Празници / фестивали

XXIII Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов” в Русе

22-30 юни 2019 година

◊ ПРОГРАМА

XXIII Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов”

22 юни

. 11.00 ч. Откриване на фестивала пред Доходно здание

. Камерна зала от 11,30 ч. Работилница за театър „Мармалад“ – Русе
„Двадесет и един далматинци“ от Доуди Смит
Режисьор - Евгения Явашева
сценография и костюми – Пламена Боева

. Голяма зала от 14.30 ч., Училище за театър „АртеА“ при ДТ „Сава Огнянов“ - Русе
„Сън в лятна нощ“ от Уилям Шекспир
Режисьор - Йовко Кънев,
сценограф – Даяна Михайлова

. 19.00 ч. – Дефиле – участие в Русенски карнавал, сцена пред Операта
Участие: Всички русенски трупи плюс гости от Банкя, Стара Загора, Благоевград и Петрич

. Камерна зала от 20.00 ч. Театрално студио „Смехурко“ при Център за изкуство, култура и образование „София“ - филиал Банкя
„Ненапразните усилия на любовта“ по Шекспир
режисьор и сценограф – Цвети Лазарова

 

23 юни

. Камерна зала - 11.00 ч. Младежка театрална студия „Движение“ при НЧ „Св. Климент Охридски - 1858“ – Стара Загора
„Сън в лятна нощ“ от Уилям Шекспир
режисьор и сценограф - Светла Тодорова

. Голяма зала – 13.00 ч. Малък учебен театър „Зад стената“ при СУ „Н. Й. Вапцаров“ - Петрич
„Неродена мома“ по мотиви на Ран Босилек
режисьор и сценограф – Елена Стоянова

. Камерна зала – 18.00 ч. Експериментална театрална трупа „Пламтящите“ при ПМГ „Акад. Сергей Корольов“ - Благоевград
„Началото на края“ от Себастиен Тиери
Колективна режисура от „Пламтящите“

 

24 юни

. Голяма зала – 11 ч. Театрално ателие „Птиците“ при ПМГ „Акад. Сергей Корольов“ -
Благоевград
„Влиянието на гама лъчите върху лунните невени“ от Пол Зиндел
режисьор и сценограф - Павлин Славов

. Малка зала – 12 ч. Театър на руски език „Карусель“ при СУЕЕ “Св. Константин Кирил Философ“ – Русе
„Тук няма място за тъга“
автор – неизвестен
режисьор – Любов Арабаджиева

. Камерна зала – 14.30 ч. Театрална трупа при 11 Б клас при НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ - Русе
„Предложение“ по Чехов
Режисьор - Орлин Дяков

. Камерна зала – 19.00 ч. Театрално студио от 10 В клас при НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ – Русе
„Меко казано“ – Валери Петров
ръководител – Невена Ненова

 

25 юни

. Камерна зала – 11.30 ч. Младежко театрално студио „Развитие“ при НЧ „Развитие – 1870“ - Севлиево
„Най-чудното чудо“ от Стефан Цанев,
режисьор и постановчик - Никола Узунов

. Камерна зала – 14.00 ч. Театрална трупа „Будител“ при СУ „Г. С. Раковски“ - Котел
„Тайната вечеря на дякона Левски“ от Стефан Цанев
режисьор и сценограф - Таня Косева
муз. оформление – Красимира Софенкова

. Камерна зала – 19.00 ч. Театрална трупа „Библиотеката“ при РБ „Любен Каравелов“ - Русе
„Приказка от грешки“ от Орлин Дяков
режисьор – Петя Венелинова

 

26 юни

. Камерна зала – 11.30 ч. ДЮФТ „Смехоран" – юноши при НЧ „Съгласие – Дебелец“ - Дебелец
„Нашенци“ по Чудомир
режисьор и сценограф – Събка Илиева

. Голяма зала – 15.00 ч. Театрално студио „Славей“ при НЧ „Пробуда – 1909“ - Ямбол
„Графити“ от Лора Лазар
режисьор – Драгомира Бодурова
сценограф – Александър Александров

. Камерна зала – 16.30 ч. Детска театрална работилничка „Сладурите“ при ОбДЦКИ – Русе
„Родни картинки“ по Чудомир
режисьор – Ралица Константинова

Камерна зала – 20.00 ч. Клуб „Театър“ при ПАГ „Гео Милев“ - Русе
„Бивалици, небивалици“ - драматизация по текстове на П. Р. Славейков
режисьор и сценограф – Венцислав Петков
муз. оформление – Калина Дондукова

 

27 юни

. Камерна зала – 11.00 ч. Театрално студио „Маска“ при ОМД - Русе
„Приказки всички обичаме ние“ по идея на Мина Маринова
и текстове на Андерсен, Егзюпери, А. Линдгрен, Й. Радичков и Мина Маринова
режисьор и сценограф – Мина Маринова

. Голяма зала – 15 ч. Театрално студио „КласА“ при СУ „Димчо Дебелянов“ - Белене
„Момо“ от Михаел Енде
режисьор – Митко Рупов
сценограф – В. Иванова

. Зала „Куклен театър“ – 17.00 ч. Детска театрална школа „Патиланци“ при Държавен куклен театър - Русе
Образователен спектакъл за деца „От ръка на ръка“
автор: Деница Дончева
режисьор, сценография и кукли – Деница Дончева

. Камерна зала – 18.30 ч. ТС „Звездите на Вършец“ при СУ „Иван Вазов“ - Вършец
„Парола: месец май“ по пиесата „Лизелоте и месец май“ от Жолт Пожгай
режисьори – Борислав Борисов и Цветана Горкиева

 

28 юни

. Камерна зала – 11.00 ч. Театрално студио „ЛюбКа“ при СУ „Любен Каравелов“ - Пловдив
„Неспящата красавица“ от Владимир Ильохов
режисьор – Цветанка Георгиева

. Голяма зала – 16.00 ч. Младежки театър „Алтернатива“ при НЧ „Напредък – 1869“ -
Горна Оряховица
„Ваше въображение“ от Албена Димова
режисьор – Симеон Христов

. Камерна зала – 18.00 ч. Театрална формация „Експеримент“ при Профилирана гимназия за изучаване на чужди езици - Плевен
„Генерална репетиция“ по текстове на Платон, О. Уайлд, М. Алгафари и др.
режисьор и сценограф – Ангелина Маркова
драматизация – Ангелина и Илко Маркови

 

29 юни

. Камерна зала - 15.00 ч. IUVENES при Център за изкуства, култура и образование „София“ - София
„Дон Жуан“ от Молиер
режисьор и сценограф – Венета Атанасова

. Малка зала – 17.00 ч. КТ „Палечко“ – при ЦПЛР - Общински детски комплекс - Варна
„Многоликата любов“ - моноспектакъл в изпълнение на София Дарелова
по текстове на Й. Йовков, Н. Хайтов, Хр. Фотев, Ив. Пейчев, Яворов, Вл. Башев и Н. Йорданов
режисьор и сценограф - Маргарита Шишкова

. Камерна зала – 19.30 ч. Студио „Театър“ при ОбДЦКИ - Русе
„Мизантроп“ по Молиер
режисьор – Любомир Кънев

 

30 юни

. Голяма зала – 10.30 ч. Театрална група „Самодейни таланти“ при НЧ „Св. Климент Охридски“ - Стара Загора
„Ян Бибиян“ по Елин Пелин
режисьор и сценограф – Стефан Борисов

. Голяма зала – 13.00 ч. Закриване на фестивала на Голяма сцена на Доходното здание

 

* * *

Организатори на XXIII Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов”

Община Русе;
Общински детски център за култура и изкуство;
ОП „Русе Арт”;
Драматичен театър „Сава Огнянов” – Русе

Генерален спонсор – Лайънс клуб „Сексагинта приста“ - Русе
С подкрепата на „Общински пазари“ ЕООД – Русе

 

Автор: Никола Бенин
21.06.2019 г. 19:54
Посетено: 810
Етикети: Русе, Драматичен театър „Сава Огнянов” – Русе, Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов”
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/29902-xxiii-natsionalen-uchenicheski-teatralen-festival-kliment-mihaylov-v-ruse