Празници / фестивали

Международен фестивал Друмеви театрални празници

Нова българска драма. Шумен, 10-18 май 2007

◊ ПРОГРАМАТА

10 май (четвъртък)

17.00 ч. - камерна зала
Младежки театър "Николай Бинев" - София
"Честна мускетарска" от Валери Петров
. Сценичен вариант Славчо Маленов и Петър Пашов,
. Постановка Петър Пашов,
. Сценография и костюми Силва Бъчварова, Васил Рокоманов, музика Петър Цанков
. С участието на: Силвия Лулчева, Ярослава Павлова, Георги Спасов (гост), Дарин Ангелов, Вежен Велчовски,
Цветан Даскалов, Красимир Недев

19.00 ч. - основна зала
Драматично-куклен театър "Сава Доброплодни" - Силистра
"Златният век - Цар Симеон Велики" от Стефан Стайчев
. Постановка и музикално оформление Стефан Стайчев, декор Виолета Радкова
. Костюми Елена Александрова, диапозитиви Валери Александров
. С участието на: Иван Самоковлиев, Рада Баровска, Петър Чапкънов, Стефан Стайчев, Иван Анчев, Мирослав Петров, Димитър Кочланов и др.


11 май (петък)

17.00 ч. - камерна зала - Нов драматичен театър "Сълза и смях" - София
"Отклонения" от Здрава Каменова
. Режисьор Калин Ангелов,
. Сценография и костюми Теодора Лазарова, музика Чавдар Асенов
. С участието на: Кирил Бояджиев, Здрава Каменова, Мария Станчева, Мартин Герасков

18.30 ч. - пред театъра - Откриване на фестивала

19.00 ч. - основна зала
ОДТ “Боян Дановски" - Перник и НДТ "Сълза и смях" - София
"Атентаторите" от Георги Данаилов
. Постановка Красимир Спасов, сценография и костюми Чайка Петрушева,
. Музикално оформление Красимир Спасов
. С участието на: Асен Блатечки, Николай Илчев, Венцислав Кисьов, Иван Бърнев, Божидар Попчев, Веселин Мезеклиев, Иван Бурджев, Васил Банов и др.


12 май (събота)

17.00 ч. - камерна зала
Драматичен театър "Гео Милев" - Стара Загора
“Асансьорът” от Георги Марков
. Режисьор Калин Ангелов, художник Теодора Лазарова, музика Мартин Каров
. С участието на: Кирил Бояджиев, Лора Мутишева

19.00 ч. - основна зала 
Драматичен театър "Стоян Бъчваров" - Варна
“Български работи” - авторски спектакъл на Пламен Марков
. Художник Мира Каланова
. С участието на: Даниела Викторова, Гергана Арнаудова, Мария Гинкова, Милена Кънева, Надежда Панайотова, Нели Вълканова и др.


13 май (неделя)

17.00 ч. - камерна зала
Народен театър "Иван Вазов" - София
"Времетръс" от Андрей Филипов
. Постановка Михаил Петров, сценография Елена Иванова, композитор Румен Цонев
. С участието на: Теодора Духовникова, Христо Чешмеджиев, Йосиф Шамли, Михаил Петров

19.00 ч. - основна зала
Драматично-куклен театър "Константин Величков" - Пазарджик
"Вампир" от Антон Страшимиров
. Режисьор Григор Антонов, сценография и костюми Владимир Славов
. С участието на: Койна Русева (гост), Диана Досева, Георги Керменски, Веселин Мишев, Димитър Терзиев,
Марчела Христова


14 май (понеделник)

17.00 ч. - камерна зала
Театър 199 - София
"Невинните" по романа “Майките” на Теодора Димова
. Сценична версия Теодора Димова и Стилиян Петров,
. Постановка Стилиян Петров,
. Сценография Венелин Шурелов, костюми Юлияна Войкова-Найман, музика Емилиян Гацов
. С участието на: Койна Русева, Албена Георгиева, Деляна Хаджиянкова, Стефка Янорова

19.00 ч. - основна зала
Драматичен театър "Н. О. Масалитинов" - Пловдив
"Сътресение" от Николай Хайтов
. Постановка, сценография и изпълнение Мариус Куркински, музика Емилиян Гацов

22.00 ч. - камерна зала
НБУ - Театър на голия охлюв - София
"Странични ефекти" - авторски спектакъл на Камен Донев, костюми Ивайло Митев
. С участието на: Александра Трифонова, Александър Георгиев, Боряна Димитрова, Боян Мечков,
 Десислава Кръстева, Елена Хрисимова и др.


15 май (вторник)

17.00 ч. - камерна зала
Драматично-куклен театър "Димитър Димов" - Кърджали
"Нора, която пееше на ум" от Здравка Евтимова
. Постановка и сценична адаптация Пламен Панев,
. Сценография Надежда Митева, музика Атанас Атанасов
. С участието на: Николина Харизанова, Антоанета Миланова, Атанас Атанасов, Петър Атанасов, Димитър Варадинов, Петър Митрушев, Елена Згурева

19.00 ч. - основна зала
Драматично-куклен театър "Васил Друмев" - Шумен
"Москва" от Петя Русева
. Постановка Възкресия Вихърова, сценография арх. Зарко Узунов, муз. оформление Спас Спасов
. С участието на: Рада Спасова, Димитър Димитров, Мария Шипочка


16 май (сряда)

17.00 ч. - камерна зала
Театър "Възраждане" и Театър "Инверсия" - София
"Кажи 'Здравей' на татко!" от Анна Петрова
. Режисьор Бойко Илиев, сценография Илиян Урумов, музика Мишо Шишков, пластика Албена Фидин
. С участието на: Елена Кънева, Ники Илиев, Светломир Радев, Ирина Първанова Раши

19.00 ч. - основна зала
Драматичен театър "Никога Вапцаров" - Благоевград
"Бетовен 21" от Константин Илиев
. Постановка Асен Шопов, сценография и костюми Цвета Маринова
. С участието на: Бистра Тупарова, Румен Попкостадинов, Огнян Спиров, Нина Болгар, Ива Динчева, Биляна Дилкова, Лъчезар Кацарски и др.


17 май (четвъртък)

19.00 ч. - основна зала
Театър "Колесо" - Киев (Украйна) и ДТ "Р. Стоянов" - Габрово
"Златното руно" от Радой Ралин, режисьори Ирина Клишевска и Димо Димов
. Художник Ардаш Тавукчиян, музика Милчо Левиев, муз. среда Иван Стоянов
. С участието на: Георги Чипариков, Вячеслав Стасенко, Светослав Славчев, Андрей Мороз, Димитър Колев,
Денис Драчевский, Лилия Димитрова и др.


18 май (петък)

19.00 ч. - основна зала 
Държавен академичен театър "И. С. Тургенев" - Орел (Русия)
"Пясъчен пъзел" от Яна Добрева, превод Елеонора Макарова
. Постановка Б. Н. Голубицкий, сценография и костюми Е. В. Сидорова
. С участието на: Татяна Попова, Елена Полянская, Екатерина Гусарова, Татяна Головина, Снежана Малых

21.30 ч. - основна зала
Обявяване на наградите и закриване на фестивала

В програмата са включени и авторски прочити на нови български пиеси
Автор:
29.04.2007 г. 16:03
Посетено: 1091
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/3893-mezhdunaroden-festival-drumevi-teatralni-praznitsi