Календар

Програмата на Държавна опера - Русе за месец юни 2011

Сезон 2010 / 2011

◊ ПРОГРАМАТА

01., сряда
Зала „Филхармония”, 19 часа   

Симфоничен концерт

Диригент - Найден Тодоров

Солисти – Божидара  Кузманова – цигулка
Волфганг Владар - валдхорна - солист на Виенска филхармония

В програмата: Менделсон – ув. „Хебриди”, Брух – концерт за цигулка и оркестър № 1, Р. Щраус – Концерт за валдхорна и оркестър


03., петък

Зала „Опера”, 19 часа   

Легенда за вълшебната гора
ПРЕМИЕРА
Детски балетен спектакъл по музика на Камий Сен-Санс
Либрето Боряна Карапейчева

Хореография, режисура и постановка Станислава Спасова
 
Сценография и костюми - Ана-Мария Токаджиева
Четец - Стоян Стоянджов

С участието на Деан Добрев и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов”


10., петък
Доходно здание, 19 часа                                         

Симфоничен концерт
В рамките на международен диригентски семинар

В програмата произведения от: Хайдн, Респиги, Р. Щраус, Стравински


15., сряда
Зала „Опера”, 19 часа   

Турандот
Oпера в 3 действия от Джакомо Пучини
Либрето – Джузепе Адами и Ренато Симони

Диригент – Найден Тодоров
Режисьор – Нина Найденова
Художник на декори – Борис Стойнов
Художник на костюми – Цветанка Петкова-Стойнова
Хормайстор – Христо Стоев
Помощник-режисьор – Елена Илиева

Участват: Мариана Цветкова, Калуди Калудов, Мария Цветкова, Пламен Бейков, Владимир Попов, Димитър Кюркчиев, Стилян Минчев


18., събота
Читалище „Г. Парцалев”, гр. Левски, 19 часа                                     
Слугинята-господарка
камерна опера от Джовани Перголези

Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при Държавна опера – Русе
и Божена Петрова - чембало

Участват: Гиргина  Гиргинова, Евгени Ганев, Христо Ангелов


18., събота
Зала „Филхармония”, 19 часа
                      
Оперна вечер с Калуди Калудов

Диригент – Найден Тодоров

В програмата: Италиански канцонети и арии от Леонкавало, Верди и Пучини


21., вторник
Читалище „Развитие”, гр. Разград, 19 часа   

Отвличане от сарая
Зингшпил в 3 действия от В. А. Моцарт
Либрето Й. Г. Стефани – младши
Камерен вариант
Съвместен проект със Сдружение „Темпи кончертати”

Музикален ръководител - Веселин Байчев
Режисьор - Симеон Симеонов
Сценография и костюми – Яна Дворецка
 
С участието на: Даниела Ковачева, Евелина Кръстева-Стоянова, Димитър Зашев, Светослав Цанков, Калоян  Христов, Стоян Стоянджов и др.


22., сряда
Залата на ДТ „Рачо Стоянов”, гр. Габрово, 19 часа   

Отвличане от сарая
Зингшпил в 3 действия от В. А. Моцарт
Либрето Й. Г. Стефани – младши
Камерен вариант
Съвместен проект със Сдружение „Темпи кончертати”

Музикален ръководител - Веселин Байчев
Режисьор - Симеон Симеонов
Сценография и костюми – Яна Дворецка
 
С участието на: Даниела Ковачева, Евелина Кръстева-Стоянова, Димитър Зашев, Светослав Цанков, Калоян  Христов, Стоян Стоянджов и др.


22., сряда
Зала „Филхармония”, 19 часа
                          
Софийски музикални седмици
Симфоничен концерт

Диригент – Дийн Уайтсайд

Солист – Дамяна Иванова – цигулка
Лауреат на Международен музикален конкурс „Панчо Владигеров” - Шумен 2011

В програмата: П. Владигеров – Концерт за цигулка №1, П. И. Чайковски, Симфония №5


23., четвъртък
Военен клуб - Русе, 19 часа   

Отвличане от сарая
Зингшпил в 3 действия от В. А. Моцарт
Либрето Й. Г. Стефани – младши
Камерен вариант
Съвместен проект със Сдружение „Темпи кончертати”

Музикален ръководител - Веселин Байчев
Режисьор - Симеон Симеонов
Сценография и костюми – Яна Дворецка
 
С участието на: Даниела Ковачева, Евелина Кръстева-Стоянова, Димитър Зашев, Светослав Цанков, Калоян  Христов, Стоян Стоянджов и др.

   
24., петък
Летен театър, гр. Две могили, 20,30 часа   

Отвличане от сарая
Зингшпил в 3 действия от В. А. Моцарт
Либрето Й. Г. Стефани – младши
Камерен вариант
Съвместен проект със Сдружение „Темпи кончертати”

Музикален ръководител - Веселин Байчев
Режисьор - Симеон Симеонов
Сценография и костюми – Яна Дворецка
 
С участието на: Даниела Ковачева, Евелина Кръстева-Стоянова, Димитър Зашев, Светослав Цанков, Калоян Христов, Стоян Стоянджов и др.


24., петък
Зала „България”, София, 19 часа
                          
Софийски музикални седмици
Симфоничен концерт

Диригент – Дийн Уайтсайд
Солист – Дамяна Иванова – цигулка
Лауреат на Международен музикален конкурс „Панчо Владигеров”- Шумен 2011

В програмата: П. Владигеров – Концерт за цигулка №1, П. И. Чайковски, Симфония №5


28., вторник
Зала  „Опера”, 19 часа
   
Тоска
Опера в 3 действия от Джакомо Пучини
Либрето – Дж. Джакоза и Л. Илика
По едноименната драма на Викториен Сарду

Диригент – Славил Димитров

Режисура и сценография – Иван Савов
Хормайстор – Христо Стоев
Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова
Участват: Марияна Цветкова, Мартин Илиев, Венцеслав  Анастасов, Евгени Ганев, Владимир Попов,
Димитър Кюркчиев, Пламен Бейков, Стоян Стоянджов, Стефан Пенчев, Иван Дяков


29., сряда
Зала  „Опера”, 19 часа   

Балетен гала спектакъл
По случай 40 години творческа дейност на Мариана Захариева
Балетмайстор на Държавна опера - Русе

Участват: Солисти и ансамбъл на балета при ДО - Русе

Автор: Държавна опера - Русе
01.06.2011 г. 22:22
Посетено: 1537
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/12621-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-yuni-2011