Календар

Програмата на Държавна опера - Русе за месец ноември 2011

Сезон 2011 / 2012

◊ ПРОГРАМАТА

03., четвъртък
Доходно здание, 19 часа

Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов” - Велико Търново
представя

Българи от старо време
мюзикъл от Асен Карастоянов
по едноименната повест на Любен Каравелов
Либрето - Коста Райнов

Диригент - Славил Димитров

Постановъчна версия - Марио Николов
Сценография и костюми - Лидия Къркеланова
Хореография - Борислав Ангелов, Румяна Маркова
Концертмайстор - Милена Байнова
Със специалното участие на професионален фолклорен ансамбъл „Искра”

Участват: Виктор Терзийски, Анастасия Пиперкова, Стефка Петрова, Марин Русинов, Пламен Долапчиев, Милен Иванов, Лина Ковачева, Емилия Гайтанджиева, Лидия Лазарова, Флора Търпоманова, Надежда Мирева, Рада Носикова, Георги Динев, Йордан Чейраков, Стефан Методиев, Цветомил Йорданов, Илия Станев, Свилен Адамов, Биляна Михайлова, Стефка Златкова, Лиляна Василева, Пенка Величкова, Петя Копринкова, Олга Цветкова, Мариана Стефанова, Диана Кюркчиева, Кирил Арменчев, Мая Малакова


04., петък
Зала „Филхармония”, 19 часа

Оперен концерт

Диригент – Любомир Денев-младши

С участието на Калуди Калудов и солисти на Държавна опера - Русе

В програмата: произведения от Дж. Верди, Дж. Росини, Дж. Пучини, В. А. Моцарт и др.


07., понеделник
Доходно здание, 19 часа

Лешникотрошачката
Балет-феерия в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа

По едноименната приказка на Ернс Теодор Амадеус Хофман

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен

Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова

Корепетитор – Елена Колева
Ас.-режисьор – Елена Колева
Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Галина Христова, Йоанна Симова, Светла Добрева, Станислава Спасова, Аксиния Илиева,  кордебалет при Държавна опера – Русе


09., сряда
Зала „Опера-фоайе”

Виенските класици
Образователна програма за деца и юноши 
Водещ - Пламен Бейков


10., четвъртък
ОУ „Тома Кърджиев”, 13,30 часа

Виенските класици
Образователна програма за деца и юноши 
Водещ - Пламен Бейков


10., четвъртък
Зала „Филхармония”, 19 часа   

Симфоничен концерт

Диригент – Валери Бошнаков

Солист – Йовчо Крушев - пиано
В програмата - Л. ван Бетовен: Увертюра „Кориолан” , Концерт за пиано и оркестър №1, Симфония №7


11., петък
Зала „Опера-фоайе”, 19 часа   

Mahler -  Огледалото на душата
Камерен концерт, посветен на 100–годишнината от смъртта на Густав Малер

В програмата: „Песни на странстващия калфа”, „Песни на мъртвите деца”

Пламен Бейков - бас
Божена Петрова - пиано


15., вторник
Доходно здание, 19 часа

Севилският  бръснар
Комична опера в 3 действия от Дж. Росини
Либрето  - Ч. Стербини

Диригент - Ивайло Кринчев 

Режисьор – Иван Савов

Сценография  и костюми – Иван Савов
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Олга Михайлова, Арсени Арсов, Стоян Стоянджов, Пламен Бейков, Добромир Момеков, Йоланта Николаева, Стефан Пенчев


19., събота
Стара Загора
Държавна опера, 19 часа   

Севилският бръснар
Комична опера в 3 действия от Дж. Росини
Либрето  - Ч. Стербини

Диригент - Ивайло Кринчев

Режисьор – Иван Савов

Сценография и костюми – Иван Савов
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Олга Михайлова, Арсени Арсов, Стоян Стоянджов, Пламен Бейков, Добромир Момеков, Йоланта Николаева, Стефан Пенчев


21., понеделник
Зала „Филхармония”, 18 часа

Празничен концерт
130-години ОУ „Отец Паисий”

С участието на балета при Държавна опера – Русе

Диригент – Веселин Байчев

Водещ – Богдана Пенева – концерт-майстор
 
В програмата: популярни произведения от фамилия Щраус


23., сряда
Доходно здание, 19 часа   

Спящата красавица
Балет по музика на П. И. Чайковски

По оригиналната хореография на Мариус Петипа
Хореография и режисура -  Калина Богоева
Сценография и костюми – Иван  Савов
Асистент-балетмайстор – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Галина Христова, Христо Ангелов, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, Светлана Добрева, Светослав Маринов, Йоанна  Симова, Антон Иванов, кордебалет при Държавна опера - Русе


24., четвъртък
Зала „Филхармония”, 19 часа

Симфоничен концерт
с участието на лауреатите в Международния конкурс „Франц Шуберт”

Диригент – Веселин Байчев

В програмата: В. А. Моцарт, П. И. Чайковски, Л. ван Бетовен, Ж. Бизе, Дж. Верди, Дж. Росини, Дж. Пучини,
В. Белини, П. Стайнов и др.


28., понеделник
Зала „Култура”, 19 часа

Камерен концерт

С участието на:
Гиргина Гиргинова - сопран
Владислава Гарвалова - сопран
Владимир Попов - баритон

На рояла - Йоана Маринова и Наталия Радославова

В програмата: Произведения от руски композитори

Автор: Държавна опера - Русе
30.10.2011 г. 15:52
Посетено: 1340
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/13437-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-noemvri-2011