Празници / фестивали

Програмата на "Мартенски музикални дни" - Русе 2017

57. Международен музикален фестивал, 10-26 март 2017, Русе

◊ ПРОГРАМАТА

10 март, петък, Доходно здание, 19 ч.

Софийска филхармония

Диригент Лио Куокман 

Солист Светлин Русев цигулка

К. Илиев – Дивертименто за оркестър

С. Прокофиев – Концерт за цигулка №1 

Скрябин - Симфония № 2 


11 март, събота, Доходно здание, 12 ч.

Мартенски музикални дни ДЖУНИЪР

Фортисимо Фамилия

Приказка за Цигулка

Софийска филхармония

Диригент Павел Златаров

Солист Светлин Русев цигулка

с участието на актьорите:

Илияна Коджабашева, Деян Ангелов

Програма: А. Вивалди, П. Владигеров, П. И. Чайковски, Н. Паганини, П. Сарасате, В. Гардел


11 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

Молитва koncertante 20 

Росен Идеалов кларинет

Георгита Бояджиева-Николова виолончело

В програмата: творби от П. Хиндемит, В. Казанджиев, Й. С. Бах, Бен-Амос, E. М. Маккинли, В. А. Моцарт, Д. Йосифов, К. Илиев


12 март, неделя, Доходно здание, 11 ч.

Струнен квартет ФРОШ

Д. Шостакович – Струнен квартет №8, оп.110

Д. Йосифов – …Van…

А. Хинастера – Струнен квартет №2


12 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Русенска филхармония

Хор Дунавски звуци

Диригент Георги Димитров

Солист: Готлиб Валиш пиано

Бетовен – Фантазия за пиано, хор и оркестър

Г. Малер - Песни на странстващия Калфа

В. А. Моцарт – Концерт за пиано №25


13 март, понеделник,  Доходно здание, 19 ч.

Евгени Божанов - пиано

Програма: R. Шуман, F. листо


14 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

През Жанрове & Генерации

кларинет FACTORY

(Не) класически концерт

Yndrzhyh Павлиш klarynet

Ludek Boura кларинет

Vojteh игла кларинет, вокал

Петър Валашек кларинет


15 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.

Сезони

Саксофонен квартет SIGNUM  

Мартинас Левицкис акордеон

Й. С. Бах – Италиански концерт BWV 971

А. Вивалди – Четирите годишни времена

П. И. Чайковски - из Годишните времена

А. Пиацола – Четирите годишни времена на Буенос Айрес


16 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.

Amadeus

Софийска филхармония

Концертмайстор Светлин Русев цигулка

Солисти Евгени Божанов пиано 

Павел Златаров цигулка

В. А. Моцарт – Концертоне за две цигулки, до мажор

В. А. Моцарт – Концерт за пиано №17, сол мажор

В. А. Моцарт – Концерт за цигулка №5, ла мажор 

V. A. Моцарт - Концерт за пиано №23, ла Майор 


17 март, петък, зала Филхармония, 19 ч.

Mathias Gorne баритон 

Мария Принц пиано

с участието на актьора Симеон Лютаков

Й. Брамс – Вокален цикъл Хубавата Магелона


18 март, събота, зала ЕВропа, 11 ч.

Струнен ансамбъл 12 ЕNSEMBLE

В. А. Моцарт - Струнен квинтет, сол минор

Р. Щраус – Струнен секстет из оп. Капричио

Д. Табакова – Такива различни пътеки 

Р. Щраус – Метаморфози


18 март, събота, зала ЕВропа, 18 ч.

Заключителен концерт на майсторските класове по камерна музика и акордеон


19 март, неделя, зала Европа, 11 ч.

Мариета Петкова пиано

Бетовен - 5 Bagatelles op.126

Бетовен - Соната оп. 58, Appassionata

Р. Шуман – Детски сцени оп.15

С. Рахманинов - 5 Prelude op.23 и op.32


19 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Държавна опера – Русе

Кавалерът на розата – опера от Рихард Щраус

(премиера)

постановка на Немски национален театър – Ваймар

Диригент Найден Тодоров

Режисьор Вера Немирова

Сценична адаптация & костюми Виолета Радкова

(За проекта на Том Mush )

Драматургия Соня Немирова

Хормайстор Стeлияна Димитрова – Хернани

Участват: Мария Цветкова, Франк Ван Хове, Петя Цонева, Александър Крунев, Юлия Богданова, Теодора Чукурска, Александър Баранов, Андреана Николова, Петър Костов


20 март, понеделник, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.

Заключителен концерт на майсторския клас по оперно пеене


20 март, понеделник, Доходно здание, 19 ч.

Струнно дуо Минчеви

Минчо Минчев цигулка и виола

Николай Минчев цигулка


21 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

My Favorite 20. век

Ансамбъл Московски солисти 

Диригент и солист: Юри Башмет виола

Солисти: Андрей Проскробко цигулка

Алексей Найденов виолончело

И. Стравински – Руска песен за виола и струнни

Прокофиев - Visions бегълци , op.22 

Алфред Шнитке - Концерт в продължение на три

Д. Шостакович - Камерна симфония Op.110 


22 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.

Musical Journey

Ансамбъл Московски солисти

Диригент и солист: Юри Башмет виола

Солисти:

Пиано-дуо Аглика Генова & Любен Димитров

Й. С. Бах – Концерт за две пиана BWV 1060

E. Grig - Двама норвежки Arii op.63

М. Брух – Кол Нидрай за виола и струнни

Т. Такемицу – Блус и Валс

В. А. Моцарт - Дивертименто в F-майор, K.138

П. И. Чайковски – Ноктюрно за виола и струнни

Д. Шостакович - Скерцо оп.11

И. Бенда - Grave за виола и струнни

Дж. Росини - Соната № 3, до мажор


23 март, четвъртък, ДЗ, зала Русе, 17:30 ч.

Заключителен концерт на майсторския клас по пиано


23 март, четвъртък, ДЗ, зала Европа, 19 ч.

450 години Клаудио Монтеверди

Вокален ансамбъл ACCORDATI

К. Монтеверди - из вечернята на Света SV206

Диригент Драгомир Йосифов

Континуо: Цветана Иванова клавесин

Иво Александров виолончело


24 март, петък, 19 ч.  

Джазът среща Класиката

Русенска филхармония

Биг Бенд Русе

Солисти на Chicago Jazz Philharmonic  

Стийв Ейсен саксофон/флейта

Ърни Адамс перкусии

Леандро Лопес Варади пиано

Джон Моулдър китара

Зара Захариева цигулка

Стюарт Милър бас

Диригент и солист Орбърт Дейвис тромпет

носител на наградата „EММИ“

със специалното участие на

Любомир Денев пиано

Теодосий Спасов кавал

Продукти: Марк Инграм

Звук: инж. Роджър Хейс | Видео: Артър Търнбул


25 март, събота, ДЗ, зала Европа, 11 ч.

70 години Детско-девически хор Дунавски вълни – Русе

Диригент Весела Тодорова

Гергана Вичева пиано

Росица Симеонова контрабас

Владимир Нейчев ударни

Габриела Гарсия арфа

с участието на Дамска формация Дунавски вълни

Б. Бритън – A Ceremony of Carols 

Б. Чилкот - Джаз Меса


25 март, събота, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.

Заключителен концерт на майсторския клас по цигулка


25 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

SUD: Музика и Мистерия на Първичния звук

Марко Бийзли вокали 

Софония ROKO Arhilûtnâ, бас китара

Фабио Акурсо лютня

Леонардо Маса колашоне

Вито Де Лоренци дайрета


26 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Фестивален оркестър

Хор Проф. Васил Арнаудов – Русе

Диригент Емил Табаков 

Солист Александър Сомов виолончело

Е. Елгар – Концерт за виолончело 

Ф. Менделсон – Театрална музика „Сън в лятна нощ“


◊ ПАРАЛЕЛНА ПРОГРАМА

10 март, Доходно здание, 18 ч.

НЕ/ПОЗНАТИ изложба от Златния фонд на ОББ


11 март, събота, 17 ч.

Меломания изложба конкурс 


12 март, неделя, 17 ч.

ММД през обектива

фотоизложба на Евгени Станимиров


18 март, събота, Синема Сити

Травиата – опера от Джузепе Верди

с участието на Соня Йончева сопран

прожекция на спектакъла на Метрополитен опера – Ню Йорк


25-26 март

Рисунки върху стъкло уъркшоп

Ръководител Мария Мирела Молдор, Румъния 

 

Автор: Никола Бенин
08.03.2017 г. 17:26
Посетено: 851
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/25220-programata-na-martenski-muzikalni-dni-ruse-2017