Празници / фестивали

Есенен салон на изкуствата

Пловдив 2007

◊ ПРОГРАМАТА

1 септември, Античен театър - 20.00 ч.   

Oфициално откриване на Есенния салон на изкуствата Пловдив 2007
Йън Андерсън
“Джетро Тъл” с оркестъра на  Класик FM Радио

1–30 септември
Старинен Пловдив   
Национални есенни изложби „От Алафрангата до Европата”

Участници:
Христо Стефанов, Вихрони Попнеделев, Ганчо Карабаджаков, Владимир Дамянов, Жорж Трак, Йордан Калчев, Елена Панайотова, Люба Сърданова, Милена Мишева, Полина Станчева, Румен Нечев, Николай Савов

5–9 септември
Куклен театър   
ХVІ Международен кукленотеатрален фестивал „Двама са малко – трима са много”

05.09. Куклен театър
. 19.00 ч. - Откриване
„Желанието, наречено Фауст” – ДКТ Пловдив

06.09. Куклен театър
. 10.00 ч. - „Шестте пингвинчета – СНЦ „Деца и кукли”
. 13.00 ч. - „Там, накъдето те водят краката”
Лаура Кибел
. 17.30 ч. - „Както ви харесва” – ДКТ Бургас
. 21.00 ч. - „Пещерата и сенките” – ДКТ Варна

07.09. Куклен театър
. 10.30 ч. - „Бър-бър-бър за слон и чадър” – Театър „Завеса”
. 14.00 ч. - „Искам да бъда нормален” – ДКТ Добрич
. 17.00 ч. - „Трите съдби на фараонския син” – Театър „Арлекин” – Омск
. 20.00 ч. - „Лазарица” – ДКТ Видин

08.09. Куклен театър
. 10.30 ч. - „Часовник с кукувичка” – ДКТ Сливен
. 15.00 ч. - „Барон Мюнхаузен” – ДКТ Стара Загора
. 20.00 ч. - „Вода” – абсолвенти НАТФИЗ 2007
(закриване)

09.09. Куклен театър
. 11.00 ч. - „Крали Марко” – Театър Крагуевац


7–10 септември
Международен фестивал „Пловдивски джаз вечери”

7 септември

. 18.30 ч. - Дефиле на оркестър „Карандила” по Главната улица до лятно кино „Орфей”
. 20.00 ч., Лятно кино „Орфей”
Оркестър “Карандила” (България)

Формация „Джаз линия” (България)

   Йълдъз Ибрахимова – вокал
   Веселин Койчев – китара
   Теодосий Спасов – кавал
   Мартин Дойкин – бас
   Радул Начков – барабани

8 септември
. 20.00 ч. Античен театър

Жан-Люк Понти (Франция) и неговата група
Жан-Люк Понти – цигулка, ел. цигулка
Уилям Льоконт – клавишни
Мустафа Сисе – перкусии
Ги Нсанге Акуа – бас
Тиеро Арпино – барабани

9 септември
. 20.00 ч. Лятно кино „Орфей”

Глен Ферис – тромбон (САЩ)
Милчо Левиев и приятели
Венци Благоев – тромпет
Димитър Шанов – контрабас
Димитър Семов – барабани
 
Стоян Янкулов – Елица Тодорова проект (България)
Мишо Йосифов – тромпет
Веселин Веселинов-Еко – бас
DJ Иван

10 септември
. 20.00 ч. Лятно кино „Орфей”   

Група „Балкано” (Гърция)
Пантелис Стойкос – кавал, тромпет
Лакис Тцимкас – бас
Алексос Пападопулос – ударни
 
Айрто Морейра (САЩ) - Милчо Левиев проект

Сборна формация: Айрто Морейра, Милчо Левиев, Глен Ферис...


10–25 септември   
Международен симпозиум по скулптура


10-23 септември
ХІ Есенен международен театрален фестивал
"Сцена на кръстопът"


10.09., Античен театър     
. 20.00 ч. - Откриване
„Оливър” – премиерен спектакъл на Младежки театър – София

11.09.

. 19.00 ч., 
Драматичен театър (Голяма сцена) -  „Дванадесета нощ” – Младежки театър
.
19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Детектор на лъжата” – Сатиричен театър

12.09.

.
19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) -
„Мисия „Отело” – авторски спектакъл на Боян Иванов, ДТ – Пловдив
.
19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Плажът” – Нов драматичен театър „Сълза и смях”

13.09.

. 19.00 ч.,
Драматичен театър (Голяма сцена) -
„Бурята” – Драматично-куклен театър Пазарджик
. 19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Шекспир – пълни съчинения” – Театър „199”

14.09.

. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) -
„Власт” – Национален театър Варшава

15.09.
. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) - „Мъртвешки танц” – Театър „Сфумато”
. 19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Състояние на съвестта” – Народен театър – Битола, Македония

16.09.
. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) - „По-големият син” – Театър „Българска армия”
. 19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Кажи „здравей” на татко” – Театър „Възраждане”

17.09.
. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) -
„Ритъм end блус” – МГТ „Зад канала”
. 19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Моя скъпа лейди” – Театър „Галерия”

18.09.
. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) -
„Боси в парка” – Нов драматичен театър „Сълза и смях”

19.09.
. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) -
„Слънчев удар” – Сатиричен театър
. 19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Старицата от Калкута” – Театър „199”

20.09.
. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) -  „Български работи” – Драматичен театър Варна
. 19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Истинската апология на Сократ” – Национален театър Тирана, Албания

21.09.
. 19.00 ч., Драматичен театър (Голяма сцена) -
„Женитба” – Драматичен театър Бургас

22.09.
. 19.30 ч., Куклен театър (Камерна сцена) -
„Обноски за маса” – НАТФИЗ

23.09.
Античен театър
. 20.00 ч., Закриване на Фестивала
„Ах, този джаз” – Народен театър „Иван Вазов” София


12 септември – 10 октомври
Център за съвременно изкуство
Баня „Старинна”   

Седмици на съвременното изкуство
„От Национално минало към Общо бъдеще”
- изложба съвременно изкуство на артисти от страни членки на Европейския съюз от последните две присъединявания
- панелна дискусия-диалог между художници и международен екип от куратори, теоретици, критици и мениджъри

15 септември
Старинен Пловдив     
Празник на Стария град

24–26 септември
Открита сцена парк „Рибница”
Район “Северен”   
„Пловдив рок фест”
с участието на групи от Пловдив и региона

24–27 септември
Галерия „Възраждане” и Античен театър   

Изложба живопис в галерия „Възраждане” и шоуспектакъл „Свобода” – художник Матей Матеев
Пърформанс, инсталации

28 септември
20.00–03.00 ч.
   
Нощ на музеите и галериите
Свободен вход за посещение на пловдивските общински и частни музеи и галерии

26–29
септември
Куклен театър
Фестивал на китарата

26 септември
Китарен ансамбъл „CHITARRA CAMERATA”
България
Художествени ръководители Милена и Валентин Вълчеви

27 септември
Гжегош Кравиец (Полша) и “Веселин Койчев квартет”
Веселин Койчев – китара
Петър Джурков – пиано
Александър Леков – бас
Иван Енев – барабани

28 септември
Андрея Диечи (Италия)

29 септември   
“Цветан Недялков проект”
Цветан Недялков – китара
Мартин Денев – пиано
Иван Стоянов – бас китара и вокал
Калин Вельов – перкусии и барабани


1–7 октомври
Новотел „Пловдив”
Фестивал на българския неигрален филм  „Златен ритон”


1–10 октомври
Център за срещи Саксония-Анхалт   

Изложба  немско-български пленер „Рисунка голям формат”



Цикъл пловдивски пианисти:

9 октомври
Балабанова къща
. Ромео Смилков – „Клавирната музика на Димитър Ненов”

20 октомври
АМТИИ
. Дуо „Славчеви” – творби от Шуберт, Ал. Йосифов, Н. Стойков, Ас. Диамандиев

25 октомври
Балабанова къща   
. Проф. Георги Кънев – Д. Скарлати, В. А. Моцарт, К. Дебюси


10–28 октомври
Район „Тракия”   
Изкуството на цирка Александър Балкански представя
„Цирк Монте Карло 2”



12–31 октомври
Старинен Пловдив   
Международни дни на фотографията „Невидимите граници”
. Партньори: Унгарски културен институт, Полски център, Гьоте институт, Чешки културен център

12 октомври
зала АМТИИ   
. Концерт на Певческо дружество – Пловдив с диригент Алеко Антонов и смесен хор “Добри Чинтулов” – Сливен
дир. Методи Григоров

29 октомври – 3 ноември

ХХХІІ Международен телевизионен фестивал „Златната ракла”

В рамките на фестивала
29 октомври – 1 ноември
Пазар на телевизионни програми
   
. І раздел: „Телевизионни филми и минисериали за възрастни”
. ІІ раздел: „Телевизионни филми и минисериали за деца и юноши”
. ІІІ раздел: „Телевизионни документални филми”
. ІV раздел: „Телевизионни репортажи”

1 ноември
Концертна зала
18.00 часа   
. Концерт, посветен на 65-годишнината от рождението на Стефан Мутафчиев
Участници:  Хоровете на ансамбъл „Тракия” и ансамбъл „Пазарджик”, Народен хор при АМТИИ, Народен хор „Филип Кутев” при НУНТИ – гр. Котел
Автор:
30.08.2007 г. 14:31
Посетено: 702
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/4406-esenen-salon-na-izkustvata