Календар

Програмата на Държавна опера – Русе за м. април 2012

Сезон 2011 / 2012

◊ ПРОГРАМАТА

03., вторник
Зала „Опера”, 19 часа
     
Травиата
Опера в 3 действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо Пиаве

Диригент - Георги Чапразов
Режисьор – Марко Катена
Сценография и костюми - Иван Попов
Хореография – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Флора Търпоманова, Венцеслав Анастасов, Георгиос Филаделфевс, Йоланта Николаева, Мария  Стоянова, Стилиян  Минчев, Стоян Стоянджов, Пламен  Бейков, Стефан Пенчев, Динко Попов, Иван Богоев


04., сряда
град Разград, Зала „Филхармония”, 19 часа   

Киносюита – зад екрана
Мултимедиен спектакъл посветен на 110-годишнината от рождението на Димитър Ненов

Божена Петрова – пиано
Пламен Бейков - бас
Автор на киноколажа Георги Бейков

В програмата: клавирни пиеси и песни от Д. Ненов


06., петък
Зала „Опера”, 19 часа   
               
Трубадур
Опера  в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето – Салваторе Камарано
По едноименното произведение на Антонио Гутиерес

Диригент – Найден Тодоров

Режисьор – Асен Шопов
Сценография и костюми – Иван Савов

Хормайстор – Христо Стоев
Помощник режисьори – Елена Илиева

Участват: Петя Цонева, Венцеслав Анастасов, Мариана Цветкова, Маесио Гомес, Момчил Миланов, Даниела Караиванова, Стилян Минчев


07., събота
Военен клуб - Русе, 19 часа                               

Вечер на танцовите импресии
Танцов спектакъл на Държавна опера - Русе

Хореография: Марияна Захариева
и гост преподавателите от Танцова академия Минков – Германия - Жулиет Виллемин, Марилена Графакос, Нане Окекунле, Катарина Редпат, Свен Велер, Хоанг Ли Иънг
 
В програмата: Modern, Jazz dance, Modern jazz, Step dance, Hip hop, Electric Boogaloo, Classical ballet, Luh, Poppin Hood

                                                             
10., вторник
Зала „Опера”, 19 часа   

Лебедово езеро
Балетен спектакъл в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето - Владимир Бегичев и Василий Гелцер

Хореография, постановка и режисура - Калина Богоева
По оригинала на Мариус Петипа
Сценография – Борис Стойнов
Художник костюми - Цветанка Петкова-Стойнова
Асистент-балетмайстор – Марияна Захариева
Корепетитор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Галина Христова, Стефка Иванова, Антон Иванов, Елена Павлова, Марчела Маринова, Светла Добрева, Ирена Барбукова, Йоана Симова, Станислава Спасова
Кордебалет на Държавна опера - Русе


11., сряда
Зала „Опера-фоайе”, 19 часа   

Стабат Матер
Джовани Батиста Перголези

Диригент – Георги Чапразов

Солисти:
Владислава Гарвалова – сопран
Анита Дафинска - мецосопран


13., петък
Зала „Доходно здание”, 19 часа
                                   
Симфоничен концерт
(в рамките на диригентски курс)

В програмата: Л. ван Бетовен, К. Дебюси, Р. Вагнер, А. Дворжак


14., събота
Зала „Доходно здание”, 19 часа   

Кармина Бурана
Кантата от Карл Орф

Диригент – Найден Тодоров

Хормайстор – Христо Стоев

С участието на солистите:
Мария Цветкова - сопран, 
Георгиос  Филделфевс - тенор, 
Александър  Крунев – баритон


20., петък
Зала „Опера”, 19 часа   

Симфоничен концерт

Диригент – Георги Димитров

Солисти:
Йордан Радевски - кларинет,
Георги Георгиев – виола

В програмата: Кюркчийски, Брух, Хиндемит


20., петък
Шумен, 19 часа   

Травиата
Опера в 3 действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо Пиаве

Диригент - Веселин Байчев
Режисьор – Марко Катена
Сценография и костюми - Иван Попов
Хореография – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Мария Цветкова, Георгиос Филаделфевс, Йоланта Николаева, Мария Стоянова, Димитър Кюркчиев, Стоян Стоянджов, Пламен Бейков, Стефан Пенчев, Динко Попов, Иван Богоев


21., събота
Зала „Опера”, 19 часа
   
… Твоя вярна Клара
Романтичната любов между Роберт Шуман и Клара в неговата музика и нейните писма

Камерен концерт-спектакъл със специалното участие на актрисата Татяна Лолова
и
Квартет „Черкин”

Пламен Бейков - бас
Божена Петрова – пиано


24., вторник
Зала „Опера”, 19 часа   

Спящата красавица
Балет по музика на П. И. Чайковски

По оригиналната хореография на Мариус Петипа
Хореография и режисура - Калина Богоева
Сценография и костюми – Иван Савов
Асистент-балетмайстор – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Трифон Митев, Галина Христова, Йордан Кръстев, Антон Иванов, Елена Павлова, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Пламен Петров
и кордебалет при Държавна опера - Русе


27., петък
Зала „Доходно здание”, 19 часа   

Симфоничен концерт

Диригент – Алоис Кох

В програмата: Росини, Шуберт, Менделсон
Автор: Държавна опера – Русе
30.03.2012 г. 18:04
Посетено: 1456
Етикети: класическа музика, опера, сезон 2011-2012, април 2012, програма, Държавна опера – Русе
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/14464-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-m-april-2012