Календар

Програмата на ОФД Русе за месец юни 2010

Сезон 2009 / 2010

◊ ПРОГРАМАТА

03, четвъртък
Зала „Опера”, 19 часа

Трубадур
Опера  в 4 действия от Джузепе Верди
Либрето – Салваторе Камарано
По едноименното произведение на Антонио Гутиерес

Диригент – Веселин Байчев
Режисьор – Асен Шопов
Сценография и костюми – Иван Савов

Хормайстор – Христо Стоев
Помощник режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Венера Котларова, Венцеслав Анастасов, Владислава Гарвалова, Даниел Дамянов, Момчил  Миланов, Даниела Караиванова, Стилян Минчев


05, събота
гр. Свищов, Открита сцена Калето, 21 часа

Норма
Опера в 2 действия от Винченцо Белини
Либрето – Ф. Романи
В рамките на Трети международен фестивал на античното изкуство „Орел на Дунав"

Диригент - Йосиф Герджиков
Сценична адаптация – Елена Илиева
Хормайстор – Христо Стоев

Участват: Елена Баръмова, Олга Михайлова, Мартин  Илиев, Пламен Бейков, Петя Цонева, Стилян Минчев 


08, вторник
Зала „Филхармония”, 19 часа

Силата на съдбата
Опера в 4 действия от Джузепе Верди

Концертно изпълнение
Диригент – Славил Димитров

Участват: Венцеслав Анастасов, Даниел Дамянов, Ивайло Джуров, Момчил Миланов, Нона Кръстинова, Пламен Бейков, Петя Цонева, Стилян Минчев, Стоян Стоянджов, Владимир Попов, Мария Стоянова


11, петък
Зала „Опера”, 19 часа   

Ловци на бисери
Опера в 3 действия от Жорж Бизе
Либрето М. Каре и Е. Кормон

Диригент – Славил Димитров
Режисура – Кристиан Михайлеску
Възстановка – Елена Бояджиева
Сценография и костюми - Родика Гарстеа
Хормайстор – Христо Стоев
Пом.-режисьор – Мария Димитрова

Участват: Михаил Иримиа, Владимир Попов, Даниела Караиванова, Момчил Миланов


13, сряда
Зала „Опера-фоайе”, 11 часа

Клавирен рецитал на Ромео Смилков
По повод 200 годишнината от рождението на Фредерик Шопен

В програмата – произведения от Фредерик Шопен


14, понеделник
Зала „Опера-фоайе”, 19 часа

Камерен концерт

На формация при ОФД - Русе в състав:
Деница Чернева - цигулка, Пламена  Величкова - чело, Славена Маркова - виола и Петя Стефанова - флейта

В програмата: В. А. Моцарт


16, сряда
зала „Опера–фоайе”, 11 часа

В света на оперетата
Образователна програма за юноши

Фрагмeнти из популярни оперетни произведения


16, сряда
Зала „Филхармония”, 19 часа

Симфоничен концерт

В програмата: Моцарт, Прокофиев, Чайковски, Яначек


17, четвъртък
Зала „Филхармония”, 19 часа

Оперен концерт

Диригент – Емануеле Липи
Солисти - Цветан Михайлов - тенор и Микела Сбурлати - сопран


18, петък
Зала „Опера”, 19 часа   

Шехерезада
Балет по едноименната сюита на Николай Римски-Корсаков

Хореография и режисура – Боряна Сечанова
Сценография – Борис Стойнов
Художник костюми – Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори – Марияна Захариева, Силвия Малинова,  Снежана Байчева

Участват: Галина Христова, Светослав Маринов, Йоанна Симова, Весела Василева, Милен Харалампиев, Христо Ангелов
и балета при ОФД - Русе 


23, сряда
зала „Опера–фоайе”, 11 часа

В света на оперетата
Образователна програма за юноши

Фрагмeнти из популярни оперетни произведения


24, вторник
Зала „Опера”, 19 часа

Жизел
Балет по музика на Адолф Адам
Либрето
Теофил Готие и Хайнрих Хайне
Хореография – Жан Корели, Жул Перо, Мариус Петипа
Редакция - Леонид Лавровски

Постановка и режисура – проф. Петър Луканов
Сценография - Иван Савов
Костюми - Елка Тодорова
Възстановка и балетмайстор – Марияна Захариева
Репетитор – Силвия Малинова
Ас.-режисьори – Елена Бояджиева, Мария Димитрова

Участват: Весела Василева, Милен Харалампиев, Светослав Маринов, Йоанна Симова, Валентин Димитров, Юлия Чолакова, Галя Христова, Пламен Петров, Валерия Спасова, Галина Христова

Ансамбъл при ОФД - Русе и ученици от НУИ „Проф. Веселин Стоянов”


26, събота
Зала ”Опера”, 18 и 19,30 часа     

Движение
Танцов спектакъл на студио за модерен балет „Freedom“ при ОФД – Русе

Хореография, сценография и костюми - Анита Атанасова и Александър Асенов

Репетитор – Милена Ганчева
Музикална адаптация – Николай Йолов


30, сряда
Зала „Култура”, 19 часа

Камерен концерт
Три сонати за пиано и цигулка

Съвместен проект с НБУ, представен от: Жаклин Прейс, Росица Чипева, Десислава Карамфилова - студенти от класа на доц. Марио Хосен - цигулка и Илияна Тодорова-Байчева - пиано

Автор: ОФД - Русе
31.05.2010 г. 19:02
Посетено: 1315
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/12/news/10117-programata-na-ofd-ruse-za-mesets-yuni-2010