бошнаков

Соло китара: Асен Вапцаров

 

Автор: Никола Бенин
03.12.2016 г. 17:50
Посетено: 1230
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/24745-programa-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-dekemvri-2016