Календар

Програмата на Държавна опера - Русе за месец септември 2011

Сезон 2011 / 2012


◊ ПРОГРАМАТА

09.09., петък
Зала „Филхармония”, 19 часа   

Симфоничен концерт

Диригент – Франк Херман - Холандия

В програмата: В. А. Моцарт – увертюра из операта „Дон Жуан”, Й. Хайдн Симфония № 92 „Оксфордска”, А. Дворжак – Симфония № 9 „Из Новия свят”


10.09., събота
Летен театър към Военен клуб - Русе, 20 часа   

Оперен концерт
С участието на Бойко Цветанов и ученици

Диригент – Георги Чапразов

В програмата: Творби от Г. Доницети, Дж. Верди, Дж. Пучини, В. А. Моцарт, Дж. Росини, Ж. Бизе, Фр. Чилеа и др.


15.
09., четвъртък
Зала „Филхармония”, 19 часа
     
Симфоничен концерт

Диригент – Катлийн Бекман - САЩ

Солист -  проф. Милена Моллова - пиано

В програмата: М. Глинка – Увертюрата из операта „Руслан и Людмила”, Е. Григ – Концерт за пиано, Ян Сибелиус – Симфония № 2


16.
09., петък
МДЦ „К. Кисимов” - Велико Търново, 19 часа   

Кармина Бурана
Кантата от Карл Орф

Диригент – Найден Тодоров

Режисьор–постановчик - Надя Христозова
Сценография и костюми – Рада Хаджийска
Хормайстор – Христо Стоев
Хореография - Марияна  Захариева

С участието на солистите: Мария Цветкова - сопран,  Георгиос Филаделфевс - тенор, и Венцеслав Анастасов – баритон


17.
09., събота
Летен театър към Военен клуб - Русе, 20 часа   

Празничен концерт

Диригент – Георги Чапразов

Съвместен концерт с участието на солисти и актьори от Държавна опера - Русе и Драматичен театър „Сава Огнянов” - Русе

. Със специалното участие на Ицко Финци и Мариана Цветкова – сопран
 
В програмата: Маскани, Калман, Росини, Уебър,  Бърнстейн, Шонберг, Чайковски, Брамс, Кюркчийски и др.


18.
09., неделя
Зала „Европа”, Доходно  здание, 11 часа   

Среща на поколенията във валдхорновото изкуство

Участват: Инструменталисти от Държавна опера – Русе, ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов” и
НУМТИ „Добрин Петков” – Пловдив -
възпитаници на проф. Стоян Караиванов и Васил Влайков

Съпровождащи пианисти: Евгения Трифонова, Божена Иванова и Марияна Колева

В програмата: А. Скарлати, Ж.-Ф. Рамо, В. А. Моцарт, Дж. Росини, А. Алябиев, К. Матис, А. Дворжак, Р. Щраус, Р. Глиер, Ст. Караиванов, Р. Бальозов, К. Карел-Стари


19.
09., понеделник
Летен театър, 20 часа

Кармина Бурана
Кантата от Карл Орф

Диригент – Найден Тодоров

Режисьор–постановчик - Надя Христозова
Сценография и костюми – Рада Хаджийска
Хормайстор – Христо Стоев
Хореография - Марияна Захариева

С участието на солистите: Мария Цветкова - сопран,  Георгиос Филаделфевс - тенор, и Венцеслав Анастасов – баритон
   

22.
09., четвъртък
Зала „Филхармония”, 19 часа
   
Симфоничен концерт

Диригент – Янив Атар – САЩ

Солист – Никол  Бранкале,  Италия – пиано

В програмата: Л. ван Бетовен – Увертюра из балета „Прометей”, В. А. Моцарт - Концерт за пиано 23 KV488, Л. ван Бетовен - Симфония №7


29.
09., четвъртък
Дом на културата „Емануил Манолов” - Габрово, 19 часа
   
Травиата
Опера в 3 действия от Дж. Верди
Либрето – Ф. Пиаве

Диригент – Георги Чапразов

Режисьор – Георги Димитров
Сценография – Иван Попов
Хормайстор - Христо Стоев
Ас. режисьор – Елена Илиева

Участват: Мария Цветкова, Георгиос Филаделфевс,  Добромир Момеков, Петя Цонева, Мария Стоянова, Владимир Попов, Стилян Минчев, Момчил Миланов, Стоян Стоянджов, Евгени Ганев, Динко Попов, Иван Богоев,  Стефан Пенчев      


30.
09., петък
Зала „Филхармония”, 19 часа   

Симфоничен концерт

Диригент – Жан Ив Годен - Франция

Солист – Анатоли Кръстев – виолончело

В програмата: Р. Вагнер - Зигфрид идилия, Й. Хайдн - Концерт за виолончело – ре мажор, Л. ван Бетовен - Симфония № 6 „Пасторална






Автор: Държавна опера - Русе
28.08.2011 г. 20:21
Посетено: 1751
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/13031-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-septemvri-2011