Календар

Програмата на Държавна опера - Русе за месец март 2011

Сезон 2010 / 2011

◊ ПРОГРАМАТА

02., сряда
Зала „Филхармония”, 19 часа

Празничен концерт

Диригент - Славил Димитров
Солисти – Богдана Пенева - виолончело, Емил Шейтанов – цигулка

В програмата: М. Големинов, Кр. Кюркчийски, П. И. Чайковски, П. Стайнов, Л. Пипков, Г. Златев-Черкин, Сл. Димитров


03., четвъртък
Букурещ

Празничен концерт

Диригент - Славил Димитров
Солисти – Богдана Пенева - виолончело, Емил Шейтанов – цигулка

В програмата: М. Големинов, Кр. Кюркчийски, П. И. Чайковски, П. Стайнов, Л. Пипков, Г. Златев-Черкин, Сл. Димитров


08., вторник
11 часа

Виенските класици
Образователна програма за деца и юноши


09., сряда
Зала „Опера”, 19 часа

Лебедово езеро

Балетен спектакъл по музика на  П. И. Чайковски
Либрето – Владимир Бегичев и Василий Гелцер

Хореография по оригинала на Марио Ив. Петипа
Хореография и режисура - Калина Богоева

Сценография – Борис Стойнов
Художник костюми – Цветанка Петкова-Стойнова
Асистент-балетмайстор - Марияна Захариева
Корепетитор – Елена Колева
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Весела  Василева,  Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Юлия Чолакова, Галина Христова, Христо Ангелов, Йоана Симова, Елена Павлова, Валерия Спасова, Светла Добрева, Аксиния Илиева, Станислава Спасова, Елеонора Стефанова
Ансамбъл при Държавна опера – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов”


12., събота
Зала „Опера”, 12,30 часа

Алиса в страната на чудесата
Детски мюзикъл по едноименната приказка на
Луис Карол

Музика и либрето - Александър Йосифов
Драматургичен и сценичен вариант – Симеон Димитров
Възстановка – Елена Илиева
Художник – Иван Савов
Хореография – Марияна Захариева
Корепетитор – Йоанна Маринова
Суфльор – Стела Генкова

Участват: Лили Харизанова, Стоян Стоянджов, Мирослав Христов, Евгени Ганев, Мария Стоянова, Стилян Минчев
Балет при Държавна опера - Русе


18., петък
„Доходно здание”, 19 часа

Международен фестивал „Мартенски музикални дни"


Вилхелм Тел 

Опера в 4 действия от Джоакино Росини
Либрето Виктор Етиен и Иполин Би 
Премиера

Със специалното участие на хор „Дунавски звуци” при читалище „Ангел Кънчев” и деца от балет “Freedom” с ръководител Анита Атанасова

Режисьор - Джан Джаноти
Диригент-постановчик - Найден Тодоров

Сценография - Иван Токаджиев
Художник костюми – Чавдар Чомаков
Хормайстор - Христо Стоев
Ас.-режисьор - Елена Илиева

В главните роли: Божидар Василев, Георги Султанов, Момчил Миланов, Стоян Стоянджов, Даниела  Караиванова, Мария Стоянова, Петя Цонева, Мария Цветкова, Пламен Бейков, Стилян Минчев, Георгиос Филаделфевс, Владимир Попов, Стефан Пенчев

Със съдействието на Община Русе


19., събота
12,30 часа   

Лешникотрошачката
Балет-феерия в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа
По едноименната приказка на Ернс Теодор Амадеус Хофман

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен

Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова
Корепетитор – Елена Колева
Ас.-режисьор – Елена Илиева

Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Галина Христова, Йоанна Симова, Светла Добрева, Валерия Спасова, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, кордебалет при Държавна опера – Русе, ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“


21., понеделник
Зала "Опера-фоайе", 18 часа   

Честит рожден ден, Себастиан!

Концерт посветен на рождения ден на Й. С. Бах
Из цикъла Концертмайсторите и солистите на Русенската филхармония
представен от

Пламен Бейков - бас и Божена  Петрова - пиано
със специалното участие на Светлана Анчева – обой

С любезното съдействие на международно дружество „Елиас Канети”

Програма: Музика от Йохан Себастиан Бах


23., сряда
Зала „Опера-фоайе”, 19 часа

Слугинята-господарка
камерна опера от Джовани Перголези
Музикален съпровод – Струнен квартет “Черкин“ при Държавна опера – Русе
и Божена Петрова - чембало

Участват: Гиргина Гиргинова, Евгени Ганев и Христо Ангелов


25., петък
„Доходно здание”, 19 часа

Международен фестивал „Мартенски музикални дни”

Русенска филхармония представя
Messa Da Requiem
Джузепе Верди
(по повод 110 години от смъртта на композитора )

Диригент – Волфганг Зелигер
Солисти – Росана Риналди - мецосопран
и Бойко Цветанов – тенор

Със съдействието на Община Русе


26., събота
Зала  „Опера-фоайе”, 12,30 часа

Виенските класици
Камерна програма  деца и родители
Представена от
Пламен Бейков - бас и Божена Петрова - пиано

С участието на: Даниела Караиванова, Йоланта Николаева и Стоян Стоянджов

В програмата: музика от Хайдн, Моцарт и Бетовен


30., сряда
„Доходно здание”, 19 часа   

Международен фестивал „Мартенски музикални дни”


Симфоничен концерт на Русенска филхармония

Диригент - Георги Димитров
Солисти - Евгени  Божанов - пиано и Йосиф Иванов - цигулка

В програмата: Моцарт, Бетовен, Брамс
Със съдействието на Община Русе

Автор: Държавна опера - Русе
27.02.2011 г. 14:32
Посетено: 1441
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/11772-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-mart-2011