Календар

Програмата на Сатиричен театър „Алеко Константинов” за месец април 2015

Сезон 2014-2015

ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ 2015

Сатиричен театър „Алеко Константинов”


01, сряда, 19.30 ч.

Бурунданга от Жорди Галсеран

Постановка – Петър Денчев

Сценография – Теодора Лазарова

Участват: Александра Сърчаджиева, Жанет Иванова, Петър Лъджев, Пламен Великов, Тодор Близнаков

 

02, четвъртък, 19.30 ч.

Тенор под наем от Кен Лудвиг

Постановка – Венцислав Асенов

Сценография – Невяна Кавалджиева

Асистент-сценограф – Лилия Бабунова

Композитор – Павел Васев

Вокален педагог – Мария Коровешова

Хореография – Валери Кондратцев

Участват: Пламен Великов, Полин Лалова, Стефан Щерев-Чечо, Веселин Ранков, Ана Вълчанова, Петър Лъджев, Маргарита Хлебарова, Янина Кашева

 

03, петък, 19.30 ч.

Лека форма на тежка депресия по Станислав Стратиев

Постановка – Йонко Цонев и Светослав Пеев

Сценография – Елица Андреева

Участват: Светослав Пеев, Веселин Цанев, Ивайло Калоянчев, Росица Александрова, Милена Аврамова, Мартин Каров, Петко Каменов, Константин Икономов, Красимир Куцупаров

Със специалното участие на Никола Анастасов

 

04, събота, 11.30 ч.  

Шумът на върбите по Кенет Греъм

Адаптация – Алън Бенет

Постановка – Здравко Митков

Композитор и музикален педагог – Данко Йорданов

Декор и костюми – Васил Рокоманов и Силва Бъчварова

Пластична картина – Петя Попова

Участват: Пламен Великов, Светломир Радев, Михаил Сървански, Явор Борисов, Мартин Каров, Йорданка Стефанова, Кирил Ефремов, Пламен Сираков, Жанет Иванова, Нона Йотова, Александра Сърчаджиева и студентите от НАТФИЗ: Бистра Окереке, Василена Кънева, Поля Йорданова, Стефан Петров, Давид Крумов, Антоан Петров

 

04, събота, 19.30 ч.

Волпоне от Бен Джонсън

Сценична версия, постановка и музикална среда – Здравко Митков

Сценография – Невяна Кавалджиева и Лилия Бабунова

Участват: Георги Мамалев, Димитър Живков, Мартин Каров, Стефан Щерев-Чечо, Антон Радичев, Нона Йотова, Жанет Иванова, Михаил Сървански, Добрина Гецова, Кирил Ефремов

 

05, неделя, 19.30 ч.

Златният телец от Юрий Дачев

(по мотиви от романа и други творби на Илф и Петров)

Постановка – Бина Харалампиева

Сценография – Петя Стойкова

Музика – Асен Аврамов

Участват: Калин Врачански, Калин Сърменов, Стоянка Мутафова, Йорданка Стефанова, Гергана Плетньова, Пламен Великов, Мартин Каров, Кирил Ефремов, Константин Икономов, Полин Лалова, Петко Каменов, Кирил Бояджиев, Добрина Гецова, Милена Аврамова, Маргарита Хлебарова, Розалия Абгарян, Виктория Ангелова

 

06, понеделник, 19.30 ч.

Предпремиера

Убийство в експреса от Габор Гьоргеи

Постановка – Петър Денчев

Сценография – Петър Митев

Участват: Александра Сърчаджиева, Никола Анастасов, Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Росица Александрова, Ивайло Калоянчев,  Кирил Бояджиев, Константин Икономов

 

07, вторник, 19.30 ч.

Премиера

Убийство в експреса от Габор Гьоргеи

Постановка – Петър Денчев

Сценография – Петър Митев

Участват: Александра Сърчаджиева, Никола Анастасов, Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Росица Александрова, Ивайло Калоянчев,  Кирил Бояджиев, Константин Икономов

 

08, сряда, 19.30 ч.

Столетие мое от Мишел Лоранс

Постановка – Владимир Петков

Декор – Петър Митев

Костюми – Анна Пелтекова

Музика – Мартин Каров

Пластика – Татяна Соколова

Участват: Стоянка Мутафова, Йорданка Стефанова, Росица Александрова, Полин Лалова, Тодор Беров

 

14, вторник, 19.30 ч.

Откачена фамилия по Рей Куни (гостува ДКТ - Хасково)

Постановка – Валентин Танев

Сценография - Николай Нинов

Участват: Мария Сапунджиева, Валентин Танев, Ева Тепавичарова, Мариус Донкин, Кирил Кавадарков, Анна Симова, Явор Костов

 

15, сряда, 19.30 ч.

Вечеря за тъпаци от Франсис Вебер

Постановка – Иржи Менцел

Декор – Чайка Петрушева

Костюми – Петя Стойкова

Участват: Христо Гърбов, Иван Бърнев, Ана Вълчанова, Жанет Йовчева/Йорданка Стефанова, Веселин Ранков, Калин Сърменов

 

16, четвъртък, 19.30 ч.

АРТ от Ясмина Реза

Постановка – Антон Угринов

Сценография – Никола Тороманов

Музика – Калин Николов

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов

Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”

 

17, петък, 19.30 ч.

Убийство в експреса от Габор Гьоргеи

Постановка – Петър Денчев

Сценография – Петър Митев

Участват: Александра Сърчаджиева, Никола Анастасов, Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Росица Александрова, Ивайло Калоянчев,  Кирил Бояджиев, Константин Икономов

 

18, събота, 17.00 ч. и 19.30 ч.  

Спанак с картофи от Золтан Егреши

Постановка – Богдан Петканин

Сценография – Петьо Начев

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов

Съвместна продукция с Продуцентска къща „Артишок”

 

19, неделя, 11.30 ч.  

Шумът на върбите по Кенет Греъм

Адаптация – Алън Бенет

Постановка – Здравко Митков

Композитор и музикален педагог – Данко Йорданов

Декор и костюми – Васил Рокоманов и Силва Бъчварова

Пластична картина – Петя Попова

Участват: Пламен Великов, Светломир Радев, Михаил Сървански, Явор Борисов, Мартин Каров, Йорданка Стефанова, Кирил Ефремов, Пламен Сираков, Жанет Иванова, Нона Йотова, Александра Сърчаджиева и студентите от НАТФИЗ: Бистра Окереке, Василена Кънева, Поля Йорданова, Стефан Петров, Давид Крумов, Антоан Петров

 

19, неделя, 19.30 ч.

Скакалци от Ст. Л. Костов

Постановка – Богдан Петканин

Декор – Петьо Начев

Костюми – Елица Георгиева

Участват: Христо Гърбов, Христина Апостолова, Десислава Бакърджиева, Ненчо Илчев, Любомир Нейков, Албена Павлова, Стоянка Мутафова, Маргарита Хлебарова, Васил Драганов, Август Попов, Петьо Петков - Шайбата

Съвместна продукция с “Дрийм тийм прадакшънс”

 

20, понеделник, 19.30 ч.

АРТ от Ясмина Реза

Постановка – Антон Угринов

Сценография – Никола Тороманов

Музика – Калин Николов

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов

Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”

 

21, вторник, 19.30 ч.  

Безумна нощ по Рей Куни (гостува ДКТ - Хасково)    

Постановка – Валентин Танев

Сценография - Николай Нинов

Участват: Мариус Донкин, Стефка Янорова, Валентин Танев, Кирил Кавадарков, Дамян Тенев, Анна Симова, Явор Костов, Иванка Шекерова

 

22, сряда, 19.30 ч.  

Покер от Емил Бонев (гостува ОДТ - Перник)

Постановка - Емил Марков

Участват: Албена Павлова и Ненчо Илчев

 

23, четвъртък, 19.30 ч.

Bella Donna от Щефан Фьогел

Режисьорски екип – OFFENSICHT Щефан Флеминг / Борислав Петранов

Сценография – Петър Митев

Участват: Нона Йотова, Роберт Янакиев, Кирил Ефремов, Милена Аврамова, Михаил Сървански, Красимир Куцупаров

 

24, петък, 19.30 ч.

На другата сутрин от Питър Куилтър

Постановка – Красимир Ранков

Режисура – Веселин Ранков

Сценография – Николай Николов

Хореография – Маргарита Будинова

Участват: Александра Сърчаджиева, Явор Борисов, Нона Йотова, Красимир Ранков, Александра Иванова, Петя Димитрова

 

25, събота, 19.30 ч.

Едно малко радио от Мая Новоселска, Теди Москов и Борислав Стоилов

Постановка – Теди Москов

Асистент-режисьор – Борислав Стоилов

Декор – Теди Москов (по Алберто Джакомети)

Сътрудници на сценографа - Ивайло Николов, Ива Гикова

Костюми – Свила Величкова

Музикална картина – Антони Дончев

Моноспектакъл на Мая Новоселска

Съвместна продукция с Продуцентска къща „Артишок”

 

26, неделя, 19.30 ч.   

Операцията от Иво Сиромахов

Постановка – Борис Панкин

Декор – Иван Токаджиев

Костюми – Петър Митев

Музика – Евгени Господинов

Участват: Мариан Бачев, Орлин Горанов, Тони Минасян, Жанет Иванова, Добрина Гецова

 

27, понеделник, 19.30 ч.

Убийство в експреса от Габор Гьоргеи

Постановка – Петър Денчев

Сценография – Петър Митев

Участват: Александра Сърчаджиева, Никола Анастасов, Михаил Сървански, Маргарита Хлебарова, Росица Александрова, Ивайло Калоянчев,  Кирил Бояджиев, Константин Икономов

 

28, вторник, 19.30 ч.

Предпремиера

Дакота от Жорди Галсеран

Постановка – Владимир Пенев

Сценография – Никола Тороманов

Музика – Калин Николов

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Жанет Йовчева

Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”

 

29, сряда, 19.30 ч.

Скакалци от Ст. Л. Костов

Постановка – Богдан Петканин

Декор – Петьо Начев

Костюми – Елица Георгиева

Участват: Христо Гърбов, Христина Апостолова, Десислава Бакърджиева, Ненчо Илчев, Любомир Нейков, Албена Павлова, Стоянка Мутафова, Маргарита Хлебарова, Васил Драганов, Август Попов, Петьо Петков - Шайбата

Съвместна продукция с “Дрийм тийм прадакшънс”

 

30, четвъртък, 19.30 ч.

Премиера

Дакота от Жорди Галсеран

Постановка – Владимир Пенев

Сценография – Никола Тороманов

Музика – Калин Николов

Участват: Владимир Карамазов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Жанет Йовчева

Съвместна продукция с „3 BEARS Entertainment ltd”

 

Камерна зала „Методи Андонов”

2, четвъртък, 19.30 ч.  

Любовникът по Харолд Пинтър (гостува ДКТ - Хасково)    

Постановка – Иван Савов

Сценография – Вячеслав Парапанов

Музика – Асен Аврамов

Хореография – Ана Митева

Участват: Николета Малчева, Константин Соколов

 

17, петък, 19.30 ч.

Тиква! от Александър Урумов

Постановка – Димитър Стефанов

Сценография – Димитър Димитров

Композитор – Михаил Шишков

Моноспектакъл на Димитър Живков

 

18, събота, 19.30 ч.  

Бясна, кривогледа и лакома от Боян Папазов

Постановка – Валентин Ганев

Режисьор – Антоанета Симеонова

Сценография – Красимир Вълканов

Композитор – Слав Бисеров

Моноспектакъл на Йорданка Стефанова

 

22, сряда, 19.30 ч.  

Сърцето е заложна къща по стихове на Валери Петров

Музикално оформление – Мартин Каров

Моноспектакъл на Вели Чаушев

 

28, вторник, 19.30 ч.

Тиква! от Александър Урумов

Постановка – Димитър Стефанов

Сценография – Димитър Димитров

Композитор – Михаил Шишков

Моноспектакъл на Димитър Живков

 

29, сряда, 19.30 ч.

Прах в очите от Дьорд Шпиро

Постановка – Владлен Александров

Сценография – Петьо Начев

Участват: Росица Александрова и Николай Урумов

 

 

Автор: Сатиричен театър "Алеко Константинов"
01.04.2015 г. 17:08
Посетено: 842
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/21137-programata-na-satirichen-teatar-aleko-konstantinov-za-mesets-april-2015