Календар

Програмата на Държавна опера – Русе за м. март 2012

Сезон 2011 / 2012

◊ ПРОГРАМАТА

01., четвъртък
Зала „Доходно здание”, 19 часа

Празничен концерт


Диригент - Жан Ив Годен
Солист – проф. Милена Моллова

В програмата: В. Стоянов, Дим. Христов, П. И. Чайковски


02., петък

Зала „Опера”, 19 часа

Спящата красавица
Балет по музика на П. И. Чайковски

По оригиналната хореография на Мариус Петипа
Хореография и режисура - Калина Богоева
Сценография и костюми – Иван Савов
Асистент-балетмайстор – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Трифон  Митев, Галина Христова, Йордан  Кръстев, Антон Иванов, Елена Павлова, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Пламен Петров, и кордебалет при Държавна опера - Русе


06., вторник
Зала „Опера”, 19 часа

Травиата
Опера в 3 действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо Пиаве

Диригент - Георги Чапразов
Режисьор – Марко Катена
Сценография и костюми - Иван Попов
Хореография – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Мария Цветкова, Венцеслав Анастасов, Георгиос Филаделфевс, Йоланта Николаева, Мария  Стоянова, Димитър  Кюркчиев, Стоян Стоянджов, Пламен Бейков, Стефан Пенчев, Динко Попов, Иван Богоев


09., петък
Зала „Опера”, 19 часа   

Симфоничен концерт
Диригент – Карин Хендриксон

В програмата: П. И. Чайковски – ув. „Ромео и Жулиета”; Менделсон – Концерт за цигулка; Бетовен – Симфония №7


13., вторник
Търговище

Севилският  бръснар
Комична опера в 3 действия от Дж. Росини
Либрето - Ч. Стербини

Диригент - Веселин Байчев
Режисьор – Иван Савов
 
Сценография и костюми – Иван Савов
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Анита Дафинска, Георгиос Филаделфевс, Стоян Стоянджов, Пламен Бейков, Добромир Момеков, Петя Цонева, Евгени Ганев


16., петък
Зала „Русе”, 19 часа

Симфоничен концерт

Диригент - Георги Чапразов

Солисти – Велизар Проданов - цигулка, Илия Игрибозов – контрабас

В програмата: Кюркчийски, Моцарт, Ботезини


20., вторник
Зала „Опера”, 19 часа

Нос
Опера от Д. Шостакович
Премиера
първо изпълнение в България
с участието на Хор „Проф. В. Арнаудов” Русе

Диригент - Найден Тодоров
Режисьор - Аделаида Якимова
Хормайстор - Драгомир Йосифов
Сценография - Иван Токаджиев
Костюми - Пенка Казанджиева
Мултимедия - Студио ASMA
Физикъл театър - Татяна Соколова
Ас.-режисьори – Елена Илиева, Стефка Георгиева

Участват: Антон Марков, Стоян Стоянджов, Андрей Найденов, Мария Цветкова, Александър Баранов, Георгиус Филаделфевс, Пламен Бейков, Петя Цонева, Владимир Попов, Стилияна Димитрова, Калоян Христов, Дилян Близнаков, Евгени Ганев, Йоланта Николаева


21., сряда
Зала „Опера”, 11 часа и 15 часа   

Лешникотрошачката
Балет – феерия в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа

По едноименната приказка на Ернст Теодор Амадеус Хофман

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен

Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова

Корепетитор – Елена Колева
Пом.-режисьор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Трифон Митев, Светослав Маринов, Христо Ангелов, Галина Христова, Йоанна Симова, Светла Добрева, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, кордебалет при Държавна опера – Русе


22., четвъртък
Зала „Опера”, 19 часа

Лешникотрошачката
Балет – феерия в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа

По едноименната приказка на Ернст Теодор Амадеус Хофман

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен

Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова

Корепетитор – Елена Колева
Пом.режисьор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Трифон Митев, Светослав Маринов, Христо Ангелов, Галина Христова, Йоанна Симова, Светла Добрева, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, кордебалет при Държавна опера – Русе


24., събота
Доходно здание, 19 часа

Симфоничен концерт
Русенска филхармония
Диригент - Иво Венков

Солисти:
Мартин Цонев - бас
Трио АТАНАСОВ
Пиер-Калоян Атанасов - пиано
Пърсивал Жил - цигулка
Сара Салтън - виолончело

В програмата: В. А. Моцарт – Концертни арии; Л. ван Бетовен – Концерт за цигулка, пиано и виолончело


28., сряда
град Шумен, Зала „Младежки дом”, 15 часа и 19 часа

Севилският бръснар
Комична опера в 3 действия от Дж. Росини
Либрето  - Ч. Стербини

Диригент - Веселин Байчев
Режисьор – Иван Савов
 
Сценография и костюми – Иван Савов
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Анита Дафинска, Георгиос Филаделфевс, Стоян Стоянджов, Пламен Бейков, Владимир Попов, Йоланта Николаева, Стефан Пенчев


31., събота
Доходно здание, 19 часа   

Фиделио
Опера от Л. Ван Бетовен
(концертно изпълнение)
Русенска филхармония
Хор Дунавски звуци Русе
Диригент - Георги Димитров

Солисти:
Линка Стоянова - сопран
Гиргина Гиргинова - сопран
Мартин Хощетлер - тенор
Иван Консулов - баритон
Стоян Стоянджов - баритон
Светозар Рангелов - бас


Автор: Държавна опера – Русе
27.02.2012 г. 23:16
Посетено: 1705
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/14190-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-m-mart-2012