Празници / фестивали

Пети студентски филмов фестивал "Ранно пиле" в Пловдив

30 ноември - 3 декември 2009

Пети студентски филмов фестивал "Ранно пиле" в Пловдив


◊ СЪБИТИЕТО

Пети студентски филмов фестивал “Ранно пиле” в Пловдив
30 ноември, 1, 2, 3 декември 2009

Клуб „Петното на Роршах”
artnewscafe

Вход свободен
Начало на всички прожекции: 19:00 часа


◊ ЗА ФЕСТИВАЛА

Студентският филмов фестивал „Ранно пиле” е създаден от Американска фондация за България през 2005 г. В първите издания на фестивала конкурсната програма включва български студентски филми. След второто „Ранно пиле”, фестивалът става международен с участие на кино-университети от Хърватска, Румъния, Сърбия, Гърция и Турция.

Тазгодишното издание на „Ранно пиле” включва студентски филми от България, Румъния, Сърбия, Хърватска, Албания, Турция и САЩ и отново предоставя на публиката възможността да се срещне отблизо с изкуството, мирогледа и естетиката на младите кино творци.

В Пловдив филмите от програмата от юбилейното издание на фестивала ще се прожектират в artnewscafe (1, 3 декември) и клуб „Петното на Роршах” (30 ноември и 2 декември). 


◊ ПРОГРАМАТА

30 ноември (понеделник)

Клуб „Петното на Роршах”
Продължителност – 155 мин.

„Яйцето”, 5 мин., Екатерина Денева
“Отражения”, 16 мин., Веселка Кунчева  
“Страхил”, 6 мин., Кирил Паликарски
“Игра на дама”, 16 мин., Мария Стоянова

“Един ден на”, 10 мин., Георги Кръстев
„Мъртво вълнение”, 24 мин., Борис Николов
“Соц. реклама”, 2 мин., Кирил Паликарски
“Пътят”, 9 мин., Петър Ангелов

“Зев”, 4 мин., реж. Кристина Грозева, оп. Василена Горанова
„5 пъти”, 10 мин., Симеон Сокеров
„Посредникът”, 25 мин., Драгомир Шолев

„Без край”, 2 мин., Благой Костов 
„Eat sweet Talk sweet”, 15 мин., Андрей Илиевски
„Захар”, 11 мин., Филип Джелепов


1 декември (вторник)
Artnewscafe

Филми на студенти от Нов български университет (53 мин.), Югозападен университет и Art College (47 мин.), Румъния (81 мин.)

     
„От 1 до 10”, 5 мин., Петя Михалева
„They Are Waiting…”/„Те чакат”, 11 мин., Любомир Йончев
     
„Фарът”, 5 мин., Велислава Господинова
„Затъване”, 7 мин., Огнян Костовски
„И така 365 дни”, 5 мин., Камелия Ангелкова
„Неусетна вълна”, 6 мин., Георги Грушков
„Портретистът”, 5 мин., Владимира Станкова
„Огледалото”, 2 мин., Кристина Тонева
„Да уловиш листо”, 4 мин., Ивелина Василева
„S.O.S.”, 3 мин., Десислава Кузманова 

„Спотаено очакване”, 10 мин., ХристоСимеонов, оп. Стефан Димов
„Хармония в цветно”, 5 мин., Цветомир Матев
“Екипът на Христо”, 15 мин., Александър Косев и Галин Трифонов 
„Веселите мухички”, 3 мин., Илияна Аспарухова  (Art College) 
„Леки семейни неприятности”, 14 мин., Антон Парталев  (Art College)  

„Bric Brac”, 17 мин., Gabriel Achim
„The Palm Lines”, 16 мин., George Chiper
„Zombie Infectors 3”, 12 мин., Nicolae Tanase
„Pizza Love”, 16 мин., Ivana Mladenovic
„The Long Way Home”, 20 мин., Anamaria Chioveanu


2 декември (сряда)
Клуб "Петното на Роршах"

Филми от Хърватска (71 мин.), Албания (65 мин.), Университет за Култура Истанбул (75 мин.)

“Welcome to Igrane”, 25 мин., Kристина Кумрич
„Dirty Little Bubbles”, 12 мин., Иван Ливакович
“Spoj/ Match”, 34 мин., Игор Шереги

“Free Time”, 11 мин., Kreshnik Serjani
„Kumarxhiu” („Комарджия”), 21 мин., Reard Gjermani
„The Last Cigarette”, 12 мин., Gledis Bica
„Vox Pop”, 4 мин., Mariglen Nezaj
„Jinx in a Jiffy”, 17 мин., Gerntian Rexhep Koci

„Four / ”Четири”; ”Четирима”, 16 мин., Омер Ярдимчи
„At the copper shop”/“При медникаря”, 15 мин., Гюлшах Фера Атли
“Дилема”, 7 мин., Ерай Динч

„Цветовете на Зилан”, 13 мин., Нагихаб Чакар
„Texas Hold’em”, 3 мин., Акин Авчи
„Kelebegin Gocu” / ”Силата на пеперудата”, 21 мин., Мерве Туташи
     

3 декември (четвъртък)
Artnewscafe

Филми от Academy of Arts – Belgrade (74 мин.), финансирани от Американска Фондация за България (96 мин.), Boston University (53 мин.)

„Daria”/„Darija” (“Даря”), 18 мин., Aleksandra Urosevic
„Devil’s Game” / „Djavolje kolo” / „Дяволска игра, 24 мин., Tamara Popov
„Breathtaking” / „Dašak“ / “Смайващ”, 32 мин., Vojin Vasovic

“Женища” (Viragos), 12 мин., Любомир Печев
“Без име”, 34 мин., Богиня Найденова

„Ангели, хранители”, 17 мин., Ева Димитрова
„Пътят към морето”, 13 мин., Чавдар Чернев
„Новият”, 20 мин., Вито Бонев

„Aprilwetter” / “Априлско време”, 15 мин., Jeannine Hegelbach
„Quickest way down” / “Най-бързото падане”, 6 мин., Jared Vincenti
„Just like it was” / „Точно както си беше”, 19 мин., William Lautzenheiser
„Romans for Rolling Papers” / “Романс за търкалящите се...”, 6 мин., Andrew Kightlinger
„Werewolf Trouble” / “Вампирска неприятност”, 7 мин., Charlie Anderson

Автор: artnewscafe
26.11.2009 г. 16:32
Посетено: 1147
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/8959-peti-studentski-filmov-festival-ranno-pile-v-plovdiv