Календар

Програмата на Държавна опера - Русе за месец декември 2010

Сезон 2010 / 2011

◊ ПРОГРАМАТА

01., сряда, 15 часа, 02., четвъртък, 11 часа

Зала „Опера”
             
Лешникотрошачката
Балет – феерия в 2 действия по музика на П. И. Чайковски
Либрето – Мариус Петипа
По едноименната приказка на Ернст Теодор Амадеус Хофман

Хореография – Лев Иванов, Василий Вайнонен

Адаптация – Марияна Захариева
Сценография и костюми – Еслица Попова
Корепетитор – Елена Колева
Ас.-режисьори – Елена Илиева, Мария Димитрова

Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Галина Христова, Светла Добрева,  Станислава Спасова, Аксиния Илиева, кордебалет при Държавна опера – Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“            


03., петък
Зала „Филхармония”, 18 часа                                               
Симфоничен концерт

Диригент – Георги Димитров

Солисти: Мария Цветкова – сопран, Мартин Илиев - тенор
В програмата: Фр. Боалдийо, М. Мусоргски, Ф. Лист, Дж. Пучини, Дж. Верди, Щраус


06., понеделник, 10., петък, 14., вторник
11 часа                                           

Виенските класици
Образователна програма за деца и юноши


07., вторник
Зала „Опера”, 18 часа   

Спящата красавица
Балет по музика на П. И. Чайковски
Либрето - Иван Всеволжски
По едноименната приказка на Шарл Перо

По оригиналната хореография на Мариус Петипа
Хореография и режисура - Калина Богоева
Сценография и костюми – Иван Савов
Асистент-балетмайстор – Марияна Захариева
Ас.-режисьори – Елена Илиева, Мария Димитрова

Участват: Валентин Христов, Юлия Чолакова, Весела Василева, Елена Павлова, Станислава Спасова, Аксиния Илиева, Силвия Малинова, Малина Арнаудова, Светлана Добрева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Пламен Петров, Михаил Петров, Христо Ангелов

Кордебалет при Държавна опера - Русе и ученици от НУИ „Проф. В. Стоянов”


09., четвъртък
Зала „Опера”, 18 часа
   
Риголето
Опера в три действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо М. Пиаве
По адаптираната драма на
Виктор Юго „Кралят се забавлява“

Диригент – Георги Чапразов
Режисьор – Павел Герджиков
Сценография и костюми – Иван Савов
Хормайстор – Христо Стоев

Ас.-режисьори – Елена Илиева, Мария Димитрова

Участват: Венцеслав Анастасов, Даниела Караиванова, Момчил Миланов, Петя Цонева, Мая Владимирова, Владимир Попов, Евгени Ганев, Димитър Кюркчиев, Стефан Пенчев
 

13., понеделник
Зала „Опера”, 18 часа   

Тоска
Опера в 3 действия от Джакомо Пучини
Либрето – Дж. Джакоза и Л. Илика
По едноименната драма на Викториен Сарду

Диригент – Георги Чапразов
Режисура и сценография – Иван Савов
Хормайстор – Христо Стоев
Ас.-режисьори - Елена Илиева, Мария Димитрова

Участват: Марияна Цветкова, Мартин Илиев, Венцеслав Анастасов, Димитър Кюркчиев, Даниела Караиванова, Момчил Миланов, Евгени Ганев, Стефан Пенчев


15., сряда
Зала „Опера”, 18 часа   

Риголето
Опера в три действия от Джузепе Верди
Либрето – Франческо М. Пиаве
По адаптираната драма на Виктор Юго „Кралят се забавлява“

Диригент – Георги Чапразов
Режисьор – Павел Герджиков
Сценография и костюми – Иван Савов
Хормайстор – Христо Стоев

Ас.-режисьори – Елена Илиева, Мария Димитрова

Участват: Александър Крунев, Мария Цветкова, Момчил Миланов, Петя Цонева, Владимир Попов, Евгени Ганев, Мая Владимирова, Димитър Кюркчиев, Стефан Пенчев


16., четвъртък
Зала „Филхармония”, 18 часа
   
С очите на другите
Филм за участието на Държавна опера – Русе в Международния оперен фестивал в Солотурт - Швейцария 2010

Във филма ще бъдат излъчени кадри с участието на Марио Маланини, Лео Нучи, Мишел Крайдер, Ноеми Наделман, Камен Чанев и др.


17., петък
Зала „Опера”, 18 часа   

Трубадур
Опера в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето – Салваторе Камарано
По едноименното произведение на Антонио Гутиерес

Диригент – Георги Чапразов
Режисьор – Асен Шопов
Сценография и костюми – Иван Савов

Хормайстор – Христо Стоев
Помощник-режисьори – Елена Илиева, Мария Димитрова

Участват: Петя Цонева, Венцеслав Анастасов, Мартин Илиев, Владислава Гарвалова, Момчил Миланов, Даниела Караиванова, Димитър Кюркчиев


17., петък
Театър „Сфумато” – София, 19 часа   

„...твоя вярна Клара”
200 години от рождението на Роберт Шуман

Камерен концерт-спектакъл
на
Пламен Бейков - бас и Божена Петрова – пиано
със специалното участие на актрисата
Татяна Лолова

В програмата: Р. Шуман


20., понеделник
Зала КДК, 18 часа   

Пламен Бейков – бас и Божена Петрова - пиано
представят

Коледна вечер
за бас, контрабас и тромпет
С участието на Росица Симеонова - контрабас и Божидар Борисов - тромпет

С любезното съдействие на Община Русе

В програмата: традиционни английски и американски коледни песни


23., сряда
Зала „Филхармония”, 18 часа   

Коледен концерт
С участието на солисти и хор „Русе” при НУИ „Проф. Веселин Стоянов”

Диригент – Свилен Димитров
С любезното съдействие на Община Русе

В програмата: Коледна музика от цял свят


Автор: Държавна опера - Русе
30.11.2010 г. 13:54
Посетено: 1252
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/11273-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-dekemvri-2010