Календар

Ноемврийският афиш 2014 на ТМПЦ – Драматичен театър „Стоян Бъчваров” Варна

94-ти творчески сезон 2014-2015

◊ ПРОГРАМАТА

Основна сцена

4 ноември, вторник, 19 часа

Премиера

Всичко наопаки или Наопаки всичко
от Жан-Батист Молиер

Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова

Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, Екатерина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, Стоян Радев, Теодор Папазов, Цветина Петрова


5 ноември, сряда, 19 часа

Не всеки крадец е мошеник

от Дарио Фо

Превод Ернестина Шинова

Постановка Андрей Калудов

Сценография Стоян Чифлички-Танани

Танци и сценична пластика Татяна Соколова

Мултимедия и музикална среда Тангра

Участват: Александра Сърчаджиева, Ернестина Шинова, Албена Павлова, Кирил Бояджиев, Явор Борисов и др.

Гастрол на СТ и ОДТ Перник


6 ноември, четвъртък, 19 часа

Наопаки всичко или Всичко наопаки (Премиера)
от Жан-Батист Молиер

Постановка Пламен Марков

Сценография и костюми Даниела Николчова

Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, Екатерина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, Стоян Радев, Теодор Папазов, Цветина Петрова

 

13 ноември, четвъртък, 19 часа

Оскар
от Жан Ален

Постановка Борислав Чакринов
Сценография Тодор Игнатов
Участват: Валентин Митев, Милена Кънева, Ина Добрева, Теодор Папазов, Юлияна Чернева, Петя Янкова, Николай Божков, Даниела Викторова, Свилен Стоянов, Антонио Угрински

 


V Коледни театрални седмици – Варна 2014

15 ноември, събота

Европейска нощ на театрите

. 10 часа – изложби сценография, живопис Тодор Игнатов, костюми Мира Каланова

. 11.30 часа – мултимедия Полетът на фениксите, док. филм-импресия за ТР Феникс, сценарий и режисура Свилен Стоянов, камера и монтаж Иван Любенов

. 15.30 часа - флашмоб Viva la Theatre!

. 16 часа – "Гимнастика за бременни" от Здрава Каменова, реж. Калин Ангелов

. 18 часа – Среща на театралните поколения

. 22.30 часа – "Бурята" от Шекспир, реж. Стоян Радев


18 ноември, вторник, 19 часа

Всичко наопаки или Наопаки всичко
от Жан-Батист Молиер

Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова

Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, Екатерина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, Стоян Радев, Теодор Папазов, Цветина Петрова


19 ноември, сряда, 19 часа

Наопаки всичко или Всичко наопаки
от Жан-Батист Молиер

Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова

Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, Екатерина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, Стоян Радев, Теодор Папазов, Цветина Петрова


25 ноември, вторник, 19 часа

Ричард III

от Уилям Шекспир


Превод, сценичен вариант и режисура Пламен Марков
Сценография и костюми Мира Каланова
Музика Калин Николов
Участват: Стоян Радев, Михаил Мутафов, Валентин Митев, Пламен Георгиев, Димитър Димитров, Владислав Виолинов, Николай Божков, Веселина Михалкова, Биляна Стоева, Гергана Плетньова, Даниела Викторова, Теодора Михайлова и др.


. ИКАР 2012 на Стоян Радев за главна мъжка роля – Ричард III
. ИКАР 2012 на Калин Николов за авторска музика
. ИКАР 2012 на ДТ „Стоян Бъчваров” за майсторско техническо осъществяване


27 ноември, четвъртък, 19 часа

Ревизор
от Николай Василиевич Гогол

Превод, адаптация и постановка Пламен Марков – Награда ВАРНА 2014
Сценография и костюми Мира Каланова
Музика Калин Николов
Участват: Стефан Додуров, Леарт Докле, Стоян Радев, Веселина Михалкова, Гергана Арнаудова, Адриан Филипов, Валери Вълчев, Пламен Георгиев, Пламен Димитров, Димитър Мартинов, Христо  Христов и др.

 

Сцена Филиал

5 ноември, сряда, 19 часа

Паметта на водата

от Шийла Стивънсън

Превод Теодора Давидова
Постановка и музикална среда Стоян Радев ГЕ. К.
Сценография и костюми Мира Каланова
Участват: Гергана Плетньова, Владислав Виолинов, Веселина Михалкова, Даниела Викторова, Николай Божков, Теодора Михайлова


. Награда ВАРНА 2013 за екипа


7 ноември, петък, 19 часа

Свекърва

от Антон Страшимиров

Постановка и музикална среда Стоян Радев ГЕ. К.

Сценография и костюми Мира Каланова

Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Божидар Божков, Кристиан Михайлов, Недялко Стефанов

 

10 ноември, понеделник, 19 часа

Измяна
от Харолд Пинтър

Превод и постановка Пламен Марков
Сценография Мира Каланова
Музика Калин Николов
Участват: Димитър Баненкин, Веселина Михалкова,
Стоян Радев, Стефан Додуров

 


12 ноември, сряда, 19 часа

Глупаци
от Нийл Саймън

Постановка Георги Михалков
Сценография Антония Попова
Сценично движение Ива Караманчева
Музикална среда Малина Михалкова
Участват: Теодор Папазов, Валери Вълчев, Нено Койнарски, Свилен Стоянов, Пламен Димитров, Милена Кънева, Валентин Митев, Даниела Викторова, Ина Добрева, Димитър Мартинов


13 ноември, четвъртък, 19 часа

Бурунданга

от Жорди Галсеран

Превод Нева Мичева

Постановка Антон Угринов

Сценография и костюми Радостина Тодорова

Музика Никола Стоянов и Стефан Христов - Mr Smiff

С Яна Бобева, Петя Бойчева, Мариана Бонева, Красимир Митов, Пламен Петков и специалното участие на Атанас Атанасов

Гастрол на ДТ Ямбол


15 ноември, събота

Европейска нощ на театрите

. 13 часа, пред сцена Филиал – хепънинг

. 19 часа - "Оскар" от Ж. Ален, реж. Борислав Чакринов

. 21 часа – мултимедия – из архива на БНТ и ТВ „Варна” за ДТ „Стоян Бъчваров”


16 ноември, неделя, 18 часа

Паякът

от Димитър Димитров и Йордан Славейков

Сценичен вариант Йордан Славейков
Постановка Димитър Димитров
Сценография и костюми Искра Петкова
Музика Александър Каланов и Йордан Борисов

Участват Пенко Господинов и Анастасия Лютова

Гастрол на ТР „Сфумато”


20 ноември, четвъртък, 19 часа

Вуйчо Ваньо – сцени от селския живот
от Антон Павлович Чехов

Превод, адаптация и постановка Пламен Марков
Сценография Мира Каланова
Музика Калин Николов
Участват: Стоян Радев, Гергана Плетньова, Михаил Мутафов, Луиза Григорова, Пенко Господинов, Веселина Михалкова, Свилен Стоянов, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Юлияна Чернева

. ИКАР 2014 на Гергана Плетньова (Соня) за главна женска роля


21 ноември, петък, 19 часа

Свекърва

от Антон Страшимиров

Постановка и музикална среда Стоян Радев ГЕ. К.

Сценография и костюми Мира Каланова

Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Божидар Божков, Кристиан Михайлов, Недялко Стефанов


24 ноември, понеделник, 19 часа

Глупаци
от Нийл Саймън

Постановка Георги Михалков
Сценография Антония Попова
Сценично движение Ива Караманчева
Музикална среда Малина Михалкова
Участват: Теодор Папазов, Валери Вълчев, Нено Койнарски, Свилен Стоянов, Пламен Димитров, Милена Кънева, Валентин Митев, Даниела Викторова, Ина Добрева, Димитър Мартинов


26 ноември, сряда, 19 часа

Оскар
от Жан Ален

Постановка Борислав Чакринов
Сценография Тодор Игнатов
Участват: Валентин Митев, Милена Кънева, Ина Добрева, Теодор Папазов, Юлияна Чернева, Петя Янкова, Николай Божков, Даниела Викторова, Свилен Стоянов, Антонио Угрински


27 ноември, четвъртък, 19 часа

Към пропаст

по Иван Вазов

Постановка Бина Харалампиева

Сценична редакция Юрий Дачев

Сценография и костюми Диляна Асенова

Музика Асен Аврамов

Със специалното участие на Василена Атанасова и Теодора Духовникова. С Милен Димитров, Илия Раев, Александра Михайлова, Елена Атанасова, Миглена Стоева, Стефани Лечева и др.

Гастрол на ДКТ Шумен


28 ноември, петък, 19 часа

Свекърва

от Антон Страшимиров

Постановка и музикална среда Стоян Радев ГЕ. К.

Сценография и костюми Мира Каланова

Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Божидар Божков, Кристиан Михайлов, Недялко Стефанов


29 ноември, събота, 18 часа

Паметта на водата

от Шийла Стивънсън


Превод Теодора Давидова
Постановка и музикална среда Стоян Радев ГЕ. К.
Сценография и костюми Мира Каланова
Участват: Гергана Плетньова, Владислав Виолинов, Веселина Михалкова, Даниела Викторова, Николай Божков, Теодора Михайлова


. Награда ВАРНА 2013 за екипа

 


Ръководството си запазва правото на промени в програмата.
 
Автор: Виолета Тончева
26.10.2014 г. 14:45
Посетено: 894
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/20104-noemvriyskiyat-afish-2014-na-tmpts-dramatichen-teatar-stoyan-bachvarov-varna