Празници / фестивали

Есенен салон на изкуствата

Пловдив 2006

◊ ПРОГРАМАТА

1-30 септември
Старинен Пловдив
Национални есенни изложби

„Градът. Възможни реалности”
Автор – Моника Роменска
Румен Жеков – почетно участие
Андрей Даниел, Буян Филчев, Веско Начев, Зияетин Нуриев, Иво Гълъбов, Илиана Манукова, Йордан Парушев, Милен Джановски, Недко Недков, Румен Богданов, Румен Манолов, Свилен Костадинов, Христо Харалампиев


4-10 септември
Куклен театър 
ХV Международен кукленотеатрален фестивал „Двама са малко – трима са много”


4 септември
19.00 ч. - Куклен театър 
60 години Държавен куклен театър – Пловдив и откриване на фестивала с „Тримата братя и златната ябълка”

20.30 ч. - Уличното пространство пред Кукления театър 
„Нария Инри Магария” Огнена импресия – улично шоу

5 септември    
Куклен театър
 - 10.00 ч. „Забава в горската дъбрава” – ДКТ Бургас
 - 14.00 ч. „Кокошка с брошка” – Център за изкуства „За Родопите”
 - 18.00 ч. „Мистерия с яйца” – ДКТ Сливен

6 септември
Куклен театър
 - 10.00 ч. „Джуджето Дългоноско” – ДКТ Видин

Открита сцена „Одеон”  
 - 12.00 ч. „Театърът на Карабас” – Театър „Плюс”, Испания


Куклен театър - 18.00 ч. „Палечка” – ДКТ Варна

Пл. “Стефан  Стамболов” - 21.30 ч. -  
„Нария Инри Магария”  Огнена импресия – улично шоу

7 септември  
Куклен театър - 10.00 ч. - „Барон Мюнхаузен” - ДКТ Стара Загора

Открита сцена „Цар Симеонова градина” - 17.00 ч. -     „Петрушка и житената питка” – Псковски областен театър, Русия


Куклен театър - 19.00 ч. - „Мистериите на Ориента” – Театър „Барути”, Гърция

8 септември 
Куклен театър - 10.00 ч. - „Кълбото” – ДКТ Ямбол

Военен дом - 12.30 ч. - „Изгревът” – Театър млади актьори, Турция      
- 18.00 ч. „Кой заплита конските гриви” – Театър „Алакай”, Казахстан

Куклен театър - 21.00 ч. - „Подаръкът за годишнината” – Театър „Рейн Папет”, Иран
 

9 септември
Куклен театър - 10.00 ч. - „Червената шапчица” – ДКТ    Търговище
- 14.00 ч. „Откъде дойдоха бебета” – ДКТ Добрич

Открита сцена „Цар Симеонова градина” - 17.00 ч. -„Петрушка и житената  питка” – Псковски областен театър, Русия
 
Куклен театър - 20.00 ч. - Кукленотеатрално студио „Импресия” и Закриване

10 септември
Открита сцена – Район “Северен” - 10.00 ч. - „Строфи за еко кофи” – Театър „Пан”

Куклен театър - 11.00 ч. „Храбрият оловен войник” – Театър Крагуевац, Сърбия


4-18 септември 
Международен симпозиум по скулптура

Проект „Пейката”
Николай Маринов, Явор Танев, Стоян Заваринов, Стефан Ненов, Илко Николчев


5 септември 
21.00 ч.
Античен театър - 21.00 ч. - Официално откриване на Есенния салон на изкуствата, Пловдив 2006

„България през вековете” – исторически танцов спектакъл на Национален фолклорен ансамбъл „Българе”
Постановка и режисура – Христо Димитров
Музика – Милчо Василев
Мастеринг и музикална обработка – Иван Киришев


10-23 септември
Х Есенен театрален фестивал „Сцена на кръстопът”

10.09.
20.00 ч. - Откриване - Античен театър
„Дон Жуан” – НТ „Иван Вазов”

11.09. 
Драм. театър - 19.00 ч. „Кървава сватба” – ДТ Пловдив
ГДК - 19.30 ч. „Живот в кашони” – ДТ Габрово

12.09.
Драм. театър - 19.00 ч.  „Боряна” – ДТ Варна
ГДК - 19.30 ч. „Милост за мама” – МТ „Н. Бинев”
 
13.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Веселите разплюеви дни” – Театър „199”
ГДК - 19.30 ч. „Измамници” – Театър „Възраждане”
Военен клуб - 19.30 ч. „Общежитие или общожитие” – МГТ „Зад канала”

14.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „На хубавия син Дунав” – ДТ Ловеч
ГДК - 19.30 ч. „Нора” – ДТ Благоевград
Военен клуб - 19.30 ч. „В полите на Витоша” – ДТ Разград

15.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Хора с куфари” – ДТ Русе
ГДК - 19.30 ч. „MEDEAEDEM” – Театр. работилница „Сфумато”
Военен клуб - 19.30 ч.  „Тя” – Естествен театър

16.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Станция „Елабуга” – ТР „Сфумато”
ГДК - 19.30 ч. „Цялата свинщина” – ДТ Търговище
Военен клуб - 19.30 ч. „Извънредни ситуации” – ДТ Ямбол

17.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Гласовете на другите” – ДТ Стара Загора
ГДК - 19.30 ч. „Паметта на водата” – ДКТ Пазарджик
Военен клуб - 19.30 ч. „Евроспорт” – Сатиричен театър

18.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Розенкранц и Гилденстерн са мъртви” – ДТ Бургас
ГДК - 19.30 ч. „Ела при мен, Кремъл” – ДТ Враца
Военен клуб - 19.30 ч. „Лизелоте и месец май” – ДТ Монтана

19.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Всички луди ме обичат” – Театър „София”
ГДК - 19.30 ч. „Завинаги и още един ден” – РДТ Смолян
Военен клуб - 19.30 ч. „Църква за вълци” – ДТ Добрич
Фоайе на Драм. театър - 21.30 ч. „Ситуация след ситуация” – студенти от класа на проф. Данаилов

20.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Валентинов ден” – ДТ Хасково
ГДК - 19.30 ч. „Амеде” – ОбТ Казанлък
Военен клуб - 19.30 ч. „Любовникът” – ДТ Сливен

21.09.
Драм. театър - 19.00 ч. „Красиви тела” – ДТ Сълза и смях”
ГДК - 19.30 ч. „Предложение за брак” – ДТ Силистра
 
22.09.
Драм. театър - 19.00 ч.  „Змей” – ДТ Шумен
ГДК - 19.30 ч. „Кълбовидна мълния” – ДТ Плевен

23.09. - Закриване
Драм. театър - 19.00 ч. „Трамвай желание” – ТБА
ГДК - 19.30 ч. „Въведение в тяхната картина” – ДТ Кърджали 


12 септември – 12 октомври
Център за съвременно изкуство – Пловдив
Баня „Старинна” 
Седмици на съвременното изкуство
Международен арт проект на Сдружение „Изкуството днес” в партньорство със Сдружение „Вектор” – Румъния
„Общи граници – между две бани” – с участието на автори на съвременното изкуство от България и Румъния


15 септември
Концертна зала - 19.30 ч. Оперно-филхармонично дружество – Пловдив
Концерт, посветен на 100 г. от рождението на Дмитрий Шостакович – диригент Г. Димитров


16 септември
16.00-24.00 ч.
Старинен Пловдив, откритите сцени пред ресторант „Пълдин”, Лапидариума и Небеттепе 
Празник на Стария град
„Сцени от един град”: Утре започва от вчера...


19 септември – 7 октомври 
„Изкуството на цирка” – Александър Балкански представя Цирк Монте Карло


20 септември
Балабанова къща
Съвременна немска литература – съвместен проект на “Гьоте институт” – София, Литературен колоквиум Берлин, Министерство на външните работи на Германия и Община Пловдив
Участват писателите: Марсел Бейе, Таня Дюкерс, Карен Дуве, Инка Парей, Юлия Шох и Еберхард Фалке – литературен критик


21-23 септември
Открита сцена, парк „Рибница”, район „Северен” 
18.00 ч.
Пловдив Рок фест –  с участието на групи от Пловдив и региона


26-30 септември
Международен фестивал „Пловдивски джаз вечери”

26.09., 20.00 ч.
Лятно кино „Орфей”
Живко Петров трио, „Бели, зелени и червени”

27.09., 20.00 ч. 
Лятно кино „Орфей”
Корнел Хорват квартет – Унгария
Теодосий Спасов квартет – България

28.09., 20.00 ч. Лятно кино „Орфей”
Формация „Булгара” – България
Формация „Хюман тъч” – САЩ – Гърция
специален гост Вики Алмазиду

29.09., 20.00 ч.
Античен театър
Били Кобъм и „Калчърмикс бенд” – САЩ – Европа

30.09., 20.00 ч.
Лятно кино „Орфей”
Клуб „Порги и Бес” – Виена гостува на „Пловдивски джаз вечери”
Световна премиера – Милчо Левиев – Петър Ралчев проект с участието на Стоян Янкулов, Веселин Веселинов-Еко, Венци Благоев, Даринка Цекова


28 септември
„Нощта на купона”
Първи музикален фестивал „HONKY TONK” – Пловдив
Музиканти от всички жанрове ще се представят в   заведения на Пловдив


29 септември
музеи и галерии, 20.00.–03.00 ч.
„Нощ на музеите и галериите”
Свободен вход за посещение на пловдивските общински и частни музеи и галерии


1-4 октомври
Зала „Съединение”, 19.00 ч. 
Фестивал на китарата

1 октомври
„Морено квартет” – Франция

2 октомври
Дуо Милена и Валентин Вълчеви – България
Санел Реджич – Босна и Херцеговина
Василис Агрокостас и Ригас Макрополис дуо – Гърция

3 октомври
Давид Павлович – Унгария
Мандолинен квартет „Сезони” – България

4 октомври
Иван Лечев проект                   


2-12 октомври
Изложба „Немско-български графичен пленер – Цьорниц 2006 г.”
Балабанова къща, 18.00 ч. - Откриване


12 октомври
Оперно-филхармонично дружество – Пловдив
Заключителен концерт на Шести национален конкурс по композиция „7/8” – 2006 г.
Концертна зала, 19.30 ч.


12-13 октомври
ПУ „Пайсий Хилендарски” 
Научна конференция „Моцарт – литературни сюжети, тематизации, контексти”, посветена на 250-годишнината от рождението на Моцарт – под почетния патронаж на Посолството на Република Австрия


13-30 октомври
Старинен Пловдив
Международни дни на фотографията
Чешки център – Игор Малийевски – 2 изложби от цикъла „Мигове от европейските градове”
Унгарски културен институт
Италиански културен институт
Полски културен институт

Национална изложба за българска фотография „БГ пресфото”
Евгени Цветков
Владимир Янев
Веселин Боришев – „Традиции и обичаи”
Биенале – „Пресфотография – Пловдив”


16 октомври
Концертна зала, 19.00 ч. 
Меса в H-moll от Й. С. Бах
Концерт на Марбургския Бахов хор и Бароков оркестър
L`arpa festante – Германия
Диригент – Николо Соколи


20 октомври
Концертна зала, 19.30 ч.
Оперно-филхармонично дружество – Пловдив
Симфоничен концерт с диригент Велизар Генчев и солист Лия Петрова – цигулка


30 октомври - 4 ноември
Конгресен център на Панаирния град
ХХХІ Международен телевизионен фестивал „Златната ракла”

30 октомври
12.30 ч. - Официално откриване
15.00-20.00 ч. Всеки фестивален ден: конкурсна програма

Съпътстваща програма:

31 октомври - гостуване на френския актьор Клод Риш и прожекция с негово участие „La Separation”

1 ноември - презентация на Международния кинофестивал за детски и юношески филми „Листопадик” – Минск, Беларус

2 ноември - представяне на тв канал „Телевизион Франс 1” (TF1) - Франция

3 ноември - панорама на руския актьор Николай Бурляев – Русия
- представяне на Международния телевизионен фестивал за образователни програми „Джапан Прайз” – ТВ Ен Ейч Кей, Япония

4 ноември - презентация на Международния кинофестивал за игрални, късометражни и документални филми – Сараево, Босна и Херцеговина

20.00 ч. - Официално закриване
Автор:
01.09.2006 г. 00:41
Посетено: 1479
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/2668-esenen-salon-na-izkustvata