Календар

Програмата на Държавна опера - Русе за месец октомври 2011

Сезон 2011 / 2012

◊ ПРОГРАМАТА

01., събота
Зала „Филхармония”
гр. Разград, 19 часа

Симфоничен концерт

Диригент – Жан Ив Годен - Франция
Солист – Светлана  Анчева - обой

В програмата: Р. Вагнер – „Зигфрид идилия”, Д. Чимароза – Концерт за обой, Л. ван Бетовен - Симфония № 6 „Пасторална”


03., понеделник
Доходно здание, 19 часа

Травиата
Опера в 3 действия от Дж. Верди
Либрето – Ф. Пиаве

Диригент - Стефано Адаббо

Режисьор – Марко Катена
Сценография – Никола Бенуа
Художник Костюми - Иван Попов
Хореография – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Мария Цветкова, Петър Костов, Добромир Момеков, Петя Цонева, Мария Стоянова,  Димитър Кюркчиев, Момчил  Миланов,Стоян Стоянджов, Евгени Ганев, Динко Попов, Иван  Дяков 


04., вторник

Виенските класици

Образователна програма за деца и юноши 
Водещ - Пламен Бейков


7., петък
Зала „Филхармония”, 19 часа

Оперен концерт

С участието на солистите – Калуди Калудов, Петя Цонева, Даниела Караиванова, Момчил Миланов, Владислава  Гарвалова, Стоян Стоянджов, Йоланта Николаева, Владимир Попов

В програмата: Арии и дуети из популярни опери на Верди, Пучини, Росини и др.


14., петък
Зала „Филхармония”, 19 часа

Концерт на Разградска филхармония

Диригент – Филип Саймънс – САЩ

Солист – Борис Неделчев - пиано

В програмата: Ненов–Саймънс, Лист, Макдоулс и др.


19., сряда
Зала „Опера”, 19 часа

Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов” - Велико Търново представя

Българи от старо време
мюзикъл от Асен Карастоянов
по едноименната повест на Любен Каравелов

Либрето - Коста Райнов

Диригент - Славил Димитров

Постановъчна версия - Марио Николов
Сценография и костюми - Лидия Къркеланова
Хореография - Борислав Ангелов, Румяна Маркова
Концертмайстор - Милена Байнова

Със специалното участие на професионален фолклорен ансамбъл „Искра”

Участват: Виктор Терзийски, Анастасия Пиперкова, Стефка Петрова, Марин Русинов, Пламен Долапчиев, Милен Иванов, Лина Ковачева, Емилия Гайтанджиева, Лидия Лазарова, Флора Търпоманова, Надежда Мирева, Рада Носикова, Георги Динев, Йордан Чейраков, Стефан Методиев, Цветомил Йорданов, Илия Станев, Свилен Адамов, Биляна Михайлова, Стефка Златкова, Лиляна Василева, Пенка Величкова, Петя Копринкова, Олга Цветкова, Мариана Стефанова, Диана Кюркчиева, Кирил Арменчев, Мая Малакова


21., петък
Доходно здание, 19 часа

Жизел
Балет по музика на Адолф Адам

Либрето Теофил  Готие и Хайнрих Хайне
Хореография – Жан Корели, Жуи Перо, Мариус Петипа
Редакция - Леонид Лавровски
Постановка и режисура – проф. Петър Луканов
Сценография - Иван Савов
Костюми - Елка Тодорова
Възстановка и балетмайстор – Марияна Захариева
Ас.-режисьор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Галина Христова, Йоана Симова, Светослав Маринов, Христо Ангелов, Пламен  Петров

Кордебалет при Държавна опера - Русе


25., вторник
Доходно здание, 19 часа

Кармен
Опера в 4 действия от Жорж Бизе
Премиера

Диригент - Конрад Лайтнер – Австрия
Режисьор – Доменик Серон - Белгия
Сценограф – Ги Клод-Франсоа – Франция
Художник костюми - Кристин Моберс – Франция
Хормайстор – Христо Стоев
Пом.-режисьор – Веселина Йотова

Участват: Таня Крос, Ярослава Козина, Марияна Панова, Паоло Бартолучи, Франческо Меда, Серджио Форести,
Крис Бели, Дорин Мортелман, Аличе Грегорио, Кристоф Херада, Ерик Слик, Давид Макалузо


26., сряда

Виенските класици

Образователна програма за деца и юноши
Водещ - Пламен Бейков


27., четвъртък
Дом на културата „Емануил Манолов”, Габрово, 19 часа

Лебебово езеро
Балетен спектакъл в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето - Владимир Бегичев и Василий Гелцер

Хореография, постановка и режисура - Калина Богоева
По оригинала на Мариус Петипа
Сценография – Борис Стойнов
Художник костюми - Цветанка Петкова-Стойнова
Асистент-балетмайстор – Марияна Захариева
Корепетитор – Елена Колева

Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Галина Христова, Стефка Иванова, Антон Иванов, Елена Павлова, Марчела Маринова, Светла Добрева, Ирена  Барбукова, Йоана Симова, Станислава  Спасова

Кордебалет на Държавна опера - Русе


30., неделя
Зала „Филхармония”, 11 часа

Симфоничен концерт

Диригент – Предраг Госта – Сърбия, САЩ

В програмата: Й. Щраус-син, М. Глинка, П. И. Чайковски, С. Рахманинов, С. Прокофиев, Ханс Цимер, Андреас Макрис


31., понеделник
Зала „Опера”,  10,30 часа   

Легенда за вълшебната гора
Детски балетен спектакъл по музика на Камий Сен-Санс
Либрето - Боряна Карапейчева

Хореография, режисура и постановка Станислава Спасова
Сценография и костюми Ана-Мария Токаджиева
Четец - Стоян Стоянджов

С участието на Деан Добрев и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов”



Държавна опера - Русе си запазва правото на евентуални промени.

Билети на касата на Операта. От месец октомври ще работи и касата на зала „Филхармония” – бивш Дом на културата с работно време: 10-15 часа от вторник до събота включително. 

Автор: Държавна опера - Русе
30.09.2011 г. 12:40
Посетено: 1689
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/13241-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-oktomvri-2011