Календар

Програмата на Сатиричен театър „Алеко Константинов” за месец юни 2015

Сезон 2014-2015

Програмата на Сатиричен театър „Алеко Константинов” за месец юни 2015
Сцена от спектакъла "Жизнено пространство"


◊ ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮНИ 2015

Световен театър в София
представя
:

11, четвъртък, 19.30 ч.

 
Жизнено пространство
Якоп Албом – Амстердам, Холандия

Идея - Якоп Албом
Участват: Рейнир Схимел, Яник Хреуелдингер, Силке Хундертмарк, Ленард Люсие, Ралф Мулдер/Емпе Холуерда.
Музика - Alamo Race Track
Сценография - Дауе Хибма, Якоп Албом
Дизайн осветление - Юри Схреудерс
Техници: Юри Схреудерс, Рей Елдерман, Ремко Хианотен, Мишел ван дер Уейден
Драматург - Юдит Вендел
Кукла - Роб Хиленбринк / Робс Попшоп
Продуцент - Вилма Кеуте/Alles voor de kunsten
Международен агент - GPAG/JG Baggerman

Признат едновременно от публиката и критиката, холандският режисьор Якоп Албом разработва свой уникален стил, в който театър, пантомима и танц се събират в едно. Той играе с регистъра на илюзионизма, акробатиката, танца, клоунадата, музиката и визуалните изкуства, за да сътвори фантазен свят, в който всичко е възможно. „Жизнено пространство” пренася магията от немите филми на театралната сцена, като пленява публиката с абсурдистки хумор, фантастична акробатика, технически виртуозно актьорско изпълнение. Представлението е вдъхновено от творчеството на Бъстър Кийтън, пионер на фарса и физическата комедия от нямото кино. Двама мъже живеят заедно в една малка стая. Те са изобретателни и за тях липсата на място не е проблем. Всеки предмет има необичайни и многобройни функции: леглото се превръща в пиано, а шкафът за книги – в хладилник. За да компенсират отсъствието на жена, двамата мъже изобретяват механична домакиня. Но съвсем скоро откриват, че тази кукла има собствено мнение. Напрежението се нагнетява, а стаята става все по-малка и по-малка...

- Награда за Пантомима на Датската асоциация на Театралните и концертни режисьори (VSCD) през 2012 г
- Първа награда на публиката “Wijkjury”        
- Награда “Delftse Kijker”    
- Награда “Toneelkijkerprijs” в Хага               
- Номинация за награда „Коломбина” за най-добра женска поддържаща роля за Силке Хундертмаркт (Куклата)


01, понеделник, 18.30 ч.
 
Шумът на върбите по Кенет Греъм
   
Адаптация – Алън Бенет
Постановка – Здравко Митков
Композитор и музикален педагог – Данко Йорданов
Декор и костюми – Васил Рокоманов и Силва Бъчварова
Пластична картина – Петя Попова

Участват: Пламен Великов, Светломир Радев, Михаил Сървански, Явор Борисов, Мартин Каров, Йорданка Стефанова, Кирил Ефремов, Пламен Сираков, Жанет Иванова, Нона Йотова, Александра Сърчаджиева и студентите от НАТФИЗ: Бистра Окереке, Василена Кънева, Поля Йорданова, Стефан Петров, Давид Крумов, Антоан Петров


03, сряда, 19.30 ч.

Вечеря за тъпаци от Франсис Вебер

Постановка – Иржи Менцел
Декор – Чайка Петрушева
Костюми – Петя Стойкова

Участват: Христо Гърбов, Иван Бърнев, Ана Вълчанова, Жанет Йовчева/Йорданка Стефанова, Веселин Ранков, Калин Сърменов


04, четвъртък, 19.30 ч.

Убийство в експреса от Габор Гьоргеи

Постановка – Петър Денчев
Сценография – Петър Митев

Участват: Александра Сърчаджиева, Никола Анастасов, Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Росица Александрова, Ивайло Калоянчев, Кирил Бояджиев, Константин Икономов


06, събота, 19.30 ч.

Скакалци
от Ст. Л. Костов

Постановка – Богдан Петканин
Декор – Петьо Начев
Костюми – Елица Георгиева

Участват: Христо Гърбов, Христина Апостолова, Десислава Бакърджиева, Ненчо Илчев, Любомир Нейков, Албена Павлова, Стоянка Мутафова, Маргарита Хлебарова, Васил Драганов, Август Попов, Петьо Петков-Шайбата
Съвместна продукция с “Дрийм тийм прадакшънс”


07, неделя, 19.30 ч.

Златният телец от Юрий Дачев
(по мотиви от романа и други творби на Илф и Петров)

Постановка – Бина Харалампиева
Сценография – Петя Стойкова
Музика – Асен Аврамов

Участват: Калин Врачански, Калин Сърменов, Стоянка Мутафова, Йорданка Стефанова, Гергана Плетньова, Пламен Великов, Мартин Каров, Кирил Ефремов, Константин Икономов, Полин Лалова, Петко Каменов, Кирил Бояджиев, Добрина Гецова, Милена Аврамова, Маргарита Хлебарова, Розалия Абгарян, Виктория Ангелова


08, понеделник, 19.30 ч.

Bella Donna от Щефан Фьогел

Режисьорски екип – OFFENSICHT Щефан Флеминг / Борислав Петранов
Сценография – Петър Митев

Участват: Нона Йотова, Роберт Янакиев, Кирил Ефремов, Милена Аврамова, Михаил Сървански, Красимир Куцупаров


11, четвъртък, 19.30 ч.

Жизнено пространство (гостува Якоп Албом – Амстердам, Холандия)

Идея - Якоп Албом
Музика - Alamo Race Track
Сценография - Дауе Хибма, Якоп Албом
Дизайн осветление - Юри Схреудерс

Участват: Рейнир Схимел, Яник Хреуелдингер, Силке Хундертмарк, Ленард Люсие, Ралф Мулдер/Емпе Холуерда


12, петък, 19.30 ч. 

Спанак с картофи от Золтан Егреши

Постановка – Богдан Петканин
Сценография – Петьо Начев

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
Съвместна продукция с Продуцентска къща „Артишок”


13, събота, 19.30 ч.

Волпоне от Бен Джонсън

Сценична версия, постановка и музикална среда – Здравко Митков
Сценография – Невяна Кавалджиева и Лилия Бабунова

Участват: Георги Мамалев, Димитър Живков, Мартин Каров, Стефан Щерев - Чечо, Антон Радичев, Нона Йотова, Жанет Иванова, Михаил Сървански, Добрина Гецова, Кирил Ефремов


14, неделя, 19.30 ч.

Вечеря за тъпаци от Франсис Вебер

Постановка – Иржи Менцел
Декор – Чайка Петрушева
Костюми – Петя Стойкова

Участват: Христо Гърбов, Иван Бърнев, Ана Вълчанова, Жанет Йовчева/Йорданка Стефанова, Веселин Ранков, Калин Сърменов


15, понеделник, 19.30 ч.

Дакота от Жорди Галсеран

Режисьор – Владимир Пенев
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Александра Василева
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”


16, вторник, 19.30 ч.

АРТ от Ясмина Реза

Постановка – Антон Угринов
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”


18, четвъртък, 19.30 ч.
 
Спанак с картофи от Золтан Егреши

Постановка – Богдан Петканин
Сценография – Петьо Начев

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
Съвместна продукция с Продуцентска къща „Артишок”


20, събота, 19.30 ч.

Скакалци от Ст. Л. Костов

Постановка – Богдан Петканин
Декор – Петьо Начев
Костюми – Елица Георгиева

Участват: Христо Гърбов, Христина Апостолова, Десислава Бакърджиева, Ненчо Илчев, Любомир Нейков, Албена Павлова, Стоянка Мутафова, Маргарита Хлебарова, Васил Драганов, Август Попов, Петьо Петков-Шайбата
Съвместна продукция с “Дрийм тийм прадакшънс”


23, вторник, 19.30 ч.
 
Безумна нощ по Рей Куни (гостува ДКТ - Хасково) 
  
Постановка – Валентин Танев
Сценография - Николай Нинов

Участват: Мариус Донкин, Стефка Янорова, Валентин Танев, Кирил Кавадарков, Дамян Тенев, Анна Симова, Явор Костов, Иванка Шекерова


26, петък, 19.30 ч.

Откачена фамилия по Рей Куни (гостува ДКТ - Хасково)

Постановка – Валентин Танев
Сценография - Николай Нинов

Участват: Мария Сапунджиева, Валентин Танев, Ева Тепавичарова, Мариус Донкин, Кирил Кавадарков, Анна Симова, Явор Костов


27, събота, 19.30 ч.

Дакота от Жорди Галсеран
   
Режисьор – Владимир Пенев
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Александра Василева
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”

28, неделя, 19.30 ч.

АРТ от Ясмина Реза

Постановка – Антон Угринов
Сценография – Никола Тороманов
Музика – Калин Николов
Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов
Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”


Камерна зала „Методи Андонов”

01, понеделник, 19.30 ч.

Тиква! от Александър Урумов

Постановка – Димитър Стефанов
Сценография – Димитър Димитров
Композитор – Михаил Шишков

Моноспектакъл на Димитър Живков


04, четвъртък, 19.30 ч. 

Танго за теб от Виктор Лану

Постановка – Владимир Петков
Сценография – Чайка Петрушева
Хореография – Татяна Соколова

Участват: Йоанна Попова, Янина Кашева, Мартин Каров, Тодор Близнаков


12, петък, 19.30 ч.
 
Сърцето е заложна къща по стихове на Валери Петров

Музикално оформление – Мартин Каров

Моноспектакъл на Вели Чаушев


14, неделя, 19.30 ч.

Прах в очите от Дьорд Шпиро

Постановка – Владлен Александров
Сценография – Петьо Начев

Участват: Росица Александрова и Николай Урумов


20, събота, 19.30 ч.

Тиква! от Александър Урумов

Постановка – Димитър Стефанов
Сценография – Димитър Димитров
Композитор – Михаил Шишков

Моноспектакъл на Димитър Живков


25, четвъртък, 19.30 ч. 

Танго за теб от Виктор Лану

Постановка – Владимир Петков
Сценография – Чайка Петрушева
Хореография – Татяна Соколова

Участват: Йоанна Попова, Янина Кашева, Мартин Каров, Тодор Близнаков


Автор: Сатиричен театър "Алеко Константинов"
07.06.2015 г. 15:30
Посетено: 1898
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/21595-programata-na-satirichen-teatar-aleko-konstantinov-za-mesets-yuni-2015