Календар

Програмата на Държавна опера - Русе за месец октомври

Сезон 2010 / 2011

◊ ПРОГРАМАТА

01., петък
Зала „Опера-фоайе”, 19 часа

Концертен цикъл
Концертмайсторите и солистите на русенската филхармония

Musica Eterna

Концерт посветен на Първи октомври - ден на музиката

Божена Петрова - пиано, спинет
Славена Маркова – виола
Пламен Бейков - бас
Христо Ганев - обой

Със специалното участие на  концертмайстора Богдана Пенева - виолончело

В програмата: Бах, Пърсел, Хайдн, Моцарт, Барток, Черкин и др.


02., събота
гр. Тутракан, 19 часа

Musica Eterna
Концерт посветен на Първи октомври - ден на музиката


03., неделя
Зала „Филхармония”, 11 часа

Симфоничен концерт

Матине

Диригент – Жан-Ив Годен – Франция
Солист – Светлана Анчева – обой

В програмата: Ф. Менделсон – Италианска симфония, Д. Чимароза – Концерт за обой, популярни увертюри от Росини и Верди


05., вторник
Зала „Опера”, 19 часа

Тоска
Опера в 3 действия от Джакомо Пучини

Либрето – Дж. Джакоза и Л. Илика
По едноименната драма на Викториен Сарду

Диригент – Георги Чапразов
Режисура и сценография – Иван Савов
Хормайстор – Христо Стоев
Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Марияна Цветкова, Мартин  Илиев, Бисер Георгиев, Ивайло Джуров, Пламен Бейков, Димитър  Кюркчиев, Гиргина Гиргинова


06., сряда
Зала „Опера”, 19 часа

Шехерезада
Балет по едноименната сюита на Николай Римски-Корсаков

Хореография и режисура – Боряна Сечанова
Сценография – Борис Стойнов
Художник костюми – Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори – Марияна Захариева, Силвия Малинова, Снежана Байчева

Участват: Галина Христова, Светослав Маринов, Йоанна Симова, Весела Василева, Милен Харалампиев, Христо Ангелов и балета при ОФД Русе 


07., четвъртък
11 часа

Светът на Бетовен
Образователна програма за юноши
Фрагмeнти из популярни произведения на Лудвиг ван Бетовен


08., петък
Зала „Опера”, 19 часа   

Аида
Опера в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето Ан. Гисланцони

Диригент - Найден Тодоров
Режисьор – Иван Савов
Възстановка – Симеон Симеонов
Сценография - Иван Савов
Хореография –Мариана Захариева
Хормайстор - Христо Стоев
Ас.-режисьори - Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Анета Барановска, Мартин Илиев, Бисер Георгиев, Петя Цонева, Пламен Бейков, Ивайло  Джуров, Гиргина Гиргинова, Димитър Кюркчиев  


14., четвъртък
11 часа

Оперния свят на Моцарт
Образователна програма за юноши
Фрагмeнти из популярни оперни произведения на В. А. Моцарт


20., сряда
Зала „Опера”, 19 часа   

Отвличане от сарая
Зингшпил в 3 действия от В. А. Моцарт

Либрето Й. Г. Стефани – младши
Камерен вариант
Съвместен проект със Сдружение „Темпи кончертати”

Музикален ръководител - Веселин Байчев
Режисьор - Симеон Симеонов
Сценография и костюми – Яна Дворецка
 
С участието на: Даниела Ковачева, Евелина Кръстева-Стоянова, Димитър Зашев, Светослав Цанков, Калоян Христов, Кирил Хавезов


21., четвъртък
11 часа

В света на оперетата
Образователна програма за юноши
Фрагмeнти из популярни оперетни произведения


22., петък
гр. Хасково, 19 часа   

Симфоничен концерт
на оркестъра при Държавна опера – Русе

Диригент – Славил Димитров
Солист – Тимор Мелник – цигулка

В програмата: Ф. Менделсон – Симфония № 4, Брамс – Концерт за цигулка


23., събота
Зала „Филхармония”, 19 часа   

Симфоничен концерт
на оркестъра при Държавна опера – Русе

Диригент – Славил Димитров
Солист – Тимор Мелник - цигулка

В програмата: Ф. Менделсон – Симфония № 4, Брамс – Концерт за цигулка


27., сряда
Зала „Опера”, 19 часа   

Травиата
Опера в 3 действия от Дж. Верди
Либрето – Ф. Пиаве

Диригент - Георги Чапразов
Режисьор – Георги Димитров
Сценография – Иван Попов
Ас.-режисьор – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Мария Цветкова, Йоланта Николаева, Мария Стоянова, Петър Костов, Венцеслав Анастасов, Стоян Стоянджов, Стилян Минчев, Владимир Попов, Евгени Ганев

Автор: Държавна опера - Русе
30.09.2010 г. 13:09
Посетено: 1687
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/10804-programata-na-darzhavna-opera-ruse-za-mesets-oktomvri