Календар

Програмата на Държавна опера Русе за април 2014

Сезон 2013-2014

◊ ПРОГРАМАТА

01 април, вторник, 19.00 ч., зала Опера

Царицата на чардаша - оперета от Имре Калман

Диригент Владимир Бошнаков
Режисьор Марио Николов
Сценография и костюми Иван Савов хореография Марияна Захариева
Хормайстор Стелияна Димитрова
Участват Мария Цветкова, Марио Николов, Гиргина Гиргинова, Йоланта Николаева, Димитър Кюркчиев, Стоян Стоянджов, Илия Деведжиев, Стефан Пенчев, Иван Атанасов, Владимир Попов и др.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе


02 април, сряда, 19.00 ч., зала Опера

Жизел - балет по музика на Адолф Адам

Постановка и режисура проф. Петър Луканов
Сценография Иван Савов
Костюми Елка Тодорова
Възстановка Марияна Захариева
Ас.-режисьор Елена Колева
Участват Елена Харалампиева, Даниел Тичков, Галина Христова, Михаил Дамянов, Георги Иванов, Станислава Караджова, Павел Кирчев, Цветелина Катрин Котова и др.
Солисти и кордебалет на Държавна опера Русе


04 април., петък, 19.00 ч., зала Опера

Сватбата на Фигаро - опера от В. А. Моцарт

Диригент Андрия Павлич (Босна и Херцеговина)
Режисьор Джан Джаноти (Швейцария)
Сценография Борис Стойнов
Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
Хормайстор Стелияна Димитрова
Ас.-режисьор Елена Илиева
Участват Пламен Бейков, Мария Цветкова, Даниела Караиванова, Момчил Миланов, Петя Цонева, Андреана Николова, Емил Желев, Стилиян Минчев, Лили Харизанова, Стефан Пенчев и др.
Оркестър и хор на Държавна опера Русе


05 април, събота, 11.00 ч., Зала Филхармония

Фортисимо Фамилия
„Приказки за тромпет“ - детски образователен концерт

Диригент Владимир Бошнаков
Участват  Петър Македонски (солист), Сандра Петрова (актриса)
В програмата Римски-Корсаков, Хендел, Джон Уилямс и др.
Оркестър на Държавна опера Русе


05 април, събота, 10.00 ч., зала Опера

Международен танцов фестивал
„Танцуваща  река”
(свободен стил и улични танци)
С участието на български и международни любителски танцови състави
Организатори Държавна опера Русе, Общински младежки дом, сдружение „Импулс”


06 април, неделя, 11.00 ч., зала Опера-фоайе

"Степта на душата" - Камерен концерт от цикъла „Тризвучия“
Участват Пламен Бейков - бас, Божена Петрова - пиано
В програмата Рахманинов, Мусоргски, Шостакович


09 април, сряда, 10.30 и 12.30 ч., зала Опера

Звездният миг на малкия Стефчо или Карнавал на животните - балетен спектакъл за деца по музика на Камий Сен-Санс

Хореография Йордан Кръстев
Репетитор Марияна Захариева
Участват солисти и кордебалет на Държавна опера Русе


10 април, четвъртък, 19.00 ч., Зала Филхармония

Симфоничен концерт

Диригент Масаюки Хонда (Япония)
В програмата Шостакович Симфония No.7, op.60, до мажор (Седма Ленинградска)


11 април, петък, 19.00 ч., зала Опера

Лебедово езеро
Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и режисура Калина Богоева
Сценография Борис Стойнов
Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
Участват Весела Василева, Даниел Тичков, Милен Харалампиев, Антон Иванов, Моника Илиева, Станислава Караджова, Стоян Фъртунов и др.
Солисти и кордебалет на Държавна опера Русе


15 април, вторник, 19.00 ч., зала Опера

Дон Карлос - опера от Джузепе Верди

Диригент Рикардо Моресо (Испания)
Режисьор Кристиан Михайлеску
Сценография и костюми Виорика Петрович
Хормайстор Стелияна Димитрова
Ас.-режисьор Елена Илиева
Участват Пламен Бейков, Карлос Кремадес (Испания), Петър Данаилов, Емил Желев, Лусине Даниелян, Петя Цонева, Момчил Миланов, Ангелина Манчева, Гиргина Гиргинова и др.
Оркестър и хор на Държавна опера Русе


16 април, сряда, 11.00 ч., зала Доходно здание

Фортисимо клас
Галаконцерт

Диригент Максим Ешкенази
Солисти Веско Пантелеев-Ешкенази цигулка
Адриана Николова-Печенката
Водещ Моньо Монев
В програмата Моцарт, Бетовен, Вивалди, Бизе, Хачатурян, Палиев, Цимер и др.


16 април, сряда, 19.00 ч., зала Опера

„Ако си дал, не си живял напразно“ -
Благотворителен ревю-концерт

Сдружение “Сърца без граници“, Държавна опера Русе, Рекламна агенция „ЕЛИТ Д моделс"
Участват децата от ДЦ “РАЛИЗ“, манекени на агенция Д моделс и солисти на Държавна опера Русе


18 април, петък, 19.00 ч., зала Филхармония

Реквием от Джузепе Верди

Диригент Волфганг Михел (Германия)
Солисти Владислава Гарвалова, Петя Цонева, Стоян Даскалов, Момчил Миланов
Хормайстор Стелияна Димитрова
Оркестър и хор на Държавна опера-Русе


22 април, вторник, 19.00 ч., зала Опера

Веселата вдовица - оперета от Франц Лехар

Диригент Владимир Бошнаков
Режисьор Огнян Драганов
Сценография Борис Стойнов
Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
Хормайстор Стелияна Димитрова
Със специалното участие на Илия Деведжиев
Участват Ангелина Манчева, Стоян Стоянджов, Диана Василева, Марчо Апостолов, Николай Моцов, Стилиян Минчев, Мирослав Христов, Евгени Ганев, Йоланта Николаева и др.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера Русе


23 април, сряда, 19.00 ч., зала Опера

Концерт
Русалина Мочукова и Руслан Мъйнов

Диригент Владимир Бошнаков
В програмата популярни арии от опери и оперети, канцонети
Русенска филхармония


25 април, петък, 19.00 ч., зала Опера

Танцови етюди
Съвместен танцов проект на Държавна опера Русе и
Танцова академия „Минков“ - Германия


26 април, събота, 19.00 ч., зала Опера

Риголето - опера от Джузепе Верди

Диригент Антъни Арморе (Австрия)
Постановка, сценография и костюми Иван Савов
Участват Петър Костов, Александър Крунев, Даниела Караиванова, Калоян Христов,  Андреана Николова, Йоланта Николаева, Стоян Стоянджов, Владимир Попов и др.
Оркестър и хор на Държавна опера Русе


28 април, понеделник, 19.00 ч., зала Опера-фоайе

Оперетна пролет - камерен концерт

Участват Ангелина Манчева, Георгиос Филаделфевс,  Владимир Попов и др.
В програмата произведения от Лехар, Калман, Щраус, Лоу, А. Карастоянов


29 април, вторник, 19.00 ч., зала Опера

Международен ден на танца
Балетна галавечер


30 април, сряда, 19.00 ч., зала Филхармония

Симфоничен концерт

Диригент Жан-Ив Годен
Солист Антонина Бонева пиано
В програмата Бородин - Симфония No.2 (Богатирска )
Бетовен – Концерт за пиано и оркестър No.5


Извън Русе

07 април, понеделник, 19.00 ч., ДКТ „Иван Радоев“ - Плевен

Сватбата на Фигаро - опера от В. А. Моцарт

Диригент Андрия Павлич (Босна и Херцеговина)
Режисьор Джан Джаноти (Швейцария)
Сценография Борис Стойнов
Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
Хормайстор Стелияна Димитрова
Ас.-режисьор Елена Илиева
Участват Пламен Бейков, Мария Цветкова, Даниела Караиванова, Момчил Миланов, Петя Цонева, Андреана Николова, Емил Желев, Стилиян Минчев, Лили Харизанова, Стефан Пенчев и др.
Общински хор “Гена Димитрова“ с диригент Анелия Дечева
Оркестър на Държавна опера Русе



Автор: Сийка Лапачка, Държавна опера Русе
03.04.2014 г. 16:15
Посетено: 956
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/18903-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-april-2014